Левски (Лом) Партизан (Червен бряг)

Левски (Лом) разби Партизан у дома, срещата бе белязана от специални гости и хубава игра

Категорична победа с 4:0 постигнаха момчетата на старши-треньора Благой Кръстанов над гостите от „Партизан“ (Червен бряг).  Специални гости на този двубой, с който се откри и ремонтираният стадион, бяха президентът на БФС Михаил Касабов.

Головете отбелязаха Цвети Неделчев, Йордан Георгиев, Мариян Огнянов и Рангел Абушев. Своя принос за убедителната победа и нашите да не допуснат гол даде и вратарят Иван Ризов, който спаси дузпа в края на мача.

След вихрено начало, още в 5 мин. „сините“ поведоха след красив далечен удар на Цвети Неделчев. След гола домакините обаче допуснаха „Партизан“ да изравни играта, което за малко не им коства изравнителен гол, след две опасни атаки на гостите. Последва отново натиск на „Левски“, но и пропуски пред противниковата врата. В самия край на първото полувреме обаче всичко дойде на мястото си, след като Йордан Георгиев вкара за 2:0 след също красив параболичен удар.

Още два гола узакониха превъзходството на „Левски“ след почивката. В 56 мин. Мариян Огнянов технично вкара за 3:0. Само три минути по-късно Рангел Абушев фиксира крайният резулат 4:0. Гостите от Червен бряг можеха да вкарат почетен гол в 75 мин., когато получиха право на 11-метров наказателен удар при доста пресилено отсъждане на главния съдия.

Отличният в този мач Ризов спаси и така лиши „Партизан“ от nопадение.

„Левски 2020“ игра в състав: 12. Иван Ризов, 11. Васил Сапунджиев, 20. Раиф Мурадов, 5. Кристиян Григоров (16. Никола Николов), 4. Николай Христов (к), 7. Георги Иванов (6. Гален Ненов), 8. Ивайло Андреев, 21. Мариян Огнянов (9. Александър Веселинов), 14. Рангел Абушев, 22. Цвети Неделчев, 10. Йордан Георгиев.