ОФК Марек 2010 ФК Кюстендил (Кюстендил)

Марек вкара три на ФК Кюстендил за Купата на АФЛ

Отборът на Марек се наложи ФК Кюстендил с резултат 3:0 в мач от турнира Купата на Аматьорската футболна лига.

В началото на двубоя с пропуски се отличиха Симеон Димитров от Марек и Денислав Велинов от Кюстендил. Отборът на Дупница откри резултата в 20-ата минута чрез Джордж Николов.

Малко по-късно Марио Евтимов пропусна добро положение за гостите. В последната минута на първата част Симеон Димитров направи 2:0 след една контраатака.  В 63-ата минута Димитров удари и гредата, а в 69-ата бе отсъдена дузпа за Марек. От бялата точка изпълни вратарят Евгени Спасов, но колегата му Радослав Димитров отрази удара му. 2 минути по-късно Симеон Димитров оформи крайното - 3:0.

Дупничани изпуснаха още няколко положения, а Симеон Захариев от Кюстендил удари греда 5 минути преди края.