Спартак (Плевен) Севлиево

Обзор на 1-ия кръг на Северозападната Трета лига

Спартак (Плевен) Спартак (Плевен)  10 - 0 ОФК Бдин 1923 (Видин)  ОФК Бдин 1923 (Видин)

[1:0 Ивайло Ем.Иванов 18', 2:0 Айвън Ангелов 23', 3:0 Ивайло Раденцов 42'-д, 4:0 Стивън Славков 53', 6:0 Айвън Ангелов 59',69'; 8:0 Александър Младенов 74',78'; 10:0 Андриян Димитров 79',84']

Отборът на Спартак Плевен разби Бдин с категоричното 10:0 на старта на Североизточната Трета лига.

Тимът от Спартак водеше с класическото 3:0, а през втората част разгрома за гостите бе пълен, като “синьо – белите” вкараха гол след гол във вратата на традиционно трудните си съперници от Видин.

Мачът бе наблюдаван от публика след като първоначалната забрана за посетители по трибуните отпадна. Следващият мач на Спартак е гостуване в Севлиево.

Севлиево Севлиево   3 - 0 Трявна  Трявна

[1:0 Тихомир Кънев 40', 2:0 Алекс Георгиев 43', 3:0 Тихомир Кънев 90'+2']

Етър-2 Етър-2  отложен Левски 2007 (Левски)  Левски 2007 (Левски)

Локомотив 1927 (Дряново) Локомотив 1927 (Дряново)  2 - 1 Първа атомна (Козлодуй)  Първа атомна (Козлодуй)

[0:1 Георги Горанов 10', 1:1 Явор Генчев 34', 2:1 Емил Копаранов 90'+1'-д] [чк: Николай Ганчев (Па) 32', Антонио Йорданов (Па) 90'+2']

Вихър (Славяново) Вихър (Славяново)  4 - 1 Академик (Свищов)  Академик (Свищов)

[1:0 Йоан Петков 8', 3:0 Иван Ад.Иванов 30',73'; 3:1 Преслав Петков 85'-д, 4:1 Йоан Петков 87']

Янтра (Полски Тръмбеш) Янтра (Полски Тръмбеш)  0 - 0 Левски (Лом)  Левски (Лом)

Левски (Лом) започна с равенство 0:0 участието си в Северозападната Трета лига при визитата си на Янтра в Полски Тръмбеш.

Това стана в среща от първия кръг на шампионата, като в крайна сметка след този мач и двата тима добавиха по точка към своя актив.

В началото на второто полувреме "сините" от Лом останаха с човек по-малко на терена, след като Раиф Мурадов получи червен картон.

Гостуващият тим изрази недоволството си от съдийството в този мач.

"За съжаление съдийството бе 80-20 за противника. Не ни дадоха две чисти дузпи", обявиха от ръководството на тима от Лом, като имаше и претенции за правотата на изгонването, на Мурадов.

ОФК Локомотив Мездра ОФК Локомотив Мездра  0 - 1 Павликени  Павликени

[0:1 Стефан Гинчев 86']

Отборът на Павликени се наложи над Локо (Мз) с минималното 1:0 в мач от първия кръг на Северозападната Трета лига. Единственото попадение в мача падна в 86-ата минута.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на бившия треньор на Локо (Мездра) в края на 80-те и началото на 90-те години на миналия век Васил Таков-Такето (1948-2020 г.), който почина през изминалата седмица малко преди да навърши 72 г.

През първото полувреме домакините доминираха на терена и създадоха четири чисти голови положения, които обаче не успяха да реализират. На три пъти 100%-ови пропуски направи Лионел Матадос - най-напред той стреля с глава от непосредствена близост след центриране от левия фланг на капитана Браиан Стоянов, но вратарят на гостите Ивайло Петков спаси, а впоследствие на два пъти остана „очи с очи“ срещу стража на съперника, но отново не можа да го преодолее.
Веднъж пък Давид Стоянов излезе на добра стрелкова позиция в пеналта, но би неточно по диагонала.

Павликенци застрашиха само веднъж вратата на "червено-черните" - ситуация, при която капитанът Цветомир Додуров засече с глава центриране от корнер, вратарят на локомотивци Кристиян Дяков обаче парира удара му.

През втората част липсваха кой знае какви голови положения. Запомниха се само един параболичен изстрел на Гроздан Илиев от средна дистанция, който голкиперът на "жълто-черните" изби със сетни сили в корнер и два опасни удара на Стефан Гинчев от гостите.

Така се стигна до 86-ата минута, когато опитният Красен Трифонов проби на скорост по лявото крило и намери непокрит в наказателното поле Гинчев, който стреля от движение от границата на малкия пеналт и донесе трите точки за ОФК Павликени.

ОФК Локомотив (Мездра) игра в състав: Кристиян Дяков, Мартин Михайлов (78 мин. Владимир Найденов), Генади Петров, Давид Стоянов, Васислав Димитров, Гроздан Илиев, Светослав Валериев, Николай Ковачев, Лионел Матадос, Браиан Стоянов (кап.) и Мартин Димитров.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Дреновец (Дреновец) - Академия Ботев (Враца) 0:3, Локомотив 1927 (Дряново) - Първа атомна (Козлодуй) 2:1, ОФК Спартак (Плевен) - ОФК Бдин 1923 (Видин) 10:0, Севлиево - ОФК Трявна (Трявна) 3:0, Янтра (Полски Тръмбеш) - Левски 2020 (Лом) 0:0, Вихър (Славяново) - ОФК Академик (Свищов) 4:1 (2:0), Пещера (Галата) - Партизан (Червен бряг) 0:1 и Етър II (Велико Търново) - Левски 2007 (Левски) - отложен поради положителна проба за COVID-19 на играч на домакините.

В следващия кръг Локо (Мездра) гостува на новака в групата Левски 2020 (Лом). Двубоят е на 16 август, неделя, от 18:00 часа в крайдунавския град.

Пещера (Галата) Пещера (Галата)  0 - 1 Партизан (Червен бряг)  Партизан (Червен бряг)

[0:1 Кристиян Тафраджийски 55']

Дреновец (Дреновец) Дреновец (Дреновец)  0 - 3 Академия (Ботев)  Академия (Ботев)

[0:1 Виктор Василев 51', 0:2 Любослав Петров 55', 0:3 Виктор Василев 63']

Отборът на Ботев 2 се наложи с класическото 3:0 над Дреновец. Виктор Василев наниза 2 гола, веднъж бе точен и Любо Петров.

„Доволен съм от всички футболисти. Имахме тотално преимущество, особено през втората част. Новите ни играчи вдигнаха класата на отбора и тепърва ще изглеждаме още по-добре“, заяви Любен Любенов.