Интер Байер Леверкузен

Интер на 1/2-финал в Лига Европа след успех над Леверкузен

Отборът на Интер се наложи над Байер Леверкузен с резултат 3:1 в 1/4-финален сблъсък от турнира Лига Европа.

"Нерадзурите" започнаха изключително силно двубоя и успяха да поведат още в 15-ата минута чрез Барела. В 21-ата Лукаку удвои за "нерадзурите", a минута по-късно отново той можеше да направи резултата класически, но стреля лошо. Само 3 минути по-късно Хаверц върна надеждите на немския тим.

В 28-ата тимът на Интер получи правото да изпълни дузпа, но съдията отмени решението си след използването на ВАР.

През втората част двата тима създадоха доста положения, но до попадение така и не се стигна. В последните секудни Интер получи правото да изпълни дузпа за нарушение срещу Ериксен, но решението беше отмненено след използването на ВАР.