Интер

Интер разби Шахтьор и е на финал за Лига Европа

Интер е вторият финалист в турнира Лига Европа. "Нерадзурите" се наложиха с разгромното 5:0 над Шахтьор Донецк и ще се изправят срещу Севиля във финала на турнира. Испанците ден по-рано се наложиха трудно над Манчестър Юнайтед с 2:1.

Срещата започна добре за Интер и в 19-ата минута Нико Барела сложи една топка на главата на Лаутаро Мартинес с прекрасно центриране отдясно и аржентинецът откри. След попадението Шахтьор се опита да отговори, но до резултат не се стигна и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 1:0.

Втората част италианците започнаха по-внимателно и не оставяха пролуки за украинците. В 64-ата минута отново след центриране и удар с глава - този път на Д'Амброзио - резултатът стана 2:0.

Всичко бе решено в 74-ата минута, когато играчите на Шахтьор загубиха топката в опита си да изнесат. Лукаку чукна към Лаутаро, който с прекрасен удар от границата на наказателното поле направи резултата класически. Малко по-късно и Лукаку се разписа. Отново домакините бяха притеснени и загубаха топката в своето поле. Лаутаро промуши топката към бившият нападател на Манчестър Юнайтед и той вкара за 4:0. Това обаче не беше всичко и в 85-ата минута Лукаку вкара втория си гол в мача.