Ботев Пловдив Левски

Сериозни закъсалият Ботев (Пловдив) удари Левски в Коматево, фенове на сините се сбиха

Сериозно закъсалият Ботев (Пловдив) изненада неприятно Левски и постигна победа с 2:1 в среща от 7-ия кръг на Първа лига, която се игра в Коматево.

В герой за "канарчетата" се превърна Атанас Илиев, който вкара и двата гола за тима домакин.

Още в 14-ата минута той бе изведен много добре от Цикарски и с хубав удар не остави шансове на Михайлов да реагира.

Точно шест минути след това таранът бе намерен от Шоколаров и от няколко метра с хубаво насочена топка матира стража на "сините" за втори път.

Силите на Левски стигнаха за бърз почетен гол от дузпа в 27-ата минута на Борислав Цонев, след като преди това той си спечели наказателния удар, след като бе препънат от Филипов в наказателното поле.

До почивката нямаше повече попадения, а през цялото второ полувреме също не падна гол.

След успеха си Ботев е 11-и с 8 точки, а Левски е 6-и с 10 точки.

Срещата ще се запомни и с боя между привърженици на Левски по време на самия мач, като в крайна сметка полицията трябваше да се намесва.