Севиля Интер

6 от 6! Севиля наказа Интер и спечели Лига Европа!

Севиля победи Интер с 3:2 в луд финал от турнира Лига Европа. Испанците стигнаха до шестия си трофей в турнира в точно толкова участия във финали, след като Румелу Лукаку си отбеляза автогол в 76-ата минута. Преди това през първата част двата тима си размениха по две попадения.

Срещата започна повече от добре за италианците и още в 5-ата минута те получиха право да изпълнят дузпа. Барела изведе Лукаку на скорост и той бе съборен в наказателното поле от Диего Карлос. Съдията посочи бялата точка, а потърпевшият не сгреши и отбеляза 34-ия си гол от началото на сезона - 1:0 за Интер.

Голът не смути испанския тим. Андалусийци задържаха топката и играеха спокойно и само седем минути по-късно Люк Де Йонг се възползва от центриране на Хесус Навас и с глава заби топката в мрежата 1:1. След изравнителният гол играта продължи да е двуостра без ясно изразено превъзходство. Все пак в 33-ата минута защитата на Интер отново не се справи с центриране. Банега прати топката към Де Йонг, а той за втори път се разписа след удар с глава. Това обаче не беше всичко за първата част и само няколко минути Диего Годин отбеляза с глава за 2:2 след ентриране на Брозович.

След паузата андалусийци имаха поне на пръв поглед леко игрово предимство. То обаче не донесе, кой знае какво. Интер се опита да отговори, но удар на Галярдини от добра позиция бе блокиран, а пробив отляво на Регуилон завърши с удар покрай вратата. Ашли Йънг също пробва да стреля към вратата, но топката не намери целта. В 65-ата Лукаку можеше да се разпише. Той бе изведен зад защитата на Севиля, напредна сам срещу вратаря, но Боно излезе отлично, успя да скъси дистанцията и да отрази удара на белгиеца. Така нападателят пропусна най-добрата ситуацията от началото на второто полувреме.

В 74-ата минута най-добрият футболист на Интер през сезона Румелу Лукаку се превърна в антигерой за своя тим, тъй като си отбеляза нелеп автогол. Голът бе записан на Диего Карлос, въпреки че ударът на играча на Севиля не бе в очертанията на вратата.

Интер имаше отлична възможност да изравни в 82-ата минута, но Жул Кунде изби от голлинията удар на резервата Алексис Санчес. До края на срещата Интер така и не успя да стигне до ново чисто положение и Севиля за пореден път доказа, че е феномен в турнира!