Родопа Хасково

Обзор след 6-ия кръг на Югоизточната Трета лига

12.09.2020 Атлетик (Куклен) Атлетик (Куклен)   2 - 1 Ямбол 1915   Ямбол 1915

Отборът на Атлетик (Куклен) се наложи над Ямбол с резултат 2:1 и постигна пети успех през сезона. Победата дойде по-трудно, от колкото домакините очакваха. Гостите поведоха в резултата, като така завърши първата част. През втората кукленци обърнаха до 2:1 с голове на Димитър Джонджуров и Емил Аргиров.

12.09.2020 Гигант (Съединение) Гигант (Съединение)  2 - 0 Борислав (Първомай)  Борислав (Първомай)

Отборът на Гигант Съединение се наложи над Борислав Първомай с резултат 2:0 в регионално дерби от 6 кръг в ЮИ Трета лига. Домакините напълно надиграха съперника си и заслужиха победата.

Мирослав Радев и Тодор Тодоров реализраха попаденията за домакините. Радев удари и греда от свободен удар. „Голямоконарци“ имаха още няколко чисти положения пред себе си.

12.09.2020 Извор (с. Горски извор) Извор (с. Горски извор)  5 - 2 Верея (Стара Загора)  Верея (Стара Загора)

Отборът на Извор се наложи над Верея с резултат 5:2 в мач от 6-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

На полувремето резултатът беше 3:1. Два гола вкара Атанас Савов, а по веднъж се разписаха Спас Милушев, Тейнур Марем и Лазар Гълъбов.

12.09.2020 Сокол (Марково) Сокол (Марково)  2 - 1 ФК Марица Пловдив  ФК Марица Пловдив

“Марица” регистрира първа загуба в шампионата през този сезон, след като в среща от 6-ти кръг от първенството в Трета лига - Югоизточна група “жълто-сините” отстъпиха с 2:1 при гостуването си на “Сокол” в Марково.

Пловдивчани играха вяло, въпреки че имаха шансове за голове пред себе си.

Домакините поведоха в 31-та минута, когато Иван Атанасов отправи удар в наказателното поле, топката рикошира в крак на защитник и влезе във вратата. През второто полувреме, в 65-та минута, бившият играч на “Марица” Николай Павлов удвои с хубав удар от границата на наказателното поле в горния ъгъл на вратата. След гола маричани заиграха по-добре, но пък домакините се върнаха в отбрана и пространствата пред футболистите на “Марица” липсваха. В 80-та минута Йордан Пейчинов намали, след като засече центриране от корнер. Пловдивчани имаха и още голови възможности пред себе си. На три пъти Тодор Тимонов стреляше опасно, като веднъж и гредата спаси “соколите”. Воле на Мартин Анастасов бе отразено от вратаря на домакините, който се намесваше решително още 3-4 пъти.

Така “Марица” записа първа шампионатна загуба през сезона. С актив от 13 точки “жълто-сините” заемат 4-то място във временното класиране. В сряда възпитаниците на Николай Димитров ще изиграят контролна среща с елитния “Арда” в Кърджали, а следващата събота приемат “Черноморец” в мач от 7-ми кръг от първенството.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Даниел Спасов, Димитър Аврамов, Иван Мицев (Борислав Дончев), Мартин Анастасов (Теодор Фърков), Христо Янчев, Димитър Юруков, Олджай Алиев, Тодор Тимонов ©, Георги Георгиев (Александър Праматаров).

РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Денис Палков, Петър Печенков. Треньор: Николай Димитров

СОКОЛ: Димитър Аргиров, Мартин Лазов, Николай Павлов, Иван Атанасов, Валентин Фурлански, Теодор Митрев, Пейчо Енчев, Габриел Земярски, Мирослав Караилиев, Ангел Рахов ©, Петко Петков.

РЕЗЕРВИ: Денис Минев, Виктор Панеков, Богдан Иванов, Станимир Марински, Николай Дудов, Селчук Коджаахмед, Йордан Хърков. Треньор: Манол Георгиев

12.09.2020 Черноморец Черноморец  1 - 0 Несебър  Несебър

Отборът на Черноморец 1919 Бургас, воден от Слави Костенски записа четвърта победа от началото на сезона и продължава борбата за Втора лига, преди дербито идната събота /19-и септември/, от 17:00 часа срещу Марица в Пловдив. "Акулите" се наложиха с 1:0 у дома срещу Несебър, в регионалното дерби от 6-ия кръг на Югоизточната Трета лига и вече имат 13 точки в своя актив - 4 победи, 1 равенство и 1 поражение. Главният съдия Рюстем Карагерен, който свири двубоя на акулите и в Смолян срещу Родопа, отново искаше да закопае бургазлии и показа жълти картони на Слави Костенски и Господин Господинов за протести, но късметът отново бе с акулите. Черноморец спечели победа в Смолян с 0:1, у дома се наложи над Димитровград с 2:0 и Спартак Пловдив с 1:0, а в Нова Загора записа реми - 1:1 със Загорец. Драмата с Несебър бе пълна, като бургазлии отново вкараха в продължението на двубоя - в 93-та минута, а в мача удариха и пет греди. Мирослав Радев се превърна в герой този път за Черноморец, след като отбеляза в продължението на мача. Пиратите пък загубиха от Сокол в Марково с 2:1, а предната седмица и Горски Извор ги спря у дома - 1:1, и по точи начин бургазлии се изравниха с точките по 13 с Марица преди дербито в събота. Черноморец загуби предния кръг от Розова долина в Казанлък с 3:2, като второто попадение на Мариян Тонев падна твърде късно в края на мача, а розите отбелязаха три попадения през първата част, а Милен Танев изравни за 1:1. Тежки визити се очертават за акулите, но те не трябва да губят точки, ако искат да изпълнят целта. През този сезон се вижда, че бургазлии трудно печелят своите мачове, но по-важното е да трупат точки. Късата скамейка също си оказва влияние, но когато печелиш никой не може да те съди.

Слави Костенски пусна отново състава, с който започваше в предните мачове, като направи няколко промени, пускайки в стартовите 11 Симеон Русев и Антон Узунов, който донесе успеха с 1:0 срещу Спартак Пловдив. Капитанът Мартин Теменлиев бе под рамката, а в отбрана за домакините действаха Слави Шопов, Стоян Кижев, Стоян Вергиев и Стоян Мантаров. В халфовата линия бяха Валентин Иванов - Чалъма, Даниел Бенчев, Милен Танев и Симеон Русев, а в предни позиции Мариян Тонев и Антон Узунов водеха атаката на акулите. След почивката обаче влезе златната резерва в този мач Мирослав Радев, който донесе успеха за домакините дълбоко в добавеното време. Останалите на пейката бяха Любомир Божинов, Жулиен Парушев, Мустафа Мустафа, Нуретин Пюскюлю, Стилиян Станчев, Мирослав Радев и вратаря Мартин Шейтанов.

Преди почивката Черноморец наложи натиск и още в 7-та минута това даде резултат, а Милен Танев нацели напречната греда след рикошет. След още няколко статични положения за домакините, можеше да падне и първото попадение, но това не се случи. След половин час игра, след ново статично положение, Милен Танев удари за втори път гредата. Пет минути по-късно, след центриране от корнер, бранителят Стоян Вергиев с глава нацели горната греда, но кълбото отново не влезе във вратата на Марио Исаков. След почивката Черноморец отново продължи да бъде по-активният тим на терена, но топката така и не влизаше след поредните опасности, а вратарят на делфините Марио Исаков за пореден път показа класа под рамката. В 82-та минута Мариян Тонев след атрактивно изпълнение със задна ножица принуди защитник на Несебър да избие от голлинията, а кълбото отново срещна напречната греда. Домакините имаха претенции, че топката е минала голлинията, но Карагерен не мислеше така. В 93-та минута обаче главният съдия нямаше какво да стори и Черноморец вкара така ценното попадение, с което спечели срещата. След центриране от свободен удар по диагонал на Милен Танев в купа от играчи в наказателното поле, Стоян Мантаров засече топката с глава, а кълбото се отби и до него бе Мирослав Радев, който от малкия пеналт с крак я прати в мрежата за крайното 1:0.

След поредния успех лидер е Загорец Нова Загора с 16 точки, следван от Атлетик Куклен и Гигант Съединение с по 15, но тези отбори нямат претенции за по-горна група, а Черноморец и Марица са с по 13 на следващите места.

12.09.2020 Карнобат Карнобат  0 - 1 Розова долина  Розова долина

ОФК „Карнобат“ загуби с 0:1 шампионатната си среща с „Розова долина“ /Казанлък/, в мач от 6-ти кръг на Югоизточна Трета лига.

Единственото попадение в мача реализира Пламен Колев в 46-та минута, когато изпрати топката във вратата на домакините при избит удар на Данаил Иванов от вратаря Борислав Тотев.

Карнобатлии, въпреки множеството кадрови проблеми, свързани с контузени, наказани и отсъстващи състезатели (сред които Станимир Митев, Даниел Стаматов, Стефан Стаматов, Антон Иванов и други), дадоха всичко от себе си, за да зарадват многобройните си фенове, но липсата на шанс пред гола не позволи точка или 3 да останат в Карнобат.

И ако от една страна зрителите видяха добро представяне и пропуски от своите любимци, то от друга бяха факт отстраняването от игра на Стоян Калпаклиев за два жълти картона и контузията на Ясен Тузаков, който бе фаулиран в наказателното поле на „Розова долина“, но дузпа не бе свирена. Именно тези моменти създадоха мигове на напрежение – на терена и по трибуните, като несъгласието на футболисти и фенове бе свързано със съдийските решения.

„Получи се равностоен мач. Първото 100 % положение беше за нас, но в началото на втората част проспахме една ситуация, което ни е стара слабост.

Явно съдиите са решили, че тук няма условия, че теренът не става, не се играе футбол, явно искат ние да изпаднем. Не мога да си обясня това. Вече се събраха два-три мача, не знам каква е причината, явно нещо не сме им приятни. Кадровите проблеми са вследствие на съдийските решения.

1000 % дузпа като не се свири, как да ги успокоя тези момчета, при положение, че тя е очевадна ? Не стига, че не ни дават дузпа, ами и ни дават два жълти картона в рамките на 10 секунди. Предният мач със „Спартак“ /Пд/ беше същата работа. 100 % дузпа не ни дадоха при 2:1 за нас, след това се измисля никаква дузпа срещу нас, ето – реакция от наш състезател и червен картон с наказание за два мача. И отново – грешни съдийски решения и червен картон. Ние просто не можем да се надиграваме, защото 50-та – 60-та минута сме с човек по-малко, а със „Спартак“ на моменти бяхме и с двама по-малко на терена. Доколкото разбрах този съдия съдийства в професионалния футбол. Трябва някаква отговорност да поемат и съдиите. Не може ние да губим точки, премии и т.н., а на тях да си им вървят мачове, заплащане и т.н.“, заяви наставникът на ОФК „Карнобат“ Георги Калоянов.

„И двата отбора излезнахме да играем футбол, но за жалост, както в предни мачове, имаше спорни ситуации. Мисля, че повечето хора по трибуните вдигнаха кръвно. По никакъв начин не искам да нападам и обвинявам съдиите, но ситуацията беше такава, че дори състезателите от Казанлък помислиха, че ще изгонят техния вратар с червен картон.“, заяви капитанът на домакините Пламен Димитров.

В следващата си среща карнобатлии ще гостуват в регионално дерби на ОФК „Несебър“. Двубоят от 7-ми кръг е на 19-ти септември, събота, от 17:00 ч.

ОФК „КАРНОБАТ“: Борислав Тотев, Пламен Димитров – капитан, Стоян Калпаклиев, Ясен Тузаков /72 – Антон Атанасов/, Трендафил Момчилов, Димитър Петров, Стоян Калев, Георги Тузаков, Киро Гърков, Ненко Петров, Георги Калоянов

12.09.2020 Димитровград 1947 Димитровград 1947   0 - 2 Загорец  Загорец

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!

13.09.2020 Левски (Карлово) Левски (Карлово)  2 - 1 Хасково  Хасково

Отборът на Левски Карлово се наложи над Хасково с резултат 2:1 в мач от 6-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

При изравняването в 50-та минута, след гол на Хасково, агитката на Карлово атакува брутално неколцината фенове на гостите. Закани, псувни и опити за юмручна саморазправа.

В 28-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на карловци. Вратарят Михайлов спаси удара на Иван Тошев, но от добавка Георги Георгиев откри за домакините. Така завърши и първата част. През втората двата тима си размениха по едно попадение. За гостите Ефе Али се разписа в 50-ата минута.

13.09.2020 Родопа Родопа  1 - 2 Спартак (Пловдив)   Спартак (Пловдив)

„Родопа-Смолян“ загубиха от "Спартак-Пловдив-1947" с 1:2. Двубоят от шестия кръг на Трета лига-Югоизточна група се игра днес на Стадион „Септември“, в смолянския квартал „Райково“. Първи резултата откриха гостите в 14 минута, чрез Йордан Минев, като това се оказа и единственото попадение за полувремето. Домакините имаха своите положения, но за съжаление играчите на треньора Юлиян Сюрджиев не успяха да ги реализират.

Вторите 45 минути започнаха добре за „зелено-белите“, които получиха право да изпълнят дузпа, заради игра с ръка в наказателното поле на "Спартак-Пловдив-1947". Зад топката застана Михаел Кисьов, който не сбърка и изравни резултата в 48 минута. Възпитаниците на Стефан Учиков от Пловдив успяха да стигнат до второ попадение в 67 минута. То бе реализирано от Станимир Димитров, който оформи и крайният резултат 1:2. Учиков е добре познат в Смолян, тъй като дълги години игра за „Родопа-Смолян“ и бе негов капитан.

Главен съдия на мача бе Иван Петров, а негови помощници бяха Добромир Араванов и Емил Иванов. И тримата са от Ямбол.
Двубоят в Смолян бе наблюдаван от близо 1 000 фена, като първите дошли на стадиона бяха изненадани от домакините с футболни шалове.