Литекс Миньор 1919 (Перник)

Литекс разгроми Миньор в Ловеч, "оранжевите" нанизаха пет попадения на новака във Втора лига

Литекс постигна разгромна победа с 5:1 над Миньор (Перник) в последния мач от 8-ия кръг на Втора лига, който се игра на стадион "Градски" в Ловеч.

Домакините се възползваха от груба грешка в отбраната на гостите и откриха чрез Стефан Неделчев още в 20-ата минута на мача.

В продължението на първото полувреме пък Християн Петров удвои аванса на "оранжевите" и до голяма степен "уби" интригата.

Той получи хубаво подаване от Галин Минков и вкара второто попадение за домакините.

В 62-ата минута домакините вкараха и трети гол чрез Добри Бонев, който излезе очи в очи с вратаря и успя да го преодолее.

В 70-ата минута влезлият като резерва Борис Тютюков се разписа за 4:0 в полза на домакините и направи срама за Миньор голям.

Две минути след това влезлият като резерва за Миньор Реджеб Халил отбеляза почетно попадение за гостуващия тим.

Литекс обаче не си бе казал думата и в 74-ата минута Добри Бонев оформи крайния резултат след удар от няколко метра.

След този мач Литекс е 6-и с 14 точки, а Миньор е 9-и с 11 точки.

ЛИТЕКС - МИНЬОР 5:1