Спартак (Варна) Септември 98 (Тервел)

Силен Спартак спечели заслужено срещу Септември

Мачът между отборите на Спартак Варна и Септември Тервел започна обещаващо. В 15-ата минута лявото крило Венци Гурков от домакините центрира по земя, а връхлитащия Анте Бачков от 7-8 метра отправи удар, минал на сантиметри от гредата. В 34-ата минута далечен изстрел на плеймейкъра Янчо Андреев срещна гредата. Две минути по-късно Гурков изпълни пряк свободен удар, топката се отклони от стената, но вратарят на тервелци Александров с последни усилия спаси сигурен гол. По-настойчивата игра на спартаковци даде резултат. Мишо Михайлов центрира отдясно, а Янаки Смирнов с глава прониза вратата на Септември за 1:0. В 64-ата минута много активният Венци Гурков опита красив удар от въздуха, след като топката отскочи, но изстрела му мина встрани от вратата. В 71-ата минута пропуски на два пъти за домакините направиха Венци Гурков и Янчо Андреев. В 75-ата минута отново Гурков бе замесен в изработването на втория гол. Лявото крило центрира от фаул, а Мартин Паскалев с глава се извиси и отбеляза втори гол. В 85 минута Янчо Андреев в стил Паоло Ди Канио направи резултата класически 3:0 с диагонален изстрел от 20 метра по земя.

Преди мача една от легендите на Черно море Пламен Ганев бе награден с почетен плакет от шефа на ЗС към БФС Георги Мирчев във връзка със 65 годишния му юбилей.

Спартак Варна: Славов,Боев, Ибрям(88.М.Минчев), Паскалев, Михайлов, Върбанов(80.М.Георгиев), Андреев,Смирнов (88.К.Георгиев), Бачков(46.Симеонов), Гурков, Неджет (65.Г.Георгиев)

Септември Тервел: Александров, Г.Димитров, М.Димитров, Петков, Юсню, Колев, Цеков, Панайотов, Кирилов, Осман Михайлов