Етър-2 ОФК Бдин 1923 (Видин)

Етър-2 с трудна, но заслужена победа над Бдин

Дублиращият отбор на „Етър” взе заслужена, макар и неочаквано трудна победа над „Бдин” (Видин) с 1:0. Гостите, който дойдоха като последни в класирането без точка и отбелязан гол, се противопоставиха много здраво и бяха равностоен съперник през всичките 90 минути.

Първата част не предложи много положения. В 3-ата минута Христо Марков стреля към вратата, но Виктор Филипов улови без проблеми. Пет минути по-късно етърци имаха нова възможност – пак Марков шутира от фаул, топката отскочи от гърдите на вратаря към Димитър Динев, но ударът му мина над вратата. „Виолетовите” вероятно бяха подценили гостите и дълго не можаха да влязат пълноценно в мача. В самия край на полувремето „Бдин” имаше своя шанс – Деян Захариев отправи опасен плътен удар, но опитният Иван Георгиев извади в корнер. В ответната атака Христо Марков отляво от фаул стреля директно към вратата, но Филипов боксира.

Второто полувреме започна динамично и предложи много повече емоции. В 47-ата минута „Етър” можеше да поведе – страхотен удар на Кристиян Кънчев едва не счупи напречната греда. Малко след това обаче Янек Кирилов от гостите бе оставен в чиста позиция и стреля, но Иван Георгиев спаси.

Димитър Динев в 56-ата минута с добър изстрел принуди вратаря да спасява, а малко по-късно Христо Марков от фаул стреля до десния стълб. Така се стигна до 65-ата минута, когато падна единственият гол в мача. След центриране отдясно защитата на гостите не се подреди добре, топката мина покрай Кристиян Иванов и стигна до Димитър Байдаков, който я насочи в мрежата – 1:0!

В 70-ата минута „Бдин” остана с десет души, след като Ангел Каишев си заработи втори жълт и червен картон от авторитетно ръководилия рефер Владимир Кирилов от Плевен. Отново Байдаков можеше да се разпише в 73-ата минута, след като финтира защитник и стреля технично в далечния ъгъл, но покрай гредата, а малко след това и Борислав Марков пробва мерника си, но топката мина над вратата.

Етърци продължават в първенството с две победи и една загуба, а в сряда от 17 ч. в отложен мач гостуват на „Трявна”.