Академик (Свищов) Янтра (Полски Тръмбеш)

Академик (Свищов) с класика срещу Янтра (Полски Тръмбеш)

Отборът на Академик Свищов се наложи над Янтра Полски Тръмбеш с класическото 3:0 в мач от втория кръг на Северозападната Трета лига.

Всичко по-интересно в Свищов се случи още през първото полувреме, когато бе фиксират и крайният резултат. Мартин Колев изведе домакините напред с много краси гол, като прати от дистанция с мощен удар топката под сглобката. Отново той след далечен удар и недобра намеса на вратаря покачи на 2:0.

Добрата новина за „студентите” бе завръщането на голмайстора им от по-миналия сезон Сонер Хюсеин, който не пропусна да се отчете с попадение, като в 34-ата минута се разписа за 3:0. В 39-ата минута Милен Петров от домакините изпревари вратаря Стефан Петров и бе свален със сериозен удар в игровата ситуация. Това донесе директен червен картон на стража на гостите.

Тръмбешчани, в чиито редове са опитните бивши футболисти на „Академик” Стефан Трайков и Красен Каравелов, успяха чак до края на мача да не допуснат нови голове, макар и в намален състав. Домакините понамалиха темпото, но пак създадоха няколко положения, като само влезлият като резерва Преслав Антонов пропусна две-три.

„Академик”: Виктор Владимиров, Иван Ганев, Пламен Ангелов, Георги Йорданов, Веселин Габров, Валентин Антонов, Момчил Тодоров, Мартин Колев, Милен Петров, Преслав Петков, Сонер Хюсеин.

„Янтра” (ПТ): Стефан Петров, Николай Иванов, Янислав Илиев, Стефан Трайков, Исмаил Мастънов, Емилиян Ангелов, Тихомир Антонов, Красен Каравелов, Александър Божуранов, Ростислав Данчев, Александър Миланов.