Спартак (Варна) Интер (Добрич)

Обзор след 5-ия кръг на Североизточната Трета лига

12.09.2020 Доростол 2013 Доростол 2013  1 - 1 Ботев (Нови Пазар)  Ботев (Нови Пазар)

Доростол спечели точка срещу "Ботев" - Нови Пазар на стадион "Луи Айер".

Мелих Алим откри в 18 мин.,а гостите изравниха в 52 мин.

До края на мача отбора на "ДОРОСТОЛ" имаше пълно превъзходство,но не успя да реализира,въпреки създадените изгодните ситуации които се откриха пред Емре Акиф и Ерен Рубил.

12.09.2020 Шумен 2007 Шумен 2007  4 - 0 Тополи (Тополи)  Тополи (Тополи)

Отборът на Шумен се наложи с категоричното 4:0 над Тополи в среща от петия кръг на Североизточна Трета лига. Головете за "жълтите" реализираха Денис Кадир (2), Алекс Георгиев и Румен Николов.

12.09.2020 Спортист (Генерал Тошево) Спортист (Генерал Тошево)  0 - 4 Светкавица  Светкавица

Отборът на Светкавица се наложи като гост над новака Спортист 2011 (Генерал Тошево) с резултат 4:0.

Домакините пропуснаха няколко чисти положения, което им струваше тежката загуба.

Никола Василев, Любомир Михалев и Николай Илиев превзеха вратата на Георги Георгиев и в края на първата част гостите водеха с класическото 3:0.  Любимир Михалев оформи крайното - 4:0 през втората част.

13.09.2020 Кубрат Кубрат  0 - 1 Дунав  Дунав

Отборът на Дунав Русе се наложи като гост над Кубрат с минималното 1:0 след автогол в мач от 5-ия кръг на Североизточната Трета лига.

Единственото попадение падна през второто полувреме и бе автогол. Това стана след страхотен пробив на Мерт Тасим и пронизващо центриране по земя към връхлитащите на празна врата Алекс Кирилов и Джан Хасан. В този момент при опита си да изчисти топката футболист на Кубрат я засече в собствената си мрежа за 0:1.

Това е първият успех на тима на Дунав като гост от началото на Североизточната Трета лига.

13.09.2020 Устрем (Дончево) Устрем (Дончево)  2 - 1 Лудогорец |||  Лудогорец |||

Отборът на Устрем Дончево се нлаожи над Лудогорец 3 с резултат 2:1 в мач от 5-ия кръг на Североизточната Трета лига. Първо гредата спаси гостите при удар на Кристиян Димитров, малко по-късно бившият шампион и носител на купата с „Лудогорец“ изведе „Устрем“ напред в резултата с майсторско изпълнение на пряк свободен удар. Това е шести гол за сезона за голмайстора на изминалото първенство.

След почивката Кристиян Димитров асистира на Виктор Христов, който с глава покачи на 2:0.

При една от редките си атаки гостите от Разград стигнаха до почетен гол.

13.09.2020 Интер (Добрич) Интер (Добрич)  2 - 9 Черноломец (П)  Черноломец (П)

Отборът на Черноломец Попово се наложи над Интер Добрич като гост с резултат 2:9. Точни за гостите бяха - Диян Димитров (5 гола), Мехмед Мехмед, Светослав Славчев, Калин Кънчев и Баедир Баедиров.

13.09.2020 Спартак (Варна) Спартак (Варна)  3 - 0 Септември 98 (Тервел)  Септември 98 (Тервел)

Мачът между отборите на Спартак Варна и Септември Тервел започна обещаващо. В 15-ата минута лявото крило Венци Гурков от домакините центрира по земя, а връхлитащия Анте Бачков от 7-8 метра отправи удар, минал на сантиметри от гредата. В 34-ата минута далечен изстрел на плеймейкъра Янчо Андреев срещна гредата. Две минути по-късно Гурков изпълни пряк свободен удар, топката се отклони от стената, но вратарят на тервелци Александров с последни усилия спаси сигурен гол. По-настойчивата игра на спартаковци даде резултат. Мишо Михайлов центрира отдясно, а Янаки Смирнов с глава прониза вратата на Септември за 1:0. В 64-ата минута много активният Венци Гурков опита красив удар от въздуха, след като топката отскочи, но изстрела му мина встрани от вратата. В 71-ата минута пропуски на два пъти за домакините направиха Венци Гурков и Янчо Андреев. В 75-ата минута отново Гурков бе замесен в изработването на втория гол. Лявото крило центрира от фаул, а Мартин Паскалев с глава се извиси и отбеляза втори гол. В 85 минута Янчо Андреев в стил Паоло Ди Канио направи резултата класически 3:0 с диагонален изстрел от 20 метра по земя.

Преди мача една от легендите на Черно море Пламен Ганев бе награден с почетен плакет от шефа на ЗС към БФС Георги Мирчев във връзка със 65 годишния му юбилей.

Спартак Варна: Славов,Боев, Ибрям(88.М.Минчев), Паскалев, Михайлов, Върбанов(80.М.Георгиев), Андреев,Смирнов (88.К.Георгиев), Бачков(46.Симеонов), Гурков, Неджет (65.Г.Георгиев)

Септември Тервел: Александров, Г.Димитров, М.Димитров, Петков, Юсню, Колев, Цеков, Панайотов, Кирилов, Осман Михайлов