Миньор 1919 (Перник) Спортист - Своге

Миньор (Перник) разби Спортист (Своге) с 3:0 само за полувреме и хвърли в екстаз своите фенове

Миньор (Перник) постигна гръмка победа над Спортист (Своге) с 3:0 на Стадиона на мира в среща от 2-ия кръг на Втора лига.

От ръководството на домакините пуснаха вход свободен за мача с идеята да се събере повече публика и имаше над 1000 души на стадиона, които бурно подкрепяха своите любимци.

Резултатът в този мач откри Павлин Чиликов в 23-ата минута, след като отклони по посока вратата едно центриране. Траекторията на топката обаче стана такава, че кълбото влезе направо в мрежата, макар че бранителят по-скоро сякаш целеше пас.

Минута преди края на редовното време на първото полувреме стражът на гостите Станислав Димитров направи фрапантна грешка и подаде топката на противников играч, като в крайна сметка се стигна до гол във вратата му след удар на Томислав Павлов от близка дистанция.

В продължението на първото полувреме отново Димитров "закопа" гостите от Своге.

След центрирана от Анди Васев топка той първоначално я улови, но тя му се изплъзна от ръцете и попадна право в краката на Слишков, който я вкара в мрежата.

Така след два "вратарски гола" и силна игра през първото полувреме Миньор заслужено стигна до класическа преднина на почивката.

След почивката логично темпото на игра поспадна с оглед на комфортния аванс на домакините, като до самия край перничани успяха да задържат класическата си преднина.

Снимка: Sportal.bg