Дунав Кубрат

Обзор след 6-ия кръг на Североизточната Трета лига

19.09.2020 Ботев (Нови Пазар) Ботев (Нови Пазар)  2 - 1 Устрем (Дончево)  Устрем (Дончево)

Отборът на Ботев Нови Пазар се наложи над Уестрем Дончево с резултат 2:1 в мач от 6-ия кръг на Североизточната Трета лига.

В 23-та мин. Борислав Балчев (Устрем) се опита от 30 метра да изненада вратаря, но младият страж се намеси и спаси. Минута след това Христо Александров от непосредствена близост центрира с глава, но вратаря на гостите Иван Иванов със сетни усилия изби топката в ъглов удар. В 36-ата минтуа гостите успяха да поведат в резултата чрез Кристиян Димитров.

Гостите започнаха по-добре и втората част, но с пропуски се отличиха Станимир Андонов, Ивайло Минчев и Виктор Христов.

В 70-та мин. след центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на гостите капитанът Йордан Миленов изравни.  Пет минути след това поредна контраатака осъществена от Митко Митков по левия фланг завърши с подаване Христо Александров, който се разписа за 2:1.

19.09.2020 Кубрат Кубрат  0 - 0 Черноморец Балчик  Черноморец Балчик

Отборите на Кубрат и Черноморец (Бч) завършиха наравно - 0:0 в мач от шестия кръг на Североизточната Трета лига.

Според Бойко Каменов балчиклии са изгубили две точки заради многобройните пропуски.

„Цял мач играхме на една врата, но след като не можем да вкарваме, най-нормалното нещо е да не победим. Вратарят им спаси доста положения, но ние изтървахме още повече, тъй като ни липсваше концентрация в завършващия удар.”, заяви за „Петел” треньорът на Балчик.

20.09.2020 Дунав Дунав  1 - 1 Септември 98 (Тервел)  Септември 98 (Тервел)

Дунав не успя да победи у дома Септември Тервел -1:1, като имаше сериозни претенции към съдийството. Драконите поведоха рано с гол на Джан Хасан в 8-ата минута, след това главният съдия изгони Симеон Дочев от русенци и футболист от Септември.

В 43-та минута гостите изравниха след точно изпълнена дузпа. Дунав не успя да материализира превъзходството си през второто полувреме след два отменени гола на Александър Кирилов и Атанас Стамболов. В последната минута пък капитанът Диян Димов изпусна дузпа.

20.09.2020 Светкавица Светкавица  0 - 2 Спартак (Варна)  Спартак (Варна)

Отборът на Спартак Варна се наложи над Светкавица като гост с резултат 2:0 в мач от 6-ия кръг на Североизточната Трета лига.

Гостите откриха резултата в 20-ата мин след попадение на Тугай Неджет. В продължението на първата част Георги Георгиев завърши успешно многоходова атака на спартаклии - 0:2.

В 35-ата минута футболистът на гостите Янчо Андреев получи директен картон от съдията Борис Попов.

20.09.2020 Черноломец (П) Черноломец (П)  3 - 0 Спортист (Генерал Тошево)  Спортист (Генерал Тошево)

В мач от VI кръг на Североизточна Трета Лига, заемащия втора позиция във временното класиране отбор на Черноломец 1919 посрещна новаците от Спортист /Генерал Тошево/. В пореден домакински мач, поповската публика беше изпълнила трибуните и очакваше от своите любимци атрактивна и резултатна игра. Още в началото на мача пролича огромното желание за победа в редиците на поповския тим. След много пропуски и липса на концентрация пред гола, шанса се усмихна пред Беадир Беадиров, който след добавка отблизо откри резултата в полза на Черноломец. След отлична контраатака и прецизен пас на Беадиров към Светослав Славчев, в средата на второто полувреме поповския отбор поведе с два гола. Малко преди края на мача с добавка непосредствено пред голлинията на гостуващия тим, Диян Димитров отбеляза за 3:0 и с шестия си гол в първенството поведе в голмайсторската листа. С извоюваната четвърта победа днес, отборът на Черноломец 1919 поведе във временното класиране на Североизточна Трета Лига.

20.09.2020 Тополи (Тополи) Тополи (Тополи)  3 - 0 Интер (Добрич)  Интер (Добрич)

20.09.2020 Лудогорец ||| Лудогорец |||  1 - 1 Шумен 2007  Шумен 2007

Лудогорец III не успя да стигне до трите точки срещу Шумен заради пропусната дузпа. Мачът от VI кръг на Североизточна Трета лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

Момчетата на Димчо Ненов успяха да открият резултата в 34-та минута. Голът стана след ъглов удар. Алекс  Луканов стигна първи до топката, намери добре Станислав Вълчев и той не сбърка. Почивката дойде при този резултат.

През втората част действията бяха предимно в средата на терена. Напрежението се покачи рязко в края на двубоя. Разградчани получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Енис Ерол в 87-та минута. Зад топката застана Димитър Господинов, но не намери очертанията на вратата. Минута по-късно гостите също стигнаха до  наказателен удар, но не сбъркаха от бялата точка и изравниха.

"Получи се добър мач, срещу най-стойностния съперник, който ни е гостувал. Съжалявам, че пропуснахме да вземем трите точки. В отбора има момчета, които трябва да се раздават повече. Тези мачове са шанс за тях, но не всички го оценяват", заяви след края на срещата старши треньорът Димчо Ненов.