Обзор след 7-ия кръг на Северозападната Трета лига

ОФК Бдин 1923 (Видин) ОФК Бдин 1923 (Видин)  0 - 2 Павликени  Павликени

0:1-Славчев-19 мин
0:2-Додуров-64 мин

С победа при гостуването във Видин на последния в класирането се завърнаха павликенските футболисти.

Момчетата на Димитър Тодоров доминираха през цялата среща, но пропуснаха куп голови възможности пред вратата на домакините. Положенията се редяха едно след друго, но или ударите не намираха целта, или вратарят на видинчани се намесваше добре.

Логично с оглед на показаното гостите откриха резултата още в 13-ата минута. Красен Трифонов центрира от свободен удар към Красен Славчев, който на задна греда засече за 0:1.

В 76-ата минута Цветомир Додуров удвои аванса на павликенчани. Попадението му дойде отново след центриране на Красен Трифонов, този път от корнер.

ОФК „Павликени”: Ивайло Петков, Борислав Гецов (46' Ивайло Маринов), Георги Христов, Цветомир Додуров(к), Ивайло Велчев, Даниел Йорданов, Александър Узунов, Йордан Йорданов, Никола Какамъков (80' Пламен Илиев), Красен Славчев, Красен Трифонов.

Левски (Лом) Левски (Лом)  4 - 0 Партизан (Червен бряг)  Партизан (Червен бряг)

1:0-Неделчев-15 мин
2:0-Георгиев-45 мин,
3:0-Огнянов-59 мин,
4:0-Абушев-71 мин

Категорична победа с 4:0 постигнаха момчетата на старши-треньора Благой Кръстанов над гостите от „Партизан“ (Червен бряг).  Специални гости на този двубой, с който се откри и ремонтираният стадион, бяха президентът на БФС Михаил Касабов.

Головете отбелязаха Цвети Неделчев, Йордан Георгиев, Мариян Огнянов и Рангел Абушев. Своя принос за убедителната победа и нашите да не допуснат гол даде и вратарят Иван Ризов, който спаси дузпа в края на мача.

След вихрено начало, още в 5 мин. „сините“ поведоха след красив далечен удар на Цвети Неделчев. След гола домакините обаче допуснаха „Партизан“ да изравни играта, което за малко не им коства изравнителен гол, след две опасни атаки на гостите. Последва отново натиск на „Левски“, но и пропуски пред противниковата врата. В самия край на първото полувреме обаче всичко дойде на мястото си, след като Йордан Георгиев вкара за 2:0 след също красив параболичен удар.

Още два гола узакониха превъзходството на „Левски“ след почивката. В 56 мин. Мариян Огнянов технично вкара за 3:0. Само три минути по-късно Рангел Абушев фиксира крайният резулат 4:0. Гостите от Червен бряг можеха да вкарат почетен гол в 75 мин., когато получиха право на 11-метров наказателен удар при доста пресилено отсъждане на главния съдия.

Отличният в този мач Ризов спаси и така лиши „Партизан“ от nопадение.

„Левски 2020“ игра в състав: 12. Иван Ризов, 11. Васил Сапунджиев, 20. Раиф Мурадов, 5. Кристиян Григоров (16. Никола Николов), 4. Николай Христов (к), 7. Георги Иванов (6. Гален Ненов), 8. Ивайло Андреев, 21. Мариян Огнянов (9. Александър Веселинов), 14. Рангел Абушев, 22. Цвети Неделчев, 10. Йордан Георгиев.

Академик (Свищов) Академик (Свищов)  0 - 3 Академия (Ботев)  Академия (Ботев)

0:1-Мирослав Маринов-27 мин
0:2- Неджип-64 мин
0:3-Мирослав Маринов-70 мин

Вторият отбор на Ботев (Враца) победи в Свищов местния Академик с 3:0 в мач от шестия кръг на Северозападната Трета лига. Крайният резултат не отговаря на показаното на терена. „Студентите“ обаче не успяха да материализират нито едно от положенията си пред противниковата врата.

В средата на първото полувреме Мирослав Маринов даде тон за победата на врачани с шут от границата на наказателното поле в горния ляв ъгъл на свищовската врата. Домакините опитаха да отвърнат. Най-добрата възможност за тях дойде в 52-ата минута, когато Преслав Антонов уцели гредата. Друг шанс пропиля Преслав Петков. Селекцията на Любен Любенов изкова успеха за няколко минути в средата на втората част. Първо Ремзи Неджип реализира със странична ножица, оползотворявайки подаваде на Николай Методиев. Голмайсторът после изведе Мирослав Маринов очи в очи с вратаря на Академик и стана 3:0.

Академик: 84. Виктор Владимиров, 3. Иван Ганев (капитан), 15. Пламен Ангелов, 7. Георги Йорданов, 17. Ивайло Данаилов, 5. Валентин Антонов, 6. Момчил Тодоров, 23. Кристиан Аначков, 8. Радослав Батов, 11. Преслав Антонов, 9. Преслав Петков.
Треньор – Борислав Борисов

Ботев II Враца: 34. Христо Георгиев, 94. Людмил Йотов, 11. Виктор Василев, 14. Ивайло Маринов, 21. Ивайло Кунчев (капитан), 16. Камен Каменов, 9. Кирил Кръстев, 71. Любослав Младенов, 30. Мирослав Маринов, 19. Ремзи Неджип, 4. Цветко Иванов.

Треньор – Любен Любенов

Първа атомна (Козлодуй) Първа атомна (Козлодуй)  2 - 4 Дреновец (Дреновец)  Дреновец (Дреновец)

0:1-Стоянов-26 мин
1:1-Венелинов-39 мин
1:2-Стоянов-47 мин
2:2-Георги Йорданов-59 мин
2:3-Стоянов-64 мин
2:4-Георги Илиев-68 мин

Отборът на Дреновец се наложи като гост над Първа атомна с резултат 2:4 в мач от 6-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Гостите поведоха в 26-та мин. чрез Стоянов, в 39-та Пламен Валериев изравни. В 47-та мин. гостите пак вкараха за 1:2 чрез Стоянов. В 59-та мин. завърналият се след изтърпяно наказание Антонио Йорданов изравни за 2:2. Последваха силни минути за гостите, които вкараха в 64-та мин. (Стоянов) и 68-та мин. (Георги Илиев) за 2:4.

Левски 2007 (Левски) Левски 2007 (Левски)  6 - 0 Пещера (Галата)  Пещера (Галата)

Трявна Трявна  0 - 0 ОФК Локомотив Мездра  ОФК Локомотив Мездра

Второ поредно реми в първенството на Северозападната Трета лига записаха футболистите на ОФК Локомотив (Мездра). След като в миналия кръг инкасираха 1:1 у дома с ФК Левски 2007 (Левски), в шестия кръг от шампионата момчетата на треньора Николай Нинов завършиха 0:0 при гостуването си на ОФК Трявна. Решителни за крайния изход от двубоя се оказаха отсъжданията на съдийската бригада от Велико Търново, която ощети явно мездренските "железничари" като им отмени напълно редовен гол.

През първото полувреме локомотивци бяха по-активният отбор на терена и създадоха няколко чисти голови положения. Най-напред в 19-ата минута Антонио Абаджиев засече с глава центриране от корнер на новото попълнение Милен Василев, но защитник на домакините изби топката от голлинията. В 37-ата минута пък Генади Петров шутира от непосредствена близост - състезател на тревненци обаче отново успя да изчисти и да предотврати сигурно попадение.

Между тези две отлични възможности дойде най-спорната ситуация в мача. В 27-ата минута Милен Василев изведе с ювелирен пас Браиан Стоянов зад противниковата отбрана и капитанът технично промуши коженото кълбо покрай излезлия да го пресрещне вратар на „зелено-белите“ Мирослав Киров. Главният рефер Александър Марков обаче маркира напълно несъществуваща засада след като се съобрази с вдигнатия флаг на своя асистент от далечната страна Борислав Борисов, който на всичкото отгоре беше изостанал от линията на офсайда. Последваха бурни протести от страна на „червено-черните“ и на техния старши треньор, които останаха без резултат.

На три пъти своя мерник от различни дистанции опита най-опитният в редиците на мездренци Петър Димитров, веднъж с атрактивна странична ножица, но и той нямаше успех. Опасен удар по диагонала отправи и Давид Стоянов, париран от стража на тревненци.

Домакините също имаха няколко добри възможности - изстрелите на Васил Андреев, Алекс Згрипанов и Теодор Костов бяха отразени от вратаря Кристиян Дяков или преминаха встрани от очертанията на вратата.

Съставът на ОФК Локомотив (Мездра): Кристиян Дяков, Мартин Михайлов, Генади Петров, Давид Стоянов, Васислав Димитров, Николай Генов, Милен Василев, Светослав Валериев (61 мин. Методи Янков), Антонио Абаджиев, Браиан Стоянов (кап.) и Петър Димитров.
Резултатите в останалите срещи от кръга: ОФК Академик (Свищов) - Ботев II (Враца) 0:3, Първа атомна (Козлодуй) - Дреновец 2:4, Севлиево - Вихър (Славяново) 3:0, Левски 2020 (Лом) - Партизан (Червен бряг) 4:0, ОФК Спартак (Плевен) - Янтра (Полски Тръмбеш) 3:2, ОФК Бдин 1923 (Видин) - ОФК Павликени 0:2, Левски 2007 (Левски) - Пещера (Галата) 6:0 и Етър ВТ II (Велико Търново) - Локомотив 1927 (Дряново) 3:2.

Спартак (Плевен) Спартак (Плевен)  3 - 2 Янтра (Полски Тръмбеш)  Янтра (Полски Тръмбеш)

1:0-Скорчев-14 мин
2:0-Раденцов- 48/дузпа/
2:1-Янислав Илиев-54 вмин
2:2-Генчев-76 мин
3:2-Ивайло Иванов-90 мин

Късен гол донесе успеха на Спартак Плевен срещу Янтра (Полски Тръмбеш). Плевенчани откриха резултата в 14-ата минута чрез Скорчев. В 48-ата Ивайло Раденцов от дузпа покачи на 2:0. Янислав Илиев намали в 54-ата минута, а в 76-ата Любомир Генчев възстанови равенството след асистенция на Тони Маречков. В продълженията на двубоя Ивайло Иванов донесе успеха на своя тим след асистенция на Иво Върбанов.

Севлиево Севлиево   3 - 0 Вихър (Славяново)  Вихър (Славяново)

1:0-Кънев-68,
2:0-Кънев 75 мин
3:0-Банов-89 мин

Отборът на Севлиево се наложи над Вихър Славяново с класическото 3:0 в дербито от Северозападната Трета лига.

Домакините триумфираха след попадения на Кънев (2) и Банов.

Гостите започнаха по-добре двубоя и още в първата им атака Йоан Петков пропусна да открие резултата, при добавката не успя и Петър Златинов. Бившият халф на ЦСКА, Литекс и Динамо (Минск) и др. дебютира днес с екипа на Вихър. В 5-ата минута севлиевския капитан Атанас Фиданин докосна топката с ръка и Станислав Ставров отсъди дузпа, която Цветан Петров не успя да реализира. Той и Иван Иванов не се възползваха от други две ситуации. За разлика от съперника, атаката на домакините демонстрира рационалност, като основният коз отново беше Тихомир Кънев. Именно той се възползва от продължителна суматоха в наказателното поле на противника и откри резултата в 68-ата минута. Малко след това наказа грешка на Любомир Борисов с ново попадение. Генков от гостите пропусна да намали с глава. В даденото от съдията продължение, влезлият като резерва Николай Банов изпълни прецизно фаул – 3:0.

Етър-2 Етър-2  3 - 2 Локомотив 1927 (Дряново)  Локомотив 1927 (Дряново)

0:1-Константин Йорданов-30 мин
1:1-Манолов-31
2:1 -Манолов-57 мин
2:2-Копаранов-68 мин. /дузпа/
3:2-Кънчев-90 мин

Победа с 3:2 грабна дублиращият тим на „Етър” срещу дряновското „Локо” в инфарктен мач с победен гол в 93-ата минута. Двата отбора направиха оспорвана битка с различни периоди на надмощие, завършила и с нерви след края на мача. Половината отбор на гостите бе от бивши етърци – Емил Копаранов, Тодор Чирпанов, Иван Христов, Георги Колев, Явор Генчев…

Дряновци имаха подчертан превес преди почивката. Още в 9-ата минута Момчил Савов стреля опасно, но Иван Георгиев извади в корнер. Явор Генчев се отличи с опасни удари, при които или вратарят ловеше, или топката профучаваше покрай гредите. В 28-ата минута пък Чирпанов отново принуди Георгиев да вади в корнер.

Гостите логично поведоха в 39-ата минута, когато капитанът Константин Йорданов овладя топката и с хубав удар вкара за 0:1. Етърци обаче веднага реагираха и изравниха буквално след центъра. Юлиян Райков проби отдясно и намери Стивън Манолов, който с неспасяем удар направи 1:1.

Второто полувреме започна със силен натиск на „виолетовите”. Христо Марков центрира отдясно, но двама се разминаха пред вратата с топката. После пък Байдаков стреля отдалеч, но Иван Христов извади в корнер. Атаките обаче дадоха резултат – в 52-ата минута Христо Марков центрира отдясно и отново Стивън Манолов на празна врата засече топката – 2:1.

„Локо” (Др) реагира незабавно и пренесе трайно играта в полето на етърци. Силен диагонален удар на Тихомир Трифонов принуди вратаря Георгиев да избива в корнер. После пък Георги Колев отправи изстрел, спасен отново от стража на етърци.

„Виолетовите” можеха да решат мача в 77-ата минута, когато Антониян Харалампиев насочи топката в опразнената врата, но защитник притича и я изчисти от голлинията.