Смел Локо (Пловдив) докосна чудото срещу Тотнъм, но се сгромоляса в последните минути с 9 души

Локомотив (Пловдив) отпадна с гордо вдигната глава от Лига Европа, след като отстъпи на Лаута с 1:2 от Тотнъм в мач от втория квалификационен кръг. Смърфовете бяха във водеща позиция, но останаха с 9 души на терена и в крайна сметка това оказа своето влияние.

Срещата започна с отличен шанс за лондончани и още във 2-ата минута Сон отправи силен удар по земя, който бе избит с крак от Луков.

В 10-ата минута Спърс стигна до нов страхотен голов шанс, но ударът на Бергвайн разтресе напречната греда и домакините отново имаха страхотен късмет.

В 26-ата минута пък лондончани имаха претенции за дузпа, след като Бергвайн бе съборен от Масоеро в наказателното поле. Наказателен удар обаче не последва.

До почивката Локо предимно се бранеше, а лондончани диктуваха събитията на терена, но чистите положения понамаляха и в крайна сметка резултатът бе 0:0 на полувремето.

Второто полувреме започна с превес за лондончани и в 56-ата минута Сон като по чудо не вкара, след като отклони една топка в аут.

В 71-ата минута Минчев засече хубаво подаване в наказателното поле и шокиращо даде аванс на домакините, но следващите минути бяха доста критични.

Реферът не отсъди нарушение на Кейн срещу Луков и вместо това отсъди нарушение на Диниш в наказателното поле заради което той получи червен картон, директен.

Секунди след това Карагарен бе изгонен след втори жълт картон и така Локо остана с 9 души, а пък Кейн изравни след точно вкараната дузпа.

В 84-ата минута Тотнъм обърна след гол на Ндомбеле, който бе намерен в наказателното поле и вкара топката в мрежата.