Лудогорец ||| Интер (Добрич)

Обзор след 7-ия кръг на Североизточната Трета лига

26.09.2020 Черноморец Балчик Черноморец Балчик  3 - 0 Дунав  Дунав

Отборът на Черноморец Балчик се наложи над Дунав с резултат 3:0 в среща от седмия кръг на Североизточната Трета лига.

Точни за домакините бяха Даниел Димов, Ивайло Русев и Мирослав Начев. Тимът на Черноморец можеше да спечели с по-голяма разлика, но направиха куп пропуски.

След малко целият отбор на Балчик тръгва за Варна, за да присъства на сватбата на Генади Луго край морето. Юношата на Спартак ще се ожени за дългогодишната си приятелка Вероника, която е майка на 9-месечната им дъщеричка.

26.09.2020 Доростол 2013 Доростол 2013  2 - 1 Кубрат  Кубрат

Отборът на Доростол се наложи над Кубрат с резултат 2:1 в мач от 7-ия кръг на Североизточната Трета лига.

Гостите поведоха в резултата още във 2-ата минута чрез Станимир Петров.

В 40-ата минута голмайсторът на гостите направи изключително грубо нарушение. Вратарят и капитан на силистренци Веселин Василев реагира остро и удари играча на гостите. Главният съдия Росен Минев изгони и двамата играчи.

Емре Акиф изравни резултата в 59-ата минута, а в 70-ата отново той се превърна в герой за своя тим.

26.09.2020 Шумен 2007 Шумен 2007  5 - 1 Ботев (Нови Пазар)  Ботев (Нови Пазар)

Отборът на Шумен 2007 се наложи над Ботев (Нови пазар) с резултат 5:1 в мач от VII-кръг на Североизточната Трета лига.

В 9-ата мин. Румен Николов беше спънат в наказателното поле на гостите и съдията отсъди дузпа. Юлиян Загоров не сгреши и откри за шуменци. В 17-ата минута Христо Александров изравни с удар от 25 метра. Само три минути по-късно Иван Недялков се възползва от центриране на Кяшиф Фахрединов и вкара втори гол за домакините.

В 56-ата минута отново Кяшиф Фахрединов се разписа за 3:1. В 69-ата след удар с глава Юлиян Загоров покачи на 4:1, а в 81-ата минута отново Юлиян Загоров бе точен от дузпа за крайното 5:1.

26.09.2020 Спортист (Генерал Тошево) Спортист (Генерал Тошево)  5 - 1 Тополи (Тополи)  Тополи (Тополи)

Отборът на Спортист 2011 (Генерал Тошево) постигна първа победа в Североизточната Трета лига. Тимът се наложи над Тополи с категоричното - 5:1.

Гостите успяха да поведат още във 2-ата минута от дузпа, но в 35-ата Виктор Димитров също от дузпа възстанови равенството, пет минути след това Николай Петков от пряк свободен удар порази вратата на Еманоел Евстатиев – 2:1.

В 60-ата минута Николай Петков вкара трети гол за домакините. В края на мача два гола вкара и Росен Николов – оформил крайното 5:1. След двубоя футболистите на „Спортист 2011“ (Генерал Тошево) с богата маса отпразнуваха първата победа в първенството.

26.09.2020 Септември 98 (Тервел) Септември 98 (Тервел)  1 - 2 Светкавица  Светкавица

Отборът на Светкавица се наложи над Септември 98 (Тервел) като гост. Двубоят се игра пред около 500 зрители.

"Мълниеносците" поведоха в резултата с 2:0 чрез голове на Никола Василев в 23-ата мин. и на Данаил Димитров в 32-ата мин. с глава след изпълнение на корнер и неумела намеса на вратаря Дениз Александров.

В 83-ата домакините върнаха едно попадение чрез "ветерана" Стефан Стефанов влязъл в игра като резерва в края на двубоя.

26.09.2020 Спартак (Варна) Спартак (Варна)  2 - 0 Черноломец (П)  Черноломец (П)

Спартак и Черноломец предложиха зрелищен двубой на стадион "Спартак", завършил 2:0 за домакините. След тази победа спартаковци оглавиха класирането на Североизток.

Гостите бяха без четирима от своите титуляри. Още във 2-ата минута Тугай Неджет от Спартак напусна терена контузен след въздушен сблъсък и бе откаран в болницата. В 8-ата минута гостите организираха чудесна контра, а Сашо Недев изстреля коварен удар, избит с последни усилия от вратаря Славов. В 15-ата минута Янаки Смирнов в движение от 7-8 метра насочи топката към вратаря на гостите Христов, който спаси виртуозно.В 20-ата минута след пробив на Михайлов по дясното крило и центриране Смирнов с глава насочи топката, но вратарят на гостите отново бе на мястото си. В 25-ата минута след корнер Гурков от домакините с глава отправи удар, който се отби в гредата. В 38-ата минута Мехмед от гостите направи страхотен рейд отляво, навлезе в наказателното поле и стреля, но Славов спаси по невероятен начин. В 45-ата минута домакините поведоха. Мартин Паскалев с глава изведе домакините напред, минута по-късно в добавеното време отново той след корнер бе най-съобразителен и насочи топката за 2:0.

През второто полувреме гостите погждаха по често към вратата на домакините. В 70-ата минута Десислав Станчев от гостите изпробва рефлекса на вратаря Славов, който се разтегна и спаси невероятно.

27.09.2020 Интер (Добрич) Интер (Добрич)  0 - 3 Лудогорец |||  Лудогорец |||

Лудогорец III спечели с класическото 3:0 гостуването си в Добрич на местния Интер за мача от VII кръг на първенството в Североизточна Трета лига.

През първото полувреме съименниците на италианския гранд от Милано удържаха нулевото равенство. Основната заслуга за това бе на  "орлите", които направиха куп пропуски.  На два пъти, след удари на Божидар Владимиров и Станислав Вълчев, гредите също помогнаха на домакините.

През втората част момчетата на Димчо Ненов излязоха по-концентрирани и завоюваха трите точки. Мартин Русков откри в 52-та минута, след като засече с глава центриране на Христо Георгиев от корнер. В 66-та минута Божидар Владимиров удвои, след хубав пробив на Каел Димитров. Отново Божидар Владимиров оформи крайното 3:0 в 75-та минута на двубоя.

"За тази среща заложихме на по-експериментален състав, като в игра влязоха пет момчета от U17.  Като цяло се справихме добре. Беше важно да вземем този двубой и го направихме", заяви след последния съдийски сигнал Димчо Ненов.