Оборище (Панагюрище) Беласица

Обзор след 6-ия кръг на Югозападната Трета лига

12.09.2020 Марек1915 - Дупница Марек1915 - Дупница  2 - 0 Перун (Кресна)  Перун (Кресна)

Отборът на Марек се наложи над Перун с резултат 2:0 в мач от 6-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Двубоят се игра пред около 200 души на стадион "Бончук".

През първото полувреме най-чистото положение за Марек дойде в 31-ата минута, когато Димитър Панталеев излезе сам срещу вратаря на Перун, но би високо над гредата. В добавеното време на първата част след удар на Чечев топката срещна ръка на футболист на гостите и съдията отсъди дузпа.

Нападателят на домакините обаче стреля слабо и стражът на Перун Тъпигьзов улови топката.

Домакините все пак успяха да поведат в резултата чрез Веселин Любомиров в 50-ата минута, който отбеляза красиво попадение.

5 минути по-късно обаче анталеев удари без топка Токов от Перун, за което получи директен червен картон и остави домакините с 10 души.

В 65-ата минута при бърза контра Александър Близнаков нацели гредата на Перун. В 73-ата минута Любомиров оформи крайното - 2:0.

12.09.2020 Рилски спортист Рилски спортист  2 - 1 Велбъжд 1919 (Кюстендил)  Велбъжд 1919 (Кюстендил)

Отборът на Рилски спортист обърна Велбъжд Кюстендил в мач от 6-ия кръг на Югозападната Трета лига. Гостите поведоха в резултата през първата част чрез Илиян Христов, но домакините стигнаха до пълен обрат през второто полувреме.

12.09.2020 Чавдар (Етрополе) Чавдар (Етрополе)  1 - 0 Надежда (Доброславци)  Надежда (Доброславци)

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!

12.09.2020 Пирин Гоце Делчев Пирин Гоце Делчев  0 - 1 Вихрен (Сандански)  Вихрен (Сандански)

Отборът на Вихрен се наложи над Пирин Гоце Делчев с резултат 1:0 в мач от 6-ия кръг на Югозападната Трета лига. Единственото попадение в двубоя отбеляза Владимир Кабранов в 76-тата минута. Той направи добавка,след като Валери Георгиев нацели гредата.

Домакините имаха своите шансове но Павел Головодов и Иван Макриев не успяха да вкарат. А и Веселин Ганев направи мното силен мач. За тях не играха наказания Тафров и контузения Зефир Катунчев.

12.09.2020 ФК Банско ФК Банско  0 - 1 ФК Балкан (Ботевград)  ФК Балкан (Ботевград)

Балкан (Ботевград) постигна победа с 1:0 при визитата си на Банско, като това стана в среща от 6-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Като цяло се получи доста здрав мач в който и двата тима останаха с човек по-малко на терена.

Петко Петков бе точен за гостите от Ботевград в 43-ата минута, след като бе изведен от Атанасов сам срещу вратаря и не сгреши.

Освен това гостите нацелиха и греда чрез Петър Василев, като при малко повече късмет можеха да стигнат до още едно попадение.

След този успех тимът от Ботeвград има в актива си 11 спечелени точки, а домакините все още нямат спечелена такава.

12.09.2020 Гранит (Владая) Гранит (Владая)  1 - 0 Сливнишки герой  Сливнишки герой

Отборът на Гранит Владая се наложи над Сливнишки герой с минималното 1:0. Единственото попадение в двубоя отбеляза Димитър Великов. Това е втора поредна победа за Гранит след 2:0 преди седмица в Разлог.

Владайци вече са 10-и във временното класиране с 8 точки.

12.09.2020 Левски (Чепинци) Левски (Чепинци)  1 - 0 Пирин (Разлог)  Пирин (Разлог)

Отборът на Левски Чепинци записа историческа победа в Югозападната Трета лига. В герой за символичните домакини се превърна Димитър Атанасов, който отбеляза единственото попадение. Той се разписа секунди преди последния съдийски сигнал. С асистенция се отличи капитанът на Левски Иван Милков

12.09.2020 ФК Кюстендил (Кюстендил) ФК Кюстендил (Кюстендил)   1 - 0 Ботев (Ихтиман)  Ботев (Ихтиман)

ФК Кюстендил постигна важна домакинска победа над Ботев (Ихтиман) с минималното 1:0.

Това стана в среща от шестия кръг на Югозападната Трета лига.

Домакините като цяло бяха по-добрият отбор на терена и заслужено се поздравиха с трите точки.

Единственото попадение падна в 60-ата минута и бе дело на дежурния голмайстор на отбора Александър Александров - Аци.

След този мач кюстендилци имат в актива си 13 спечелени точки и са трети в класирането.

12.09.2020 Оборище (Панагюрище) Оборище (Панагюрище)  0 - 1 Беласица  Беласица

Отборът на Беласица се наложи над Оборище с резултат 1:0 в мач от 6-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Единствения гол в срещата падна още в 21-та минута, когато халфът Димитър Стоев се разписа с глава след центриране от фланга. Топката се забоде неспасяемо в лявата сглобка на вратата на Хуго Гумиеро.

След двубоя се случи трагичен инцидент с автобуса на отбора на Беласица Петрич. Община Петрич информира, че клубното возило е катастрофирало заради инфаркт на шофьора, който в последствие е починал.

„На връщане от гр. Панагюрище автобусът, който вози отбора на „Беласица“ е катастрофирал. Причината за инцидента, станал на 70 км на АМ „Тракия“, е прилошаване на шофьора. Вследствие на това автобусът излиза от пътното платно, за щастие запазвайки устойчивост, без да се обърне. По-късно се установява, че шофьорът е получил инфаркт. Футболистите и треньорите, както и придружаващият ги екип се чувстват добре физически. На място са и представители на ръководството на клуба - Иван Златински и Георги Петров. Община Петрич изпрати веднага втори автобус от гр. Пловдив, който да прибере мъжкия тим. С представители на отбора поддържа постоянна връзка кметът на общината Димитър Бръчков. Всички от отбора, които пристигайки в Петрич преценят, че искат медицинска консултация отново ще бъдат прегледани в болницата. ОФК „Беласица“ гостува на ФК „Оборище“ в шести кръг на Югозападна трета лига. Петричани си тръгнаха с победа и добавиха към актива си трите точки.

Искрени съболезнования на семейството на починалия шофьор!