Етър-2 Локомотив 1927 (Дряново)

Етър-2 обърна Локомотив (Дряново) в мач с инфарктен край

Победа с 3:2 грабна дублиращият тим на „Етър” срещу дряновското „Локо” в инфарктен мач с победен гол в 93-ата минута. Двата отбора направиха оспорвана битка с различни периоди на надмощие, завършила и с нерви след края на мача. Половината отбор на гостите бе от бивши етърци – Емил Копаранов, Тодор Чирпанов, Иван Христов, Георги Колев, Явор Генчев…

Дряновци имаха подчертан превес преди почивката. Още в 9-ата минута Момчил Савов стреля опасно, но Иван Георгиев извади в корнер. Явор Генчев се отличи с опасни удари, при които или вратарят ловеше, или топката профучаваше покрай гредите. В 28-ата минута пък Чирпанов отново принуди Георгиев да вади в корнер.

Гостите логично поведоха в 39-ата минута, когато капитанът Константин Йорданов овладя топката и с хубав удар вкара за 0:1. Етърци обаче веднага реагираха и изравниха буквално след центъра. Юлиян Райков проби отдясно и намери Стивън Манолов, който с неспасяем удар направи 1:1.

Второто полувреме започна със силен натиск на „виолетовите”. Христо Марков центрира отдясно, но двама се разминаха пред вратата с топката. После пък Байдаков стреля отдалеч, но Иван Христов извади в корнер. Атаките обаче дадоха резултат – в 52-ата минута Христо Марков центрира отдясно и отново Стивън Манолов на празна врата засече топката – 2:1.

„Локо” (Др) реагира незабавно и пренесе трайно играта в полето на етърци. Силен диагонален удар на Тихомир Трифонов принуди вратаря Георгиев да избива в корнер. После пък Георги Колев отправи изстрел, спасен отново от стража на етърци.

„Виолетовите” можеха да решат мача в 77-ата минута, когато Антониян Харалампиев насочи топката в опразнената врата, но защитник притича и я изчисти от голлинията.