Манчестър Юнайтед Кристъл Палас

Кошмарен старт за Ман Юнайтед! Червените дяволи загубиха от Кристъл Палас на Олд Трафорд

Отборът на Кристъл Палас се наложи над Ман Юнйатед с резултат 3:1 на "Олд Трафорд" в мач от 2-ия кръг на английската Висшата лига.

Това беше първият двубой на "червените дяволи" след старта на сезона, тъй като двубоят им от първия кръг беше отложен.

Андрю Таузенд откри за гостите в 7-ата минута, а в 74-ата Заха удвои от дузпа. Интересното е, че 11-метровият наказателен удар беше отсъден за игра с ръка на Виктор Линдельоф след използването на ВАР. Джордан Аю пропусна от бялата точка, но отново след използването на видеоповторение дузпата беше пребита заради излизане на Давид Де Хеа. Според новия правилник поне единият крак на стража трябва да докосва голлинията. Уилфред Заха не сгреши и вкара втори гол за своя тим.

Ван де Беек в 80-ата минута намали за домакините, но Заха оформи крайното 3:1 в 85-ата след нова грешка на Линдельоф.