ЦСКА

ЦСКА се справи без проблеми с Б36 и е на една крачка от груповата фаза на Лига Европа

ЦСКА се класира за плейофния кръг, за влизане в групите на Лига Европа, след като постигна лесна победа над Б36 от Фарьорските острови с 3:1.

По този начин "червените" са на само една крачка от класиране в груповата фаза на най-комерсиалния турнир, като следващият опонент на тима ще се определи от мача между Базел и Анортозис.

Али Соу стигна до попадение в 27-ата минута и така даде аванс на домакините в резултата.

Той бе изведен от Санкаре сам срещу вратаря и без никакви проблеми вкара топката в мрежата.

В 38-ата минута и Георги Йомов се разписа за домакините. Той бе намерен от Санкаре и с хубав удар по земя успя да вкара топката в противниковата врата.

Това бе и негов първи гол с "червената" фланелка от трансфера му, от Славия.

В 52-ата минута Кери отправи опасен удар от дистанция, който обаче профуча в аут.

Гостите успяха да върнат интригата в 61-ата минута след попадение на Пингел, който се справи с Матей и Антов с лекота и реализира от близка дистанция.

В 83-ата минута всичко бе решено след попадение на Жул Кейта, който практически успя да оформи крайния резултат в срещата.

Той бе точен след пас на Соу и удар по земя от десетина метра, като до края нямаше повече попадения.

ЦСКА-СОФИЯ - Б36 3:1

1:0
Али Соу 27
2:0 Георги Йомов 38
2:1 Пингел 61
3:1 Кейта 83

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 28. Гълъбов, 2. Матей, 26. Антов, 18. Мазику, 21. Юга, 3. Жеферсон, 30. Йомов, 13. Санкаре, 8. Кери, 22. Соу

Б 36: 16. Хансен, 12. Мелемгард, 2. Ериксен, 13. Е. Якобсен, 11. Хейнесен, 3. Якобсен, 24. Самуелсен, 6. Нилсен, 28. Прзбилски, 22. Пингел, 7. Фредериксберг

Снимка: Sportal.bg