Тотнъм Саутхемптън

Чудовищен Тотнъм съсипа светците, Сон вкара 4 гола, а Кейн се отличи с гол и 4 асистенции

Тотнъм постигна разгромна победа с 5:2 над Саутхямптън в среща от втория кръг на Висшата лига, а отборът показа коренно различно представяне от мача с Локо (Пловдив) от Лига Европа.

Още в 3-ата минута Хейн вкара за Спърс, но след намесата на VAR голът бе отменен заради засада.

В 32-ата минута "светците" откриха чрез Ингс, но в продължението на първото полувреме Хьон Мин Сон изравни за лондончани.

Той бе изведен чудесно от Кейн и след това навлезе в наказателното поле и прати топката в далечния ъгъл.

В началото на второто полувреме отново след подаване на Кейн, Сон успя да реализира.

Южнокореецът бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши за пълния обрат.

В 64-ата минута ситуацията се повтори - Кейн намери Сон и последният сам срещу вратаря реализира, за да оформи своя хеттрик.

В 73-ата минута двамата продължиха с чудесата. Кейн намери с брилянтно подаване в наказателното поле Сон, който вкара за 1:4.

Самият Кейн се разписа в 82-ата минута след удар от близка дистанция, а Ингс вкара втори гол за домакините от дузпа в 90-ата минута.

Равносметката от този мач - 4 гола за Сон, 4 асистенции и гол за Кейн.

Спърс има три точки след два кръга след победата.