Надежда (Доброславци) Перун (Кресна)

Обзор след 4-ия кръг на Югозападната Трета лига

29.08.2020 Марек1915 - Дупница Марек1915 - Дупница  4 - 0 Велбъжд 1919 (Кюстендил)  Велбъжд 1919 (Кюстендил)

Отборът на Марек се наложи над Велбъжд с резултат 4:0 в мач от 4-ия кръг на Югозападната Трета лига. Двубоят се игра пред около 300 души на стадион "Бончук".

В 28-ата минута Веселин Любомиров отбеляза от близко разстояние след подаване на Влахов. В края на първата част Любомиров отбеляза второто си попадение в двубоя, след като излъга цялата защита на противника. До края на първата част с пропуски се отличиха Каймакански, Владимиров и Чечев. За гостите най-големият пропуск направи Георги Славков при резултат 0:0.

В 72-ата минута Димитър Чечев направи резултата класически, а Панталеев оформи крайното - 4:0.

29.08.2020 Перун (Кресна) Перун (Кресна)  0 - 2 Надежда (Доброславци)  Надежда (Доброславци)

Отборът на Надежда (Добролавци) се наложи като гост над Перун (Кресна) с резултат 2:0 в мач от 4-ия кръг на Югозападната Трета лига.

И двете попадения паднаха до 20-ата минута. Калоян Бонев и Мартин Истатков бяха точни за своя тим.

В 25-та минута Йордан Харизанов стреля опасно, но вратарят спаси. С пропуск се отличи и Атанас Топалов. До края на първата част на мача по едно голово положение проиграха Иван Георгиев за домакините и Мартин Истатков за гостите.

През втората част тимът на Перун натисна съперника, но с пропуски се отличха Пол Отофе, Мартин Истатков и Калоян Бонев. В даденото 5-минутно продължение Борислав Бориславов изскочи сам срещу вратаря на Перун, но уцели лявата странична греда зад Атанас Тъпигьозов.

След мача наставникът на Перун Благовест Ангелов сподели:

"Две елементарни грешки – два гола в нашата врата и загуба, която не заслужавахме.

Преди да излязат футболистите на терена дадох указания за заиграем преса, но за жалост някои от футболистите не се вслушаха в моите думи и така се стигна до домакинска загуба. Десислав Токов и Красимир Ангелов се справиха отлично със задачата си в защитния вал на отбора.

През второто полувреме изпуснахме много голови положения, но вратаря на Надежда беше невероятен и отрази майсторски ударите на Атанас Топалов, Иван Атанасов, Йордан Харизанов и Роберто Харалампиев."

29.08.2020 Рилски спортист Рилски спортист  1 - 1 Вихрен (Сандански)  Вихрен (Сандански)

Отборите на Рислки Спортист и Вихрен Сандански не се победиха - 1:1 в мач от 4-ия кръг на Югозападната Трета лига. Гостите натиснаха съперника си през първата част, но с пропуски се отличиха Методи Костов, Александър Якимов и Владимир Кабранов. В самия край на първата част на двубоя защитата на Вихрен сгреши и Ивайло Захариев успя да изпрати топката в мрежата зад Веселин Ганев за 1:0.

Все пак гостите успяха да изравнят чрез Владимир Кабранов от фаул в 57-ата минута. Пропуски до края на двубоя направиха Милен Златков, Александър Якимов, Атанас Чепилов и Методи Костов.

„Тотално ни разочароваха нападателите от нашия отбор в този мач. Заради неточни удари през първото полувреме вместо 6:0 за Вихрен ние завършихме с един гол негатив. Успяхме само да изравним , и то от фаул, а не от игрова ситуация. Една единствена намеса на нашия вратар Веселин Ганев от фаул след удар на домакините. Жалко, че спечелихме в този мач само една точка, което не отговаря на показаната игра на терена. Отлично съдийство от главния съдия от Ивайло Ненков до резервния Вангел Вангелов. Дано бъдат назначаване такива обективни съдии на наши мачове”, сподели Иван Христов от треньорския щаб на Вихрен Сандански.

29.08.2020 Чавдар (Етрополе) Чавдар (Етрополе)  1 - 1 ФК Балкан (Ботевград)  ФК Балкан (Ботевград)

Чавдар (Етрополе) и Балкан (Ботевград) врътнаха реми 1:1 в среща от 4-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Домакините от Етрополе първи откриха резултата в 60-ата минута чрез Цветелин Цаковски.

Отборът на гостите от Ботевград стигна до изравнителен гол чрез Петър Василев, който успя да се разпише в 82-ата минута на двубоя.

Като цяло мачът бе доста груб, а домакините получиха цели седем жълти картона.

Гостите от Ботевград, които се явяваха и като фаворит заради силната селекция, която бе направена през предсезонната подготовка, имаха няколко добри шанса за гол, но ги пропиляха.

29.08.2020 Пирин Гоце Делчев Пирин Гоце Делчев  1 - 1 Сливнишки герой  Сливнишки герой

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!

29.08.2020 ФК Банско ФК Банско  0 - 1 Пирин (Разлог)  Пирин (Разлог)

Отборът на Пирин Разлог се наложи над Банско с минималното 1:0 в мач от 4-ия кръг на Югозападната Трета лига. Единственото попадение в двубоя отбеляза Б. Сандев в 17-ата минута.

29.08.2020 Гранит (Владая) Гранит (Владая)  2 - 2 Ботев (Ихтиман)  Ботев (Ихтиман)

29.08.2020 Левски (Чепинци) Левски (Чепинци)  1 - 3 Беласица  Беласица

Отбора на ОФК Беласица надигра по категоричен начин домакините от Левски(Чепинци) с резултат 1:3.

Тимът на Беласица дръпна бързо с 2 чисти гола още до 25-тата минута, дело на Марти Таушанов от дузпа и Митко Стоев - след прострелно центриране от ляво и безпогрешен завършек.

През втората част домакините от Чепинци с първото си слизане по-дълбоко в половината на Бела успяха да реализират за 1-2.

В 87-ата минута при една много добра контраатака започнала отляво, топката стигна до бързоногия А.Карачоров, който не сбърка и изпрати пълния комплект точки за Петрич.

29.08.2020 ФК Кюстендил (Кюстендил) ФК Кюстендил (Кюстендил)   2 - 0 Оборище (Панагюрище)  Оборище (Панагюрище)

ФК Кюстендил постигна победа с 2:0 над Оборище (Панагюрище) в среща от четвъртия кръг на Югозападната Трета лига, която се игра в южния град.

Това бе успех, който ръководството на тима посвети на рождения ден на отбора, който през този месец празнува своята 10-годишнина.

Марио Евтимов откри резултата за домакините, като имаше и рикошет при неговото попадение.

Александър Александров - Аци засече с глава хубаво центриране пак през първото полувреме и на практика оформи крайния резултат.

След почивката оборотите паднаха с оглед на топлото време и двата тима не вкараха повече попадения.

След успеха си ФК Кюстендил е лидер с актив от 10 точки.