Брайтън енд Хоув Манчестър Юнайтед

Уникална драма! Съдията отсъди дузпа за Ман Юнайтед след последния сигнал

Отборът на Ман Юнайтед се наложи над Брайтън с резултат 3:2 след уникална драма!

Нийл Мупе откри резултата за домакините от дузпа в 40-ата минута, но само 3 минути по-късно Люис Дънк изравни.

В самото началото на втората част главният рефер Крис Кавана отсъди втора дузпа за домакините. Конъли излезе очи в очи с Де Хеа и падна след лек контакт с Погба, който бе зад гърба му. Французинът на три пъти посягаше с ръка към своя съперник, но съприкосновението бе доста леко. След като изгледа повторение на монитора, Кавана отмени решението си.

В 55-ата Маркъс Рашфорд изведе гостите напред след страхотен пробив.

В 95-ата минута Соли Марч се възползва от едно опасно центриране и успя да изравни, но драмата предстоеше.

В ответната атака Юнайтед стигна до корнер и след изпълнението му Хари Магуайър стреля с глава. Футболист на Брайтън изчисти от голлинията и съдията сложи край на мача. Въпреки това след използването на системата ВАР се оказа, че играч на домакините е докоснал топката с ръка и реферът отсъди дузпа. Бруно Фернандеш не сгреши от бялата точка и донесе успеха на своя тим.

Интересното е, че домакините уцелиха цели 5 пъти гредите по време на двубоя.