Етър Велико Търново Царско село

Царско село с класика срещу Етър

Отборът на Царско село се наложи над Етър с резултат 3:0 в последен мач от първия кръг на efbet Лига.

Домакините започнаха агресивно и в първия половин час тотално превъзхождаха. Още до 8-ата минута те бяха отправили три удара покрай гредите, два от които дело на Галчев. „Етър” отговори само с една атака на Кольо Станев отдясно в 10-ата минута, спряна заради несъществуващ фаул в атака.

В 14-ата минута след центриране на Галчев от пряк свободен удар Марков с глава прати топката в мрежата, но попадението правилно бе отменено поради засада. Натискът на „Царско село” обаче продължи и първо Сисе с глава стреля покрай вратата. Така се стигна до 20-ата минута, когато центриране отляво не бе изчистено добре от Скерлев и топката попадна у непокрития Кордейро, който я прати в мрежата – 1:0. Две минути по-късно имаше нова ситуация, когато Сисе с глава изпревари вратаря, но топката мина до гредата. В 31-ата минута Будинов се измъкна от пазача си и стреля опасно, но Христо Иванов извади в корнер.

Едва в последния четвърт час „виолетовите” успяха да изнесат играта по-напред. Единствената ситуация, която създадоха, бе в 35-ата минута, когато Никола Колев изведе фронтално Милчо Ангелов, той потърси надясно Кольо Станев, но ударът на юношата излезе в аут.

Второто полувреме започна с нов гол за домакините. В 47-ата минута след поредното центриране от фаул Мариян Иванов не можа да опази Антонио Георгиев, който отблизо се разписа за 2:0. Последва удар на Будинов с глава в гредата. Кошмарът продължи – още в следващата 53-а минута Пламен Крачунов загуби топката и спря Сисе с фаул, който му донесе втори жълт и червен картон.

Останали в намален състав и с два гола пасив, етърци чак сега се разиграха и отправиха три поредни точни удара. Първо Антон Огнянов стреля от фаул, но вратарят, макар и трудно, парира. В 63-ата минута пък „болярите” заформиха голямо меле пред вратата на домакините, в което Милчо Ангелов отправи два последователни удара от упор, но отразени от вратаря.

Вместо почетен гол обаче последва трети в мрежата им – този път автогол на Скерлев след удар с глава на Стефан Христов, при който топката се отклони от гърба на бранителя. Надежда за почетен гол имаше и в 77-ата минута, когато след бърза атака отдясно на Иван Михайлов Мариян Иванов стреля, но след рикошет топката излезе в корнер. В самия край „Царско село” можеше да постигне и четвърто попадение, но силният далечен удар на Антонио Георгиев бе уловен от Христо Иванов.