Беласица Оборище (Панагюрище)

Обзор на 3-ия кръг на Югозападната Трета лига

22.08.2020 ФК Кюстендил (Кюстендил) ФК Кюстендил (Кюстендил)   0 - 0 Марек1915 - Дупница  Марек1915 - Дупница

ФК Кюстендил врътна реми 0:0 срещу отбора на Марек (Дупница) в среща от третия кръг на Югозападната Трета лига, която се игра в Кюстендил.

Като цяло между двата тима се получи доста здрав мач, но за съжаление на феновете, които бяха дошли на стадиона, попадения така и не паднаха.

"Изобщо не сме доволни от съдийството. Мислим, че ни порязаха в този мач. По този начин не могат да продължават нещата и да ни ощетяват", обявиха от ръководството на кюстендилския тим пред нашата медия.

22.08.2020 Оборище (Панагюрище) Оборище (Панагюрище)  4 - 1 Левски (Чепинци)  Левски (Чепинци)

Оборище (Панагюрище) победи с категоричното 4:1 новака Левски (Чепинци) на "Орчо Войвода" в среща от 3-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Домакините тотално превъзхождаха своя противник, но вкараха три от попаденията си след почивката. И макар да е с доста орязан бюджет през новия сезон отборът на Панагюрище показва завидно силно представяне от началото на кампанията и има 7 точки за първите 3 мача.

Никола Иванов - Шейха бе точен от дузпа в 12-ата минута, а гостите изравниха в 37-ата след неразбирателство в защитата на панагюрци.

В 55-ата минута след подаване в наказателното поле и останал сам срещу вратаря Даниел Васев успя да върне аванса на "войводите".

В 67-ата минута Васил Тачев покачи на 3:1 с глава след центриране от корнер, а в 85-ата минута Милко Георгиев сам срещу вратаря оформи крайния резултат.

Очаква се ръководството на тима да представи официално пред отбора в близките дни новия спортен директор на панагюрци Калоян Ангелов, който нямаше възможност да присъства на трибуните днес заради лични ангажименти.

22.08.2020 Беласица Беласица  3 - 1 Гранит (Владая)  Гранит (Владая)

Отборът на Беласица се наложи над Гранит Владая с резултат 3:1 в мач от Югозападната Трета лига.

В 38-ата минута Александър Смилков откри резултата за домакините. В ответна атака Люцкан Люцканов засече остро остро центриране отдясно и от 3-4 метра изравни за 1:1.

В 77-ата минута бързоногият Карачоров вкара второ попадение за домакините, а в 81-ата главният съдия показа червен картон  на Диан Райков за грубо нарушение срещу Атанас Карачоров.

В 88-ата минута отново Атанас Карачоров оформи крайното - 3:1.

22.08.2020 Ботев (Ихтиман) Ботев (Ихтиман)  3 - 0 ФК Банско  ФК Банско

Ботев Ихтиман записа класна победа у дома над гостите от Банско с 3:0 в двубой от 3-ия кръг на Югозападната Трета лига. Головете за успеха реализираха Владимир Каптиев на два пъти и Кристиян Димитров.

Мачът започна равностойно като гостите от Банско дори на два пъти излизаха на голови позиции пред Радев, но гол не падна.

Ботев откри резултата в 15-ата минута след интересна атака, която Каптиев реализира. До почивката и двата тима опитваха атаки към съперниковите врати, но нямаше точен завършващ удар. Топлото време - температура от 32 градуса допълнително затрудни играчите, пише Гонг.

През втората част с отлично воле от далечно разстояние позволи на Каптиев да реализира втория си гол в срещата и да успокои домакините, които до края на двубоя реализираха и трети гол чрез Кристиян Димитров.

Така със 7 точки Ботев от 3 мача съставът на Валери Свиленов дели 2-о - 7-о място заедно с тимовете на Чавдар Етрополе, Кюстендил, Марек Дупница, Оборище Панагюрище и Беласица Петрич.

В следващия 4-ти кръг Ботев гостува на Гранит Владая, а в петия приема друг новак Левски Чепинци, а апетитът на ръководството е тимът да се бори за първата позиция, а с оглед и на хомогенния състав това може да стане реалност. Банско е домакин на Пирин Разлог в четвъртия кръг, който е на 29 август.

22.08.2020 Пирин (Разлог) Пирин (Разлог)  1 - 1 Пирин Гоце Делчев  Пирин Гоце Делчев

Очаквайте подрожности!

22.08.2020 Сливнишки герой Сливнишки герой  0 - 3 Чавдар (Етрополе)  Чавдар (Етрополе)

Тежка домакинска загуба с 0-3 допусна Сливнишки герой, отстъпвайки на собственият си стадион на гостуващият тим на Чавдар Етрополе. Двубоя бе част от 3-ти кръг на ЮЗ Трета лига и бе ръководена от съдийска бригада в състав главен съдия Иво Андреев и асистенти Иво Колев и Любима Банова.

Гостите поведоха още в 9-та минута, когато точен бе бившият играч на Героя Цветелин Цаковски. Вторият гол дойде в 64-та минута, след наказателен удар за нарушение на Георги Кузовски в наказателното поле, за което той бе декориран с червен картон и напусна игра половин час по-рано. Зад топката застана друг бивш играч на Героя Николай Иванов, който хладнокръвно удвои.

Третият гол отбеляза Симеон Чатов в 70-та минута.

22.08.2020 ФК Балкан (Ботевград) ФК Балкан (Ботевград)  3 - 0 Рилски спортист  Рилски спортист

Балкан (Ботевград) си взе поправителен след грешката срещу Перун и постигна класическа победа с 3:0 над отбора на Рилски спортист в среща от третия кръг на Югозападната Трета лига.

Домакините надиграха тотално Рилецо на своя стадион и зарадваха феновете, които бяха дошли да ги гледат на стадиона.

Малко преди края на първото полувреме Петко Петков се възползва от подаване на Ангел Ангелов и с много хубав удар от 20 метра успя да открие за балканците.

В 60-ата минута Петко асистира за втория гол на своя тим, след като центрира хубаво в наказателното поле и Георги Кременлиев с глава успя да удвои.

Около десетина минути след това Георги Кременлиев намери Ангел Ангелов в наказателното поле и последният засече топката за класическия резултат.

След този мач Балкан има 6 точки от 3 изигран имача.

22.08.2020 Вихрен (Сандански) Вихрен (Сандански)  2 - 1 Перун (Кресна)  Перун (Кресна)

Отборът на Вихрен Сандански се наложи над Перун с резултат 2:1 в мач от третия кръг на Югозападната Трета лига.

Домакините поведоха още в 10-та минута след страхотно попадение на Владимир Кабранов, който пристигна в отбора от тима на Беласица. В 70-ата минута тимът на домакините удвои преднината си чрез Методи Костов.

В последните минути гостите от Кресна върнаха едно попадение за крайния резултат 2-1 с попадение на Борислав Бориславов.

22.08.2020 Надежда (Доброславци) Надежда (Доброславци)  3 - 1 Велбъжд 1919 (Кюстендил)  Велбъжд 1919 (Кюстендил)