Хасково Карнобат

Обзор след 7-ия кръг на Югоизточната Трета лига

19.09.2020 Загорец Загорец  6 - 1 Левски (Карлово)  Левски (Карлово)

Лидерът Загорец се наложи над Левски Карлово с категоричното 6:1 в мач от 7-ия кръг на Югоизточнатаа Трета лига.

В герой за тима на Мирослав Миндев се превърна Георги Йорданов, който вкара хеттрик. Две попадения добави Пламен Иванов, а точен от дузпа беше капитанът Иван Стоянов, който доскоро обличаше екипа на елитния Етър.

Първото полувреме завърши при резултат - 1:1.

19.09.2020 Спартак (Пловдив) Спартак (Пловдив)   1 - 1 Димитровград 1947   Димитровград 1947

Спартак завърши наравно 1:1 с Димитровград в мач от седмия кръг на Югоизточна Трета лига.

Спартак започна по-мотивирано двубоя, като в 6' удар на Станимир Димитров мина на сантиметри от горната греда на Стамен Бояджиев.

Кирил Георгиев в 18 минута също пробва мерника си, но този път вратарят на Димитровград изби топката в ъглов удар.

В 24' отново Кирил Георгиев имаше добра възможност този път от пряк свободен удар, но стреля право във вратаря.

В 36' отново Кирил Георгиев центрира много остро, този път от фаул от границата на наказателното поле, но никой не успя да засече топката.

На полувремето Стефан Учиков направи две смени, с цел да засили още повече атаката на гладиаторите. В игра влезнаха Любо Цеков и Георги Камбуров.

Спартаклии притиснаха отбора на Димитровград в началото на второто полувреме. В 53' удар на Станимир Димитров срещна страничната греда.

В 61' Кирил Георгиев намери Йоардан Минев, чийто удар от странична ножица мина на сантиметри от вратата на Бояджиев. Две минути по-късно Стефан Учиков направи принудителна смяна, след като влезналият на полувремето Герги Камбуров получи силен удар в глезена и бе заменен от Мариян Гиров.

В 73' Кирил Георгиев отново получин отлична възможност да стреля от фаул, но топката попадна на главата на играч на Димитровград.

В 81' Николай Парнаров премина през трима играчи по дясното крило и навлезе в наказателното поле, но острото му центриране не бе засечено от нападателите на гладиаторите.

В 86 минута в една от малкото си атаки гостите откриха резултата, след като Мариян Гиров не покри нападател на Димитровград и той с близък прехвърлящ удар отбеляза за 0:1.

Веднага след гола за гладиаторите дебютира 14-годишният юноша Георги Миленчев, който ще остане в историята на Клуба като най-младият дебютирал футболист в мъжкия отбор на Спартак. Възпитаникът на Крум Георгиев се включи отлично и изобщо не се притесни от това, че играе при мъжете.

В продължението Николай Парнаров изравни резултата, след като бе най-съобразителен в наказателното поле.

Така след седем изиграни мача, отборът на Спартак остава на 9-то място с 9 точки. В следващия кръг гладиаторите гостуват на лидера Загорец, като двубоят е на 26 септември от 17:00 часа в Нова Загора.

Състав: А.Витанов, Н. Парнаров, Й. Минев, Х.Доков - к, Х. Стамов, Г. Йотовски, П. Батинов, С. Читаков, М. Симеонов, К. Георгиев, С. Димитров ( Г. Камбуров, Л. Цеков, М. Гиров, Г. Миленчев)

19.09.2020 Розова долина Розова долина  2 - 2 Родопа  Родопа

Двубоят между "Родопа-Смолян" и "Розова долина" завърши при равен резултат 2:2. Срещата от 7-ия кръг на първенството на Трета лига - Югоизточна група се игра днес, на Стадион "Севтополис" в Казанлък.

Първи резултата откриха гостите от Смолян още в 3 минута, когато Михаел Кисьов се оказа най-съобразителен пред противниковата врата и успя дя вкара за 0:1. Домакините успяха да изравнят резултата в 24 минута от дузпа. Тя бе реализирана от Пламен Колев, а наказателният удар бе отсъден заради нарушение в наказателното поле на "зелено-белите". В 38 минута "розите" стигнаха до пълен обрат, когато Кольо Чахов вкара за 2:1.

През вторите 45 минути, отборът на "Родопа-Смолян" също получи право да изпълни дузпа за груба игра срещу играч от Смолян. Зад топката застана Даниел Кутев, който не сбърка и оформи крайният резултат 2:2. Именно Кутев бе и с капитанската лента в днешният двубой, заради отсъствието на Теодор Стефанов, който е с травма.

19.09.2020 Несебър Несебър  2 - 2 Карнобат  Карнобат

Отборите на Несебър и Карнобат не сес победиха - 2:2 в мач от 7-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

Несебърлии поведоха с два гола аванс, а в края на мача гостите от Карнобат изравниха, удариха и греда.

В 25-ата минута Станислав Жеков засече едно центриране на Мехмед Хамид и откри резултата. В 49-та минута Симеон Баев центрира към Патрик Попов, който сам срещу Тотев не сгреши за 2:0.

В 56-ата минута Ненко Петров нацели гредата. В рамките на 2 минути карнобатлии върнаха два гола. Първо Антон Атанасов намали на 2:1 в 79-та мин. при центриране на Георги Калоянов, а в 81-ва мин. юношата Ненко Петров донесе точката за ОФК „Карнобат“, когато бе най-съобразителен при меле, дошло след ново центриране на Калоянов.

ОФК „Несебър“: Марио Исаков, Симеон Баев /59 – Христо Иванов/, Станислав Жеков, Али Алиев, Патрик Попов /77 – Димитър Кръстев/, Николай Георгиев, Кристиян Бешев, Теодор Иванов, Мехмед Хамид, Пламен Киров /77 – Христомир Златинов/, Живко Димов /86 – Пламен Иванов/

ОФК „Карнобат“: Борислав Тотев, Пламен Димитров, Стоян Калпаклиев, Антон Иванов, Трендафил Момчилов, Георги Тузаков /46 – Стоян Калев/, Киро Гърков /67 – Димитър Петров/, Ненко Петров, Станимир Митев, Антон Атанасов, Георги Калоянов

19.09.2020 ФК Марица Пловдив ФК Марица Пловдив  0 - 2 Черноморец  Черноморец

Отборът на Черноморец 1919 Бургас, воден от Слави Костенски записа пета победа от началото на сезона и продължава борбата за Втора лига. Днес под тепетата, акулите се наложиха с 0:2 в дербито от 7-ия кръг на Югоизточната Трета лига срещу Марица Пловдив и дръпнаха с 3 точки пред основния си конкурент. Главният съдия от Кърджали Мустафа Шефкет и неговите помощници се справиха отлично със срещата. Попаденията бяха дело на Милен Танев в 55-та минута и на Мариян Тонев от дузпа пет минути преди края на мача.

Черноморец спечели историческа победа в първия кръг в Смолян с 0:1, у дома се наложи над Димитровград с 2:0 и над Спартак Пловдив с 1:0, а в Нова Загора записа реми - 1:1 със Загорец. "Акулите" загубиха преди два кръга от Розова долина в Казанлък с 3:2, като второто попадение на Мариян Тонев падна твърде късно в края на мача, а розите отбелязаха три попадения през първата част, а Милен Танев изравни за 1:1. Последва сладка победа с 1:0 в добавеното време в регионалното дерби срещу Несебър с попадението на Мирослав Радев, а възпитаниците на Слави Костенски се върнаха на победния си път. Марица пък загубиха от Сокол в Марково с 2:1, а преди две седмици и Горски Извор ги спря у дома - 1:1, и по точи начин бургазлии се изравниха с точките по 13 преди дербито в Пловдив.

Тежки визити се очертават за бургазлии през този сезон, но те не трябва да губят точки, ако искат да изпълнят целта. През този сезон се вижда, че момчетата на Слави Костенски трудно печелят своите мачове, но по-важното е да трупат точки. Късата скамейка също си оказва влияние, но когато печелиш никой не може да те съди.

Слави Костенски пусна отново състава, с който започваше в предните мачове, като направи няколко промени, пускайки в стартовите 11 Жулиен Парушев и Мустафа Мустафа, които бяха в основата на първото попадение на Милен Танев. Симеон Русев и Антон Узунов се появиха след почивката, както и Любомир Божинов и Нуретин Пюскюлю. Капитанът Мартин Теменлиев бе под рамката, а в отбрана за домакините действаха Слави Шопов, Стоян Кижев, Стоян Вергиев и Стоян Мантаров. В халфовата линия бяха Валентин Иванов, Жулиен Парушев, Даниел Бенчев и Мустафа Мустафа, а в предни позиции действаха Мариян Тонев и Милен Танев.

Преди почивката двата отбора се надлъгваха, като гостите от Бургас бяха по-активният тим на терена. Милен Танев пробва на няколко пъти стража на Марица от свободни удари. Домакините имаха само две ситуации за гол, но вратарят и капитан на бургазлии Мартин Теменлиев се намесваше подобаващо. Мариян Тонев също имаше няколко ситуации преди почивката, в които можеше да отбележи, но не успя и така двата отбора се оттеглиха при нулево реми.

След почивката Марица се опита да отбележи, но събитията се развиваха предимно в средата на терена. Гостите разчитаха на контраатаки и чакаха своя шанс, който дойде десет минути след паузата. Милен Танев и Мариян Тонев също имаха няколко положения за гол. В 55-та минута след перфектно диагонално подаване от половината на Черноморец, Мустафа Мустафа изведе в предни позиции Жулиен Парушев, който премина през двама състезатели на домакините и асистира за Милен Танев в наказателното поле. Крилото на Черноморец се озова в отлична позиция, като преодоля вратаря на пиратите и стреля в далечния ъгъл, а топката се отби в гредата и спря в мрежата за 0:1. Георги Георгиев пропусна най-чистото положение за Марица и да изравни резултата. Пет минути преди края на мача, главният съдия от Кърджали Мустафа Шефкет отсъди дузпа за Черноморец, за нарушение срещу Антон Узунов, който отбеляза победното попадение срещу Спартак Пловдив в Бургас, а сега влезе след почивката. Узунов с добър рейд напредна по левия фланг и навлезе в наказателното поле, но бе съборен от футболист на домакините. Без да се поколебае Шефкет посочи бялата точка, а Мариян Тонев с хладнокръвно изпълнение по земя залъга стража на Марица, който се хвърли в обрания ъгъл, а нападателят на гостите оформи крайния резултат в мача - 0:2.

Това е първи успех за бургазлии от 27.08.2006г, когато Черноморец 919 спечели в Пловдив срещу пиратите с 1:3 във Втора лига или тогавашната Източна Б група . След успеха, Черноморец събра в актива си 16 точки, след 5 победи, 1 реми и 1 поражение. Лидер е Загорец Нова Загора с 19, но възпитаниците на Мирослав Миндев нямат амбиции за по-горна група. Атлетик Куклен са с 18 точки, а Гигант Съединение и Черноморец имат по 16.

19.09.2020 Верея (Стара Загора) Верея (Стара Загора)  1 - 4 Сокол (Марково)  Сокол (Марково)

Очаквайте подробности!

19.09.2020 Борислав (Първомай) Борислав (Първомай)  1 - 1 Извор (с. Горски извор)  Извор (с. Горски извор)

19.09.2020 Ямбол 1915 Ямбол 1915   1 - 1 Гигант (Съединение)  Гигант (Съединение)

Отборите на Ямбол и Гигант не се победиха в мач от 7 кръг в ЮИ Трета лига.

Домакините успяха да поведат в резултата още в 11-ата минута чрез Коев, който се възползва от центриране на Стоян Маринов.

В 36-тата минута гостите изравниха чрез Мирослав Радев реализира за 1:1. В самия край на полувремето капитанът на Ямбол Сашо Андонов стреля силно, но топката мина на сантиметри от страничната греда.

През втората част с пропуск за Ямбол се отличи Симеон Григоров, а гостите създадоха две положения, но ямболският вратар Ван дер Темпел се намеси много добре.

19.09.2020 Хасково Хасково  1 - 3 Атлетик (Куклен)   Атлетик (Куклен)

Отборът на Атлетик Куклен се наложи над Хасково с резултат 3:1 като гост над Хасково в мач от 7-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Ценния успех бе изкован с два гола на Борис Бисеров в 15-та и 65-та минути и един на Емил Аргиров в 83-та минута.

Ахмед Рамадан изведе Хасково напред в 4-та минута от фаул. В 79-та минута пък Емрах Юсуф изпусна дузпа за домакините при резултат 1:2.

Тимът на Хасково имаше претенции за дузпа и през първата част. Изобщо двубоя предложи много нерви и сблъсъци и не много футбол. В крайна сметка Атлетик спечели заслужен и ценен успех на негостоприемен терен. Това бе 6-та победа за баските от Куклен,които са втори в класирането с 18 точки, а Хасково вече е 13-ти със 7 точки.