ОФК Марек 2010 Перун (Кресна)

10 от Марек победиха Перун

Отборът на Марек се наложи над Перун с резултат 2:0 в мач от 6-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Двубоят се игра пред около 200 души на стадион "Бончук".

През първото полувреме най-чистото положение за Марек дойде в 31-ата минута, когато Димитър Панталеев излезе сам срещу вратаря на Перун, но би високо над гредата. В добавеното време на първата част след удар на Чечев топката срещна ръка на футболист на гостите и съдията отсъди дузпа.

Нападателят на домакините обаче стреля слабо и стражът на Перун Тъпигьзов улови топката.

Домакините все пак успяха да поведат в резултата чрез Веселин Любомиров в 50-ата минута, който отбеляза красиво попадение.

5 минути по-късно обаче анталеев удари без топка Токов от Перун, за което получи директен червен картон и остави домакините с 10 души.

В 65-ата минута при бърза контра Александър Близнаков нацели гредата на Перун. В 73-ата минута Любомиров оформи крайното - 2:0.