Байерн прегази Барселона за 8:2

Байерн Мюнхен е третият полуфиналист в Шампионската лига. Баварците разгромиха с 8:2 Барселона в четвъртфинален мач от най-силния клубен турнир. В сблъсъка за място на финала Байерн ще се изправи срещу победителят от двубоя между Лион и Манчестър Сити.

Мюнхенци заредиха гол след гол преди почивката и дори автоголът на Дейвид Алаба не наруши ритъма им. Томас Мюлер на два пъти (4 и 31), Иван Перишич (22) и Серж Гнабри вкараха през първата част. След почивката Луис Суарес даде искрица надежда с гол в 57-ата минута, но попадения на Йошуа Кимих (63), Роберт Левандовски (82) и Филипе Коутиньо (85 и 89) довършиха каталунците.

Барселона - Байерн (М) 2:8