РБ (Лайпциг) Атлетико Мадрид

РБ Лайпциг е на 1/2-финал в ШЛ! Немският тим попари Атлетико Мадрид

Отборът на РБ Лайпциг се наложи с резултат 2:1 във във втория 1/4-финал от Шампионската лига на стадион "Жозе Алваладе" в Лисабон.

Дани Олмо откри за немския тим в 51-ата минута, а в 71-ата резервата Жоао Феликс изравни от дузпа. В 88-ата Адамс донесе успеха на своя тим след асистенция на Анхелино.

Тимът на РБ Лайпциг създаде имаше шанс да открие още в 4-ата минута, но ударът на Марсел Халстенберг мина над вратата. В 10-ата минута Савич стреля с глава, но стражът на немския тим се справи. В 13-ата минута Атлетико стигна до най-чистото си положение, когато след удар на Караско стражът на РБ Лайпциг изби в ъглов удар. Атлетико имаше претенции за дузпа за нарушение на Гулачи срещу Саул Нигес, но играта продължи. До края на полувремето не се случи почти нищо интересно.

В 51-ата минута Марсел Забитцер центрира в наказателното поле отдясно, Дани Олмо надскочи всички и с глава прати топката в далечния ъгъл и откри резултата.

Реакцията на треньора на Атлетико Диего Симеоне обаче беше светкавична и той веднага пусна в игра младата звезда Жоао Феликс. В 70-ата Клостерман фаулира Феликс в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Потърпевишият не сгреши и изравни.

В 88-ата минута Анхелиньо намери страхотно Тайлър Адамс, който стреля мощно от границата на наказателното поле, топката рикошира в крак на бранител на Атлетико и влетя в мрежата на Облак за втори път.