Спартак (Варна) Черноломец

Спартак спечели дербито срещу Черноломец

Спартак и Черноломец предложиха зрелищен двубой на стадион "Спартак", завършил 2:0 за домакините. След тази победа спартаковци оглавиха класирането на Североизток.

Гостите бяха без четирима от своите титуляри. Още във 2-ата минута Тугай Неджет от Спартак напусна терена контузен след въздушен сблъсък и бе откаран в болницата. В 8-ата минута гостите организираха чудесна контра, а Сашо Недев изстреля коварен удар, избит с последни усилия от вратаря Славов. В 15-ата минута Янаки Смирнов в движение от 7-8 метра насочи топката към вратаря на гостите Христов, който спаси виртуозно.В 20-ата минута след пробив на Михайлов по дясното крило и центриране Смирнов с глава насочи топката, но вратарят на гостите отново бе на мястото си. В 25-ата минута след корнер Гурков от домакините с глава отправи удар, който се отби в гредата. В 38-ата минута Мехмед от гостите направи страхотен рейд отляво, навлезе в наказателното поле и стреля, но Славов спаси по невероятен начин. В 45-ата минута домакините поведоха. Мартин Паскалев с глава изведе домакините напред, минута по-късно в добавеното време отново той след корнер бе най-съобразителен и насочи топката за 2:0.

През второто полувреме гостите погждаха по често към вратата на домакините. В 70-ата минута Десислав Станчев от гостите изпробва рефлекса на вратаря Славов, който се разтегна и спаси невероятно.