Милан

Милан се справи с норвежци в Лига Европа, Чалханоглу вдъхнови росонерите за важната победа

Милан победи норвежкия Бодьо Глимт с 3:2 на своя "Сан Сиро" и се класира за плейофите, за влизане в груповата фаза на Лига Европа.

Последното препятствие пред "росонерите" преди групите на турнира е португалският Рио Аве, който успя да елиминира Бешикташ.

Гостите изненадващо поведоха чрез Юнгер в 15-ата минута.

Минута след това обаче Чалханоглу изравни за домакините след фантастичен удар от дъгата с който не остави шансове на противниковия страж да реагира.

В 32-ата минута Чалханоглу подаде към Коломбо, който от близка дистанция вкара топката в опразнената врата и така записа и асистенция на сметката си, а Милан направи пълен обрат.

В 50-ата минута след прекрасен удар от няколко метра Чалханоглу вкара второто си попадение в мача, а силите на гостите стигнаха за още един гол чрез Хауге пет минути след това.