Хасково Ямбол 1915

Обзор след 5-ия кръг на Югоизточната Трета лига

05.09.2020 Димитровград 1947 Димитровград 1947   3 - 0 Левски (Карлово)  Левски (Карлово)

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!

05.09.2020 Загорец Загорец  3 - 0 Родопа  Родопа

"Родопа-Смолян" загуби гостуването си на "Загорец" (Нова Загора) с 0:3. Двубоят се игра днес, като домакините заслужено спечелиха трите точки. Първото полувреме "Загорец" поведе с 1:0, като през вторите 45 минути успяха да реализират още две попадения. Първите два гола са след статични положения, а крайният резултат е бил оформен малко преди края на мача. При 2:0, Михаел Кисьов удря греда.В двубоя участие не взеха Теодор Стефанов и Христо Ковачев заради травми. С капитанската лента днес игра Даниел Кутев.

05.09.2020 Спартак (Пловдив) Спартак (Пловдив)   2 - 2 Карнобат  Карнобат

Отборите на Спартак (Пд) и Карнобат завършиха наравно - 2:2 в мач от 5-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

Двубоят започна лошо за „гладиаторите“ и още в първата минута гостите поведоха в резултата след удар от границата на наказателното поле, който хвана неподготвен вратаря Витанов. В 5-ата минута обаче Станимир Димитров с глава изравни след центриране на Кирил Георгиев.

В 19-ата минута гостите можеха отново да поведат, но удар от фаул срещна страничната греда.

В 31-ата минута гостите отново излязоха напред в резултата. Спартак започна с натиск втората част и в 56-ата минута главният съдия Стилян Димитров отсъди дузпа, след като защитник на гостите игра с ръка в наказателното поле. Това изнерви гостите, които се нахвърлиха върху него и Георги Калоянов получи червен картон. Кирил Георгиев не сгреши от бялата точка и изравни.

В 66-ата минута Мартин Симеонов също получи втори жълт и съответно червен картон.

С пропуски за Спартак се отличиха Йордан Минев, Станимир Димитров и Кирил Георгиев.

Гостите завършиха срещата с 9 играчи, след като Даниел Стаматов бе изгонен за два жълти картона.

В даденото от съдията продължение Любо Цеков и Станимир Димитров имаха добри възможности да се разпишат, но не успяха и двубоят завърши при резултат - 2:2.

05.09.2020 Розова долина Розова долина  3 - 2 Черноморец  Черноморец

Розова долина (Казанлък) постигна победа с 3:2 над Черноморец (Бургас) у дома в среща от 5-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

След този двубой "розите" са 7-и с актив от 9 точки, а бургазлии заемат шестото място с точка повече от своя днешен противник.

Ахмед Фаиков даде аванс на домакините от Казанлък още в 8-ата минута, а две минути след това ветеранът Милен Танев изравни.

Реферът не зачете попадение за гостите, а в 14-ата минута с втория си гол в мача Фаиков успя да върне аванса на домакинския тим.

Атанас Апостолов покачи на 3:1 в 40-ата минута, а второто попадение за гостите бе дело на Мариян Тонев, който се разписа в 90-ата минута.

05.09.2020 Несебър Несебър  5 - 1 Сокол (Марково)  Сокол (Марково)

Отборът на Несебър се наложи над Сокол Марково с резултат 5:1 в мач от 5-ия кръг на Югоизточната трета лига.

В 8-ма минута Патрик Попов откри за 1:0 при центриране от корнер на Али Алиев. 10 минути по-късно Живко Димов центрира корнер, последва меле в пеналта на гостите, където топка попадна в новото попълнение Николай Георгиев, той подаде късо към Пламен Киров, който изпрати топката под напречната греда за 2:0.

Гостите намалиха с попадение на Петко Петков, който се възползва от подаване на Теодор Митрев.

В 63-та минута юношата Мехмед Хамид отблеза красиво попадение от пряк свободен удар за 3:1. В 68-ма минута Мехмед Хамид асистира на Патрик Попов за 4:1. Последното попадение в мача реализира резервата Стоян Вълчев в 83-та минута. Той бе точен с глава при центриране на Теодор Иванов. Освен петте гола, несебърлии удариха греда чрез Димитър Кръстев, а с пропуски се отчетоха още Алиев, Димов и голмайсторите Попов и Киров.

05.09.2020 ФК Марица Пловдив ФК Марица Пловдив  1 - 1 Извор (с. Горски извор)  Извор (с. Горски извор)

“Марица” завърши наравно 1:1 с дебютанта в групата “Извор” в мач от 5-ти кръг на шампоната в Трета лига - Югоизточна група. Двубоят бе интересен, особено през първата част. Гостите доказаха, че не са случаен отбор и показаха стабилна игра и хъс. “Жълто-сините” не изиграха добър мач, макар че създадоха не малко положения през първото полувреме, когато вратаря на гостите спаси ня няколко пъти вратата си от сигурен гол, а веднъж гредата бе последната пречка пред домакините. През втората част пловдивчани видимо отпаднаха физически, а положенията пред двете врати бяха малко. Заради контузии в срещата не взеха участие опитния Величко Величков, както и Даниел Спасов. Двата тима допуснаха доста брак в подаванията си, както и грешки в отбрана.

Мачът започна вихрено и двата тима си отбелязаха по един гол още до 10-та минута. Първо “Марица” поведе във 2-та минута, след точно изпълнена дузпа от Тодор Тимонов. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Христо Янчев, който отне една топка в наказателното поле и в последствие бе фаулиран. В 6-та минута Димитър Аврамов изчисти от голлинията удар на гостите, след което се стигна до корнер. Христо Христов засече центрирането с глава и изравни в 7-та минута. До края на полувремето “жълто-сините” създадоха доста положения, но така и не успяха да отбележат. Гостите използваха всеки шанс да атакуват и имаха няколко добри ситуации, но така и не стигнаха до голов удар. В 10-та минута гредата спаси гостите от гол, след чудесен удар на Тодор Тимонов. Пак той стреля от свободен удар в 21-та, но вратаря Тодор Малинов отрази. В 23-та минута Тимонов центрира добре от фланга и Йордан Пейчинов от около 5 метра прати топката над опразнената врата. В 28-та минута вратаря Малинов отново спаси сигурен гол, след нов удар на Тимонов от фаул. В 37-та минута Милен Танчев бе изведен сам срещу вратаря от Олджай Алиев. Танчев напредна и стреля, но излезлият напред Малинов успя да закачи топката и тя излезе в корнер.

Втората част бе равностойна, но двата тима имаха малко положения пред противниковата врата. В 50-та минута Димитър Юруков имаше шанс да реализира, но топката бе избита в корнер. След центрирането Йордан Пейчинов засече с глава, но не бе точен. В 64-та минута Тимонов стреля опасно от свободен удар, но отново вратаря се намеси добре. В 70-та минута играч на гостите центрира по земя успоредно на голлинията, но така и никой не засече топката. След 80-та минута гостите откровено бавеха играта. В 85-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като Илиян Марчев бе отстранен за втори жълт картон. В 86-та минута Тодор Тимонов за пореден път обстрелва вратата на гостите, но вратаря Малинов някак успя да се разтегне и със сетни сили изби. В 90-та минута Георги Георгиев засече центриране с глава, но прати топката високо над вратата. В края на даденото продължение гостите стигнаха до опасна ситуация. След меле в наказателното поле топката на няколко пъти се “разходи” опасно между играчи на гостите, но така и не се стигна до гол. Така двата тима си поделиха по една точка, което е успех за новака в групата “Извор”. “Марица” прекъсна серията си от шаампионатни победи от началото на сезона. Цъкълът сряда - събота определено се отрази на отбора, който не показа това, на което е способен.
С 13 точки “Марица” дели първото място във временното класиране, заедно с тима на “Загорец” (Нова Загора). Това са и двата тима, които нямат допусната загуба до тук. В следващия кръг след седмица възпитаниците на Николай Димитров гостуват в Марково на “Сокол”, а при следващото си домакинство “жълто-сините” порещат “Черноморец”.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Иван Мицев, Денис Палков (Георги Георгиев), Милен Танчев (Александър Праматаров), Мартин Анастасов (Борислав Дончев), Христо Янчев, Димитър Юруков (Петър Печенков), Олджай Алиев, Тодор Тимонов - капитан. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Теодор ФърковГеорги Иванов. Треньор: Николай Димитров

ИЗВОР: Тодор Малинов, Станислав Дечев (Димитър Димитров), Тейнур Марем, Илиян Марчев, Бончо Панев (Атанас Савов), Стилян Бръмчев - капитан (Недко Бръмчев), Митко Плахов, Спас Милушев, Беркай Халил (Хакан Мустафа), Христо Христов, Мирослав Илиев (Недялко Колев). РЕЗЕРВИ: Владимир Койнов, Атанас Ганчев. Треньор: Живко Желев

ЖЪЛТИ КАТОНИ: Димитър Юруков (Марица); Тейнур Марем, Недялко Колев, Тодор Малинов, Илиян Марчев - 2 (Извор)

ЧЕРВЕН КАРТОН: Илиян Марчев - 2 жълти (Извор)

Съдийски състав: ГС: Светослав Лазаров, АС: Христо Георгиев и Младен Вълчев - всички от Бургас; 4-ти съдия: Радомир Колев - Пловдив; Делегат: Румен Величков - Бургас
стадион “Марица” - 300 зрители

05.09.2020 Верея (Стара Загора) Верея (Стара Загора)  1 - 6 Гигант (Съединение)  Гигант (Съединение)

Отборът на Гигант се наложи над Верея с резултат 6:1 в мач от 5 кръг в ЮИ Трета лига.

Гостите от Гигант не оставиха никакви шансове на старозагорци и още на полувремето водеха с 0:2. Вратарят на домакините пък бе изгонен още при 0:1. Тодор Тодоров наниза четири гола, Мирослав Радев вкара два за победата с 1:6.

05.09.2020 Борислав (Първомай) Борислав (Първомай)  0 - 1 Атлетик (Куклен)   Атлетик (Куклен)

Отборът на Атлетик Куклен се наложи над Борислав Първомай с минималното 1:0 в мач от 5-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

Иван Ангелов реализира единственото попадение за „баските“, които заемат 4-то място с 12 точки в класирането. Борислав е 5-ти с 10.

05.09.2020 Ямбол 1915 Ямбол 1915   1 - 2 Хасково  Хасково

Отборът на Хасково се наложи над Ямбол като гост с резултат 2:1 в мач от 5-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

Полувремето завърши при резултат 0:0, а през втората част домакините успяха да поведат. С две попадения на Костадин Пеев тимът на Хасково успя да обърне резултата.