Ботев (Нови Пазар) Устрем (Дончево)

Ботев (Нови Пазар) с трудна победа срещу Устрем

Отборът на Ботев Нови Пазар се наложи над Уестрем Дончево с резултат 2:1 в мач от 6-ия кръг на Североизточната Трета лига.

В 23-та мин. Борислав Балчев (Устрем) се опита от 30 метра да изненада вратаря, но младият страж се намеси и спаси. Минута след това Христо Александров от непосредствена близост центрира с глава, но вратаря на гостите Иван Иванов със сетни усилия изби топката в ъглов удар. В 36-ата минтуа гостите успяха да поведат в резултата чрез Кристиян Димитров.

Гостите започнаха по-добре и втората част, но с пропуски се отличиха Станимир Андонов, Ивайло Минчев и Виктор Христов.

В 70-та мин. след центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на гостите капитанът Йордан Миленов изравни.  Пет минути след това поредна контраатака осъществена от Митко Митков по левия фланг завърши с подаване Христо Александров, който се разписа за 2:1.