Сливнишки герой ФК Банско

Героя заби Банско на дъното в групата

Победа с 3-1 постигна тимът на Сливнишки герой, надделявайки с 3-1 над гостуващият тим на ФК Банско. Двубоят бе част от 5-ти кръг на ЮЗ Трета лига, и бе ръководен от главният рефер Георги Иванов с помощници Васил Петров и Костадин Керацов. Заради него пък от съдийската комисия бяха пратили специален екип, който да проследи неговото представяне в мача.

След хаотично начало, сливничани успяха да стигнат до попадение, след като Стивън Кирилов проби отдясно и центрира по земя на метър от голлинията на Банско, където Давид Димитров с шпагат прати топката в мрежата за 1-0. Това бе и дебютен гол за Давид с екипа на родният Сливнишки герой в мъжкия състав.

Гостите на два пъти имаха шанс да изравнят, но и при двата случая вратарят Симеонов успя да спаси. Това обаче се случи в 32-та минута, когато след грешка в центъра, Перейра се откъсна и пусна топката под излизащият да го пресреща Симеонов за 1-1.

През втората част Героя натисна и първо Емил Трендафилов даде преднина за момчетата на Венци Рангелов, а крайното 3-1 направи влезлият като резерва в края на мача Антонио Михов за 3-1.

С тази победа сливничани се закрепиха в средата на таблицата. Не така стоят нещата обаче за Банско, които с тази загуба вече са последни в класирането, само с едно отбелязано попадение и без точки.