Шумен 2007 Спартак (Варна)

Шумен спечели с 3:2 срещу Спартак Варна

В дерби среща от Трета Североизточна Лига Шумен 2007 спечели срещу Спартак Варна с 3:2. Началните минути на мача между Шумен и Спартак бяха за домакините. Най-деен беше бившия играч на спартаковци Румен Николов. В началото нападателят стреля, но вратарят Християн Славов изби в корнер. В 20-ата минута след разбъркване не наказателното поле на Шумен най-съобразителен бе защитникът Мартин Минчев, който след рикошет вкара топката с глава за 0:1. В 40-ата минута капитанът на варненци отбеляза с глава втори гол и Спартак поведе с 0:2. В 42-ата минута Шумен намали резултата на 1:2. Вратарят Християн Славов на два пъти изби топката преди играч на домакините да я довкара. Второто полувреме започна с двуостри атаки. При една от тях флангови играч на домакините центрира, а негов съотборник я насочи под гредата за 2:2. В 83-ата минута най-добрият от домакините Румен Николов с глава отбеляза гол за пълен обрат и 3:2. Мачът бе изгледан от около 60 верни фенове на Спартак.