Черноморец Родопа

Обзор на първия кръг в Югоизточната Трета лига

Карнобат Карнобат  1 - 3 Левски (Карлово)  Левски (Карлово)

Дебютната шампионатна среща от сезон 2020/21 в Югоизточна Трета лига за ОФК „Карнобат“ завърши с поражение, след като момчетата на Георги Калоянов отстъпиха с 1:3 на „Левски“ /Карлово/.

Двубоят започна неприятно за домакините, които още в 35-та секунда инкасираха гол, когато Ивайло Маринов центрира към Борислав Хаджиев, а той с глава откри за 0:1.

С втория си удар към вратата на ОФК „Карнобат“ гостите успяха да удвоят в 31-ва минута, в момент, в който Иван Иванов излезе на стрелкова позиция срещу Желев и не сгреши за 0:2.

В минутите между инкасираните два гола, както и до края на първото полувреме, късметът категорично не беше на страната на Димитров, Гърков, Митев и компания, които така и не успяваха да поразят целта.

А удари към вратата на „Левски“ имаше, при това не малко.

С гола се разминаха Станимир Митев, Петър Колев, Пламен Димитров и Георги Тузаков, чиито изстрели бяха парирани от стража на гостите от Карлово Цветан Тодоров.

След почивката натискът на домакините продължи, но без успех, който да помогне за обрат в резултата. За сметка на това състезателите от „Левски“ /Карлово/ съумяха да отбележат трето попадение, този път след пробив отляво на Петър Главчев и засичане на топката пред голлинията, дело на Иван Диклиев в 88-ма минута. Любопитното е, че и двамата се появиха на терена като резерви.

ОФК „Карнобат“ стигна до почетното попадение в добавеното време на мача, когато сред голмайсторите се записа резервата Даниел Стаматов, засичайки центриране на Тузаков от корнер.

Официален дебют при мъжете на ОФК „Карнобат“ направи 16 г. юноша Ненко Петров, който още в контролните срещи показа потенциал, реализира два гола и доверието към него от страна на старшията Калоянов не закъсня. В групата за мача бе и още един млад и перспективен състезател, също юноша на ОФК „Карнобат“ - Хайри Саралиев.

Освен загуба на старта, карнобатлии бяха принудени да извършат и принудителна смяна, продиктувана от неприятна контузия на вратаря Даниел Желев в 41-ва минута.

След седмица ОФК „Карнобат“ ще бъде отново домакин по програма, когато посреща на своя стадион „Родопа“ /Смолян/. Срещата е на 15-ти август, събота, от 18:00 ч.

ОФК „Карнобат“: Даниел Желев /41 – Борислав Тотев/, Пламен Димитров – капитан, Тренфаил Момчилов /46- Стоян Калпаклиев/, Станимир Митев, Ясен Тузаков, Георги Тузаков, Димитър Петров /81 – Даниел Стаматов/, Стоян Калев, Киро Гърков /81 – Ненко Петров/, Петър Колев, Антон Иванов /55 – Стефан Стаматов/

Левски“ /Карлово/: Цветан Тодоров, Мартин Симеонов, Ивайло Маринов, Георги Андонов /69 – Петър Главчев/, Иван Иванов /86 – Иван Диклиев/, Георги Георгиев /86 – Теодор Султанов/, Надим Ангелов /56 – Петър Петров/, Емил Иванов, Борислав Хаджиев /69 – Валентин Сливов/

Димитровград 1947 Димитровград 1947   1 - 2 Сокол (Марково)  Сокол (Марково)

Отборът на Сокол (Марково)  започна новия сезон по най-добрия начин успех над Димитровград като гост в мач от 1 кръг в ЮИ Трета лига. Димитър Аргиров и Петко Петков се превърнаха в големите герои за своя тим, който водеше още до почивката и в крайна сметка устиска победата.

Загорец Загорец  1 - 0 Извор (с. Горски извор)  Извор (с. Горски извор)

Спартак (Пловдив) Спартак (Пловдив)   1 - 4 Гигант (Съединение)  Гигант (Съединение)

Отборът на Гигант Съединение се наложи като гост над Спартак (Пд) в мач от първия кръг на Югоизточната "В" група.

В 10-ата минута Гигант откри резултата с гол на Веселин Филипов след разбъркване в наказателното поле на Спартак.

В 16-ата минута Николай Домакинов засече с глава центриране на Стоян Славков от пряк свободен удар и се разписа за 0:2.

В 28-ата минута Иван Гендов засече едно центриране на Запрян Запрянов и нарпави резултата класически.

В 48-ата минута Пейо Батинов уцели гредата, а в 66-ата удар на Читаков бе спасен от вратаря на Гигант Дамян Кадиев.

В 80-ата минута главният съдия Радослав Гидженов отсъди дузпа за Спартак, която Кирил Георгиев реализира за 1:3.

В 86-ата минута Стефан Рабаджийски оформи крайното - 4:1

Розова долина Розова долина  1 - 2 Атлетик (Куклен)   Атлетик (Куклен)

1 кръг - 8 август 2020 г., събота, 18:00 ч:

Стадион "Севтополис" - гр. Казанлък

Розова долина (Казанлък) - Атлетик (Куклен) - 1:2 (0:2)

0:1 Димитър Джонджуров 4, 0:2 Димитър Джонджуров 9, 1:2 Иван Чернев 75

Главен съдия: Димо Стоянов Димов - гр.Сливен

Асистент съдия 1: Петър Веселинов Балтов - гр.Сливен
Асистент съдия 2: Владимир Иванов Григоров - гр.Ямбол
Четвърти съдия: Яни Костов Янев - гр.Сливен
БФС Делегат/Наблюдател Николай Георгиев Бъчваров - гр.Сливен

Състав на "Розова долина": 12 Петър Тотев Маринов - ВРАТАР, 10 Атанас Георгиев Апостолов, 20 Владислав Радинов Калайджиев, 22 Данаил Бориславов Иванов, 18 Денислав Станиславов Вълчев, 4 Диян Димов Динев, 6 Иво Иванов Иванов - КАПИТАН, 9 Кольо Георгиев Чахов, 8 Николай Робертов Стоичков, 11 Пламен Господинов Колев, 17 Руси Благоев Чернаков.
Смени: Ахмед Фаиков сменя Денислав Вълчев; Иван Чергев сменя Кольо Чахов; Росен Илиев сменя Атанас Апостолов.

Резерви:1 Александър Николаев Петрунов - ВРАТАР, 7 Ахмед Фаиков Сюнетчиев, 15 Георги Димитров Христов, 13 Иван Георгиев Чергев, 16 Мартин Мoнев Георгиев, 5 Милен Иванов Христов, 19 Росен Руменов Илиев.

Главен Треньор: Атанас Апостолов.

Състав на "Атлетик: (Куклен): 69 Кирил Найденов Акалски - ВРАТАР, 6 Атанас Руменов Чернев, 13 Александър Василев Христев, 25 Юлиян Георгиев Романов - КАПИТАН, 4 Борис Велинов Бисеров, 15 Емил Георгиев Аргиров, 91 Никола Людмилов Николов , 30 Димитър Йорданов Джонджуров, 7 Аурел Мусай, 77 Мирослав Петков Манев, 22 Йълмаз Исмаил Сюлейман

Резерви: 1 Димитър Георгиев Георгиев - ВРАТАР, 20 Стоян Димитров Жулев, 11 Иван Иванчев Ангелов, 81 Добрин Красимиров Орловски, 10 Ангел Данчев Милянчев, 53 Олгин Али Чобан.

Главен Треньор: Христо Видолов Телкийски.

Несебър Несебър  0 - 0 Хасково  Хасково

Отборите на Хасково и Несебър не се победиха - 0:0 в мач от Югоизточната Трета лига.

Най-чистото положение за Хасково изпусна Юли Шекеров в края на двубоя.

От ръководството на хасковския клуб разкриха, че са доволни от представянето на момчетата, но в бъдеще ще очакват по-добри резултати.

ФК Марица Пловдив ФК Марица Пловдив  2 - 0 Ямбол 1915   Ямбол 1915

“Марица” победи “Ямбол” с 2:0 на старта на Трета лига - Югоизточна група. Мачът от 1-ви кръг се игра в събота на стадион “Марица” в Пловдив. Така новият треньор на пловдивския тим Николай Димитров дебютира с успех. Олджай Алиев отбеляза и двата гола за победата на “жълто-сините” в един интересен за наблюдаване мач, в който маричани доминираха. Гостите оставиха добри впечатления с играта си, като в нито един момент от срещата не бяха прекалено затворени. Двубоят премина коректно, при добро съдийство и се отличи с добро темпо на игра.

Пропуск на гостите бе, че номерата на почти всички състезатели бяха различни от тези в първоначално подаденият състав, поради което играта и смените бяха трудно проследими за обикновенния зрител.
Срещата започна с няколко опасни удара по посока на вратата на “Ямбол”. Георги Георгиев и Олджай Алиев бяха близо до гола, но им липсваше точност. Гостите отвърнаха с два удара от средна дистанция, които бяха доста неточни. В 18-та минута Олджай Алиев бе изведен сам срещу Стойко Йоргов, но ударът бе в обсега на вратаря и той се справи. След 25-та минута “Марица” организира натиск. Георги Георгиев, Тодор Тимонов и Димитър Юруков се разминаха с гола. В 34-та минута “Марица” поведе в резултата с атака, започнала от вратаря Илия Николов. Той намери Димитър Юруков на левия фланг, нападателят без да се бави обърна към влизащия в наказателното поле на скорост Даниел Спасов. Спасов можеше сам да заъвши, но пусна успореден на голлинията пас, с който елеминира вратаря, а Олджай Алиев засече от 2 метра за 1:0. Малко по-късно Йордан Пейчинов засече чудесно центриране от корнер, но топката бе избита. Димитър Юруков пък бе изведен сам срещу Йоргов, но вратарят излезе напред и се справи. В 43-та минута отново Юруков можеше да удвои с фронтален удар от около 17-18 метра, но топката премина на педя встрани. Многоходовата атака при която Юруков бе изведен бе като по учебник. В ответната атака Атанас Георгиев от гостите отчете първият точен удар към вратата на “Марица”, при който Илия Николов се намеси вещо. В последната минута на първата част Даниел Спасов излезе на стрелкова позиция, след комбинация с Георги Георгиев, но вратарят спаси.
През втората част играчите на “Ямбол” опитаха да променят негативният за тях резултат, изнасяйки се по-напред. Пред маричани се откриха доста шансове за гол, но те бяха пропуснати. Даниел Спасов след хубав рейд изведе Георги Георгиев на чиста позиция, но вратаря излезе и блокира удара. Удари на Спасов и Тодор Тимонов преминаха в опсна близост покрай вратата на тимът от Ямбол. И в двете ситуации бе замесен един от най-дейните на терена Милен Танчев. Капитанът на гостите Александър Андонов можеше да промени развоя, но Илия Николов се намеси елегантно. Друг удар на състезател от гостите пък премина встрани от вратата. В 71-та минута Тодор Тимонов пак обстрелва вратата на гостите, но вратарят бе на мястото си. На два пъти и Даниел Спасов бе близо до гол. 19-ката от състава на “Ямбол” също се отчете с удар близо до целта, след извеждащ пас. Десет минути преди края Златко Ненов бе изгонен с втори жълт картон, след като останал последен в отбраната събори откъсващия се Олджай Алиев. Тимонов стреля от прекия свободен удар, но вратаря улови. Междувременно изгоненият Ненов счупи вратата на съблекалнята за гости, прибирайки се, вероятно ядосан на действията си. В 85-та минута Олджай Алиев показа изключителна техника, след като преди това бе отлично изведен. Алиев реализира за 2:0 и предреши крайния победител. Резултатът остана непроменен и “Марица” записа първа победа през новия сезон.
Интересен факт е, че “Марица” е едва единият от двата тима, който успя да спечели домакинството си в 1-ви кръг на новия шампионат.
В следващия кръг, след седмица, “Марица” гостува на “Хасково”. Мачът е от 18 часа, на градския
стадион в Хасково.
МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Йордан Пейчинов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Милен Танчев, Мартин Анастасов (Теодор Фърков), Димитър Юруков, Олджай Алиев, Георги Георгиев (Красимир Иванов), Тодор Тимонов - капитан (Александър Праматаров). (Горан Гръблев, Иван Мицев, Денис Палков, Петър Печенов). Треньор: Николай Димитров
ЯМБОЛ: Стойко Йоргов, Александър Андонов - капитан, Златко Ненов, Иван Жечев, Живко Комелов, Николай Йорджев, Йордан Костадинов, Атанас Георгиев, Павлин Георгиев, Симеон Григоров, Мирослав Христов (Свилен Нотев, Алекс Ангелов, Атанас Манолов, Иван Илиев, Станислав Славов, Стоян Маринов). Треньор: Нено Ненов
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Златко Ненов - 2, №15 (Ямбол)/Йордан Пейчинов, Красимир Иванов, Тодор Тимонов (Марица)
ЧЕРВЕН КАРТОН: Златко Ненов (Ямбол)
СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: ГС: Мюмюн Сар - Бургас, АС: Васил Шавов и Ганчо Джевелеков - Бургас, 4-ти съдия: Даниел Краевски - Пловдив, Делегат: Румен Величков - Бургас
стадион “Марица” - 250 зрители

Верея (Стара Загора) Верея (Стара Загора)  1 - 3 Борислав (Първомай)  Борислав (Първомай)

Отборът на Борислав Първомай се наложи над Верея в Стара Загора в мач от 1-ви кръг в ЮИ Трета лига. Мачът се игра на осветление на стадиона в старозагорския квартал „Кольо Ганчев“.

Точни за гостите бяха Г. Стайков, А. Здравчев и В.Колев. Галин Пенев пък се разписа за Верея.

Родопа Родопа  0 - 1 Черноморец  Черноморец

Черноморец (Бургас) започна сезона в Югоизточната Трета лига с трудна, но сладка победа с 1:0 при визитата на негостоприемния тим на Родопа в Смолян.

Единственото попадение падна в 86-ата минута и бе дело на Стоян Кижев, който бе намерен с хубаво центриране в наказателното поле на далечната греда и отклони топката във вратата на противника.

Като цяло гостите показаха доста сериозно желание за успех и в крайна сметка усилията им се отблагодариха в минутите към края на срещата.

След успеха си "акулите" са с 3 точки след първия кръг.