Родопа Несебър

Обзор след 8-ия кръг на Югоизточната Трета лига

26.09.2020 Гигант (Съединение) Гигант (Съединение)  1 - 0 Хасково  Хасково

Отборът на Гигант (Съединение) се наложи над Хасково с минималното 1:0 в мач от 8 кръг от шмпионата в ЮИ Трета лига.

Домакините напълно надиграха съперника си и пропуснаха куп положения.

Удар на Мирослав Радев срещна гредата през първото полувреме. Малко по-късно той пропусна да открие от дузпа. В началото на втората част Радев се разписа от пряк свободен удар и донесе успеха на своя тим.

26.09.2020 Извор (с. Горски извор) Извор (с. Горски извор)  1 - 0 Ямбол 1915   Ямбол 1915

Отборът на Извор се наложи над ФК Ямбол с минималното 1:0 в мач от 8-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Спас Милушев от пряк свободен удар в 74-ата минута.

След последния съдийски сигнал вратарят на гостите Кристия, който през целия мач псуваше, се хвърли и поиска саморазправа с привърженици. Намесата на охраната предотврати грозни сцени.

26.09.2020 Сокол (Марково) Сокол (Марково)  0 - 1 Борислав (Първомай)  Борислав (Първомай)

Отборът на Борислав Първомай се наложи над Сокол Марково с минималното 1:0 в мач от 8 кръг от шмпионата в Югоизточната Трета лига.

Гостите имаха игрово предимство и изпуснаха немалко положения. Ценният успех на първомайци дойде в 83 минута, след пробив и асистенция на Ангел Здравчев и гол на Мирослав Кайряков.

26.09.2020 Черноморец Черноморец  4 - 0 Верея (Стара Загора)  Верея (Стара Загора)

Черноморец (Бургас) постигна разгромна победа с 4:0 над Верея в среща от 8-ия кръг на Югоизточната Трета лига, която се игра в морския град.

След категоричния успех момчетата на Слави Костенски са трети в класирането с актив от 19 пункта и са само на три точки от лидера Загорец.

В 23-ата минута Пюскюлю бе точен след центриране с глава и даде аванс на "акулите", а полувремето завърши с един гол аванс в тяхна полза.

В 62-ата минута Милен Танев вкара хубав гол, след като засече центриране на Мантаров и "уби" каквато и да било интрига в срещата.

Броени минути след това Симеон Русев вкара за класическия резултат след хубав удар с левия крак извън пеналта, а в 88-ата минута Мариян Тонев оформи крайния резултат.

26.09.2020 Карнобат Карнобат  2 - 3 ФК Марица Пловдив  ФК Марица Пловдив

ОФК „Карнобат“ загуби с 2:3 шампионатната си среща с „Марица“ /Пд/, в двубой от 8-ми кръг на Югоизточна Трета лига, който съвпадна с празника на гр. Карнобат.

Въпреки добрата си игра, карнобатлии не успяха да вземат точки у дома, а вместо това, за пореден път първи създадоха положения пред противниковата врата, които обаче не съумяха да реализират, а после гостите не сгрешиха.

След като Станимир Митев и Ненко Петров в началото не успяха да вкарат, в 18-та минута Мартин Анастасов от „Марица“ центрира към Георги Георгиев, който не пропусна да открие резултата за 0:1.

Само 2 минути по-късно Олджай Алиев удвои аванса на гостите при продължително разиграване и рикошет в пеналта на карнобатлии.

До края на първата част отново Митев, Ненко Петров и Димитър Петров бяха близо до гол във вратата на „Марица“.

Втората част започна със сериозен щурм на карнобатлии, които още в 46-та минута спечелиха дузпа, която Георги Калоянов превърна в гол за 1:2.

След още 3 минути игра зрителите бяха на крака – падна изравнителен гол, който карнобатлии вкараха чрез юношата Ненко Петров. Той реализира след пробив отляво и центриране на Антон Атанасов.

Радостта на домакините от изравняването обаче не траеше дълго, след като в 54-та минута голеадата продължи с нов гол на Олджай Алиев в полза на „Марица“, който намери пролука в отбраната на ОФК „Карнобат“ и не сгреши за 2:3.

До края на мача многобройната публика на Градския стадион видя удари на Ненко Петров, Пламен Димитров, Трендафил Момчилов, Димитър Петров, които обаче не влетяха в мрежата на Илия Николов.

В 84-та минута пък гостите от „Марица“ едва не вкараха четвърти гол, след като Милен Танчев изпрати топката в гредата.

Двубоят започна с едноминутно мълчание, в памет на две момчета на по 17 г., загинали в автомобилна катастрофа – Реджеб и Хюсеин. Двамата бяха част от детско-юношеските школи, съответно на ОФК „Карнобат“ и ОФК „Несебър“.

26.09.2020 Димитровград 1947 Димитровград 1947   2 - 1 Розова долина  Розова долина

Статистика и класиране:
8 кръг- 26 септември 2020 г., събота, 17:00 ч:
Стадион: Миньор - гр.Димитровград
Димитровград 1947 (Дмгр) - Розова долина (Казанлък) - 2:1 (0:0)
1:0 Дамян Чаушев 51, 1:1 Кольо Чахов 77, 2:1 Чавдар Камов 87 (дузпа)

Главен съдия: Райко Елианов Чакъров - гр.Пловдив
Асистент съдия: 1 Йордан Петров Петров - гр.Пловдив
Асистент съдия: 2 Атанас Димитров Пилатов - гр.Пловдив
Четвърти съдия:Стилиян Найденов Димитров - гр.Хасково
БФС Делегат/Наблюдател: Георги Манолов Карушев - гр.Пловдив

Жълти картони: Дамян Чаушев в 61 минута (Димитровград); Ахмед Сюнетчиев в 61, Милен Христов 69, Мартин Георгиев 80 минута (Розова долина).
Червени картони: Васил Атанасов Сантов в 61 м. (Димитровград); Николай Стоичков в 83 м. и Ахмед Сюнетчиев 90+1 м. (втори жълт) (Розова долина).

Състав на Димитровград: 1 Стамен Георгиев Бояджиев - ВРАТАР, 4 Габриел Георгиев Георгиев, 20 Дамян Бисеров Чаушев, 23 Чавдар Димитров Камов - КАПИТАН, 15 Цанко Бисеров Чаушев, 13 Филип Атанасов Сантов, 19 Васил Атанасов Сантов, 21 Даниел Господинов Добриков, 8 Александър Красимиров Дайов, 16 Ахмед Мюмюн Осман, 11 Григор Иванов Георгиев.

Смени: (60) Излиза Александър Красимиров Дайов, влиза Марио Юлиянов Йовов; (68) излиза Ахмед Мюмюн Осман, влиза Генади Живков Желев; (68) излиза Филип Атанасов Сантов, влиза Христо Гочев Господинов; (90+1) излиза Цанко Бисеров Чаушев, влиза Антон Руменов Колев.

Резерви: 12 Янислав Георгиев Георгиев - ВРАТАР, 10 Антон Руменов Колев, 7 Генади Живков Желев, 6 Марио Юлиянов Йовов, 24 Слави Красенов Кирилов, 5 Станислав Георгиев Митов, 18 Денислав Димов Димов, 17 Христо Гочев Господинов.

Главен Треньор: Тодор Андреев Манев.

Състав на Розова долина: 1 Петър Тотев Маринов - ВРАТАР, 10 Атанас Георгиев Апостолов, 7 Ахмед Фаиков Сюнетчиев, 22 Данаил Бориславов Иванов, 23 Денислав Станиславов Вълчев, 4 Диян Димов Динев - КАПИТАН, 9 Кольо Георгиев Чахов, 5 Милен Иванов Христов, 8 Николай Робертов Стоичков, 17 Руси Благоев Чернаков, 11 Пламен Господинов Колев.

Смени: (56) излиза Атанас Георгиев Апостолов, влиза Иван Георгиев Чергев; (75) излиза Денислав Станиславов Вълчев, влиза Мартин Мoнев Георгиев.

Резерви: 12 Александър Николаев Петрунов - ВРАТАР, 15 Георги Димитров Христов, 13 Иван Георгиев Чергев, 19 Мартин Мoнев Георгиев, 16 Росен Руменов Илиев.

Главен Треньор: Атанас Георгиев Апостолов.

26.09.2020 Загорец Загорец  4 - 1 Спартак (Пловдив)   Спартак (Пловдив)

Спартак загуби с 4:1 от Загорец в мач от Осми кръг на Югоизточна Трета лига.

Двубоят, който се игра на градския стадион в Нова Загора, започна много равностойно, като в средата на първото полувреме главният съдия отмени гол на Спартак, след като Станимир Димитров се измъкна от защитата на Загорец и отбеляза, но страничният съдия вдигна много спорна засада.

В 30' домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар и откриха резултата чрез бившия нападател на ЦСКА и националния отбор на България Иван Стоянов.

В началото на второто полувреме, след груба грешка в защитата на Спартак, домакините покачиха резултата на 2:0 чрез Пламен Иванов

В 60' бе и най-спорното положение в мача, когато Кирил Георгиев бе спънат в наказателното поле, но съдията Мюмюн Сар си затвори очите и не отсъди абсолютна дузпа в полза на Спартак, след като дори  и защитник на домакините си призна, че е извършил нарушение.

В 65' Спартак се върна в мача, след като влезналият на смяна Мариян Гиров получи отличен пас в наказателното поле и с много хубав диагонален удар не остави шанс на вратаря на Загорец.

До края на мача обаче, две грешки в защитата на гладиаторите доведе до още 2 гола в полза на домакините.

Така след осем изиграни мача Спартак е на 11-то място в класирането с актив от 9 точки, а в следващия кръг "гладиаторите" приеман на ст."Тодор Диев" тима на Левски Карлово. Двубоят е на 3 октомври от 16:00 часа.

27.09.2020 Левски (Карлово) Левски (Карлово)  1 - 0 Атлетик (Куклен)   Атлетик (Куклен)

Отборът на Левски (Карлово) се наложи с минималното 1:0 над гостуващия Атлетик (Куклен) в последен мач от програмата на 8 кръг в Трета лига – Югоизточна група, игран на стадион „Васил Левски“ в Карлово. Единственото попадение падна в 40-та минута, когато Петър Главчев реализира отсъдената дузпа. Това се оказа достатъчно за успеха на домакините и въпреки шансовете за гол пред двата тима резултаът остана непроменен до края на срещата.

26.09.2020 Родопа Родопа  5 - 0 Несебър  Несебър

„Родопа-Смолян“ победи тимът на „Несебър“ с 5:0. Двубоят от 8 – ия кръг на Трета лига-Югоизточна група се игра днес на Стадион „Септември“, в кв. „Райково“. Резултатът за домакините бе открит в 29 минута от Стефан Чилингиров. Второто попадение бе дело на Михаел Кисьов, който удвои за 2:0 в 34 минута. През първата част футболистите водени от Юлиян Сюрджиев пропуснаха още няколко чисти положения пред противниковата врата.

Второто полувреме отново играчите на „зелено-белите“ доминираха на терена. В 61 – та минута бе отсъдена дузпа в полза на „Родопа-Смолян“, но стражът на „Несебър“ Марио Исаков усети посоката, в която Михаел Кисьов стреля и успя да избие топката. Минута по-късно, Ромарио Димитров реализира за 3:0. Чилингиров вкара своя втори гол в срещата в 66 минута, а крайният резултат за домакините бе оформен от Даниел Кутев в 88 минута.

Дъжд валя почти през цялото време на двубоя, което направи доста тежък терена в Смолян. Заради лошото време нямаше и много фенове на стадиона, но въпреки това в кутиите за дарения, които бяха поставени за събиране на средства за Детско-юношеската школа, бяха събрани 254,65 лв.
Главен съдия на мача бе Николай Марков, като му асистираха Антоан Миленов и Иван Чобанов. И тримата са от Пловдив. Четвърти съдия бе Христо Христов от Кърджали, а делегат Трендафил Думбалаков от Пловдив.