Оборище (Панагюрище) Пирин Гоце Делчев

Обзор на първия кръг в Югозападната Трета лига

Левски (Чепинци) Левски (Чепинци)  0 - 1 Марек1915 - Дупница  Марек1915 - Дупница

Отборът на Марек се наложи над Левски (Чепинци) с резултат 1:0 в мач от първия кръг на Югозападната Трета лига.

Двубоят бе прекратен през втората част заради лошото време, но беше доигран.

В 24-ата минута защитникът Николай Николов с глава прониза стража на домакините за 0:1. Дупничани можеха да решат нещата в своя полза между 58-ата и 61-ата минута, когато два големи пропуска направиха Димитър Панталеев и Димитър Чечев. Веднага след това времето в Доброславци се развали, разрази се буря. Така в 71-ата минута главният съдия прекрати мача, заради лошите условия за игра. След като бурята отмина, срещата се доигра и завърши при резултат 0:1, с което Марек спечели първата си победа за сезона в Югозападната Трета лига.

ФК Кюстендил (Кюстендил) ФК Кюстендил (Кюстендил)   6 - 0 Гранит (Владая)  Гранит (Владая)

ФК Кюстендил започна изключително убедително участието си в Югозападната Трета лига.

Един от фаворитите за челните места стигна до категорична домакинска победа с внушителното 6:0 над новака в групата Гранит (Владая).

На терена имаше само един отбор и това бяха домакините, които не дадоха възможност на своя опонент да стигнe дори до почетно попадение.

С успеха с хеттрик се отчете Александър Александров - Аци, а по едно попадение вкараха Росен Йорданов, Евгени Гроздин и Кирил Вълов.

"Няма как да не бъдем доволни от такъв старт. Винаги е хубаво да започнеш сезона с изразителна победа", обявиха от ръководството на клуба след мача.

Оборище (Панагюрище) Оборище (Панагюрище)  1 - 0 ФК Банско  ФК Банско

Оборище (Панагюрище) стартира с победа участието си в Югозападната Трета лига.

В мач от 1-ия кръг на шампионата, който се игра на стадион "Орчо Войвода", домакините победиха с минималното 1:0 отбора на Банско.

Васил Тачев изпусна дузпа в 17-ата минута на срещата, но в 37-ата Никола Иванов - Шейха успя да вкара единственото попадение.

След центриране в наказателното поле и разбъркване опитният халф бе най-съобразителен и реализира.

След почивката отборът на Оборище изпусна няколко чисти ситуации за гол.

В състава на панагюрци личаха доста интересни имена като бившият футболист на Спартак (Плевен) Никола Мицански, юношата на Ботев (Пловдив) и екс-играч на ЦСКА 1948 Милко Георгиев, както и Даниел Васев, който за последно бе част от Спортист (Своге).

Беласица Беласица  0 - 0 Пирин Гоце Делчев  Пирин Гоце Делчев

Отборите на Беласица и Пирин Гоце Делчев не се победиха - 0:0 в мач от 1 кръг на ЮЗ Трета Лига, под проливния дъжд на "Цар Самуил".

Домакините сътвориха първата си атака още в 4-та минута , когато Марти Таушанов навлезе отляво в наказателното поле на гостите, но там Петър Лазаров се намеси навреме и изби кълбото. В 29-ата минута Павел Головодов получи отлично подаване, но не успя да преодолее стража на Беласица Захари Димитров. Само минута по-късно Давков стреля опасно, но вратаря на домакините се намеси. В 35-та минута Марти Таушанов при поредна негова атака отляво изведе пред наказателното поле на гостите Венци Маламов, но той провали по наивен начин атаката. Минута по-късно Атанас Карачоров насочи удачно топката в наказателното поле на Пирин, Александър Смилков отклони кълбото с глава, но топката мина на сантиметри от гредата. В даденото едноминутно продължение главният съдия на мача Георги Димитров показа директен червен картон на Аспарух Шамкалов от Беласица за нарушение срещу Павел Головодов.

През втората част с пропуски се отличиха Павел Головодов, Лъчезар Давков и Живко Грозданов. ве минути преди края на редовното време Янислав Тусонджиев от Пирин обстрелва опасно вратаря на домакините, той изби и в добавката Павел Головодов опита да го простреля , но не успя. В 84-та минута футболистите на Пирин Гоце Делчев успяха да се разпишат, но главният съдия Георги Димитров го отмени за игра с ръка.

След мача мнения дадоха:

Ивайло Хаджигаев от треньорския щаб на Беласица: В интерес на истината, отборът на Пирин Гоце Делчев имаше по-чисти голови ситуации, но нашият вратар Захари Димитров за пореден път показа, че е истински стълб. Тежкият терен бе добре дошъл за отбора на гостите, които играеха по-агресивно. Много често лежаха на терена и се разправяха със съдиите, при което печелеха време и им бяха спестени картони, за което не бива да се сърдят на главния съдия Георги Димитров, който ръководи двубоя на ниво и ненапразно е в списъка на елитните арбитри в България.

При отбелязването на гола имаше игра с ръка. Пожелавам успех на Пирин Гоце Делчев.

Димитър Крушовски-старши треньор на Пирин Гоце Делчев: Неправилно отменен гол, отбелязан от Лъчезар Давков, след като се възползва от рикошет в защитник на Беласица. Играхме срещу добър отбор на много труден терен, създадохме доста голови положения, но вратаря на Беласица бе на много високо равнище. Доволен съм от мъжката игра през целия мач на футболистите, на които гласувах доверие. Липсваше ни само гола, който щеше да бъде украшение на отличната ни игра, която показахме в този мач.

Ботев (Ихтиман) Ботев (Ихтиман)  2 - 2 Чавдар (Етрополе)  Чавдар (Етрополе)

Отборите на Ботев Ихтиман и Чавдар Етрополе завършиха наравно - 2:2 в мач от първия кръг на Югозападната Трета лига.

На негостоприемния стадион в Ихтиман Чавдар откри резултата в края на първото полувреме чрез Чатов. Отново той удвои преднината на тима от Етрополе с гол в 53-ата минута.

В 83-ата минута Станислав Катранков намали резултата, а малко преди края Владимир Каптиев възстанови равенството.

Пирин (Разлог) Пирин (Разлог)  1 - 0 Рилски спортист  Рилски спортист

Отборът на Пирин Разлог се наложи с минималното 1:0 над Рилски Спортист на старта на Югозападната Трета лига.

Единственото попадение в мача отбеляза Георги Фикийн в 32-ата минута.

Сливнишки герой Сливнишки герой  3 - 0 Перун (Кресна)  Перун (Кресна)

След повече от пет месеца без официален мач, заради Коронавируса, сливничани излязоха с преобразен състав, воден от три от старите кучета, които последните години бяха на обиколки по други отбори – Христо Бангеев, Димитър Симеонов-Рибата и дългогодишният капитан Ивайло Цветков-Пифа, вляха своя опит и дадоха крила на момчетата в оранжево да изнесат своеобразен урок на гостите, които можеха и да си тригнат и със значително по-тежък резултат.

Сливничани започнаха вихрено, като още в 4-та минута Стивън Кирилов надбяга на два пъти защитата на Перун, като във втория си опит размина половината отбор и прати топката в мрежата за 1-0.

Четири минути по-късно Ничо Ничев направи същото от обратната страна на терена и удвои с елегантно изпълнение за 2-0.

В 11-та минута пък гостите можеха да намалят, след като играч в зелено излезе очи в очи срещу симеонов, но стражът отрази.

В 30-та минута защитникът на Героя Емил Трандафилов надбяга защитата по дясното крило и центрира в наказателното поле, топката се отби в ръката на защитник, но страничният рефер, пред който се разви събитието, не даде сигнал на главният рефер за нарушението и дузпа не бе дадена.

В 36-та минута пък Христо Бангеев отправи удар от чисто положение, но топката бе избита от хвърлил се саможертвено на голлинията защитник на Перун.

През втората част Сливниши герой отново бе значително по-активният и креативен тим.

В средата на втората част в игра се появиха две от младите надежди на тима – Петър Малинов-младши и Кристиян Миланов. Именно Миланов даде в 74-та минута страхотна асистенция на празна врата на Димитър Ненчов, който дебютира за Героя с попадение за крайното 3-0.

Победата Геройците посветиха на дългогодишният треньор на тима Красимир Трайков, който преживя сериозен здравословен инцидент, от който в момента бавно се възстановява.

ФК Балкан (Ботевград) ФК Балкан (Ботевград)  1 - 0 Велбъжд 1919 (Кюстендил)  Велбъжд 1919 (Кюстендил)

Балкан (Ботевград) постигна победа с 1:0 над Велбъжд (Кюстендил) в домакинска среща от първия кръг на Югозападната Трета лига.

Като цяло мачът се проведе при почти невъзможни условия заради жестокия порой, който се изля през първото полувреме и като цяло топката се движеше изключително трудно на терена.

Единственото попадение в срещата бе дело на Петко Петков от дузпа в 75-ата минута, като за наказателния удар бе фаулиран Георги Кременлиев.

Момчетата на Иван Редовски показаха характер в този двубой и в крайна сметка очаквано стартираха новия сезон с три точки.

Вихрен (Сандански) Вихрен (Сандански) 2 - 1 Надежда (Доброславци) Надежда (Доброславци)

Вихрен Сандански стигна до драматичен домакински успех с 2:1 над Надежда Доброславци в мач от 1-ия кръг на Югозападната Трета лига.

В 35-та минута главният съдия Любослав Любомиров отсъди дузпа в полза на домакините за спъване на Николай Георгиев. Методи Костов бе точен от бялата точка и изведе Вихрен напред.

През второто полувреме гостите изравниха чрез Атанасов в 66-ата минута. В 68-ата минута Красимир Здравков от Вихрен бе изгонен, след като получи втори жълт картон.

Иван Лазаров даде нов аванс на домакините. Той отбеляза рядко красив гол в 70-ата минута. Малко преди края на срещата Лазаров също получи червен картон и футболистите от Сандански останаха с двама души по-малко на терена.

След мача президентът на Надежда Доброславци заяви, че ще подадат жалба срещу главния съдия, който, според него, е ощетил тотално отбора му.