Байерн Мюнхен Севиля

Байерн обърна Севиля след драма с продължения и успя да спечели Суперкупата на Европа

Байерн (Мюнхен) спечели Суперкупата на Европа след успех с 2:1 срещу Севиля след продължения.

В редовното време двата тима си вкараха по едно попадение в Будапеща и се стигна до продължения.

В 13-ата минута севилци стигнаха изненадващо до гол преднина срещу противника си, след като Окампос бе точен от дузпа.

Баварците обаче бързо успяха да се съвземат и още в 34-ата минута Горецка успя да изравни, след като прати топката във вратата на противника от дузпата на дузпата.

В 51-ата минута Левандовски също се разписа, но неговото попадение бе отменено заради засада след намесата на VAR.

До края на самия мач не се стигна до повече попадения и в крайна сметка срещата трябваше да се реши след продължения.

В 104-ата минута стражът на Севиля отрази удар на Алаба, но последва удар с глава на Мартинес, който прехвърли стража на испанците и вкара топката в мрежата.