Вихър (Славяново) Левски (Лом)

Обзор след 8-ия кръг на Северозападната Трета лига

27.09.2020 Академик (Свищов) Академик (Свищов)  0 - 1 Павликени  Павликени

Павликенските футболисти продължиха уникалния си победен ход на чужд терен в настоящото първенство на Северозападната Трета лига. Играчите на треньора Димитър Тодоров удариха в Свищов местния “Академик” с 1:0 в областното дерби. Така от петте си гостувания този сезон те имат вече 3 победи и 2 ремита и все още не са изпитвали вкуса на загубата. Любопитното е, че у дома имат само една победа и две загуби.

Мачът бе сравнително равностоен, но гостите бързо поведоха в резултата. В 10-ата минута с далечен удар Красен Трифонов прати топката в мрежата - 0:1. До почивката “студентите” се опитаха да върнат статуквото, но не успяха. На два пъти домакините нацелиха и гредите и така мрежата на павликенчани остана суха.

27.09.2020 Първа атомна (Козлодуй) Първа атомна (Козлодуй)  0 - 1 Партизан (Червен бряг)  Партизан (Червен бряг)

Отборът на Първа Атомна загуби като домакин с 0:1 от „Партизан“ /Червен Бряг/ в мач от 8-ия кръг на Северозападната трета лига. Първите голови ситуации се откриха пред домакините, но Николай Ганчев и Антонио Йорданов се отличиха с пропуски. След пряк свободен удар в полза на Първа Атомна гостите направиха контраатака, която завърши с гол и поведоха в резултата. През второто полувреме резултатът остана непроменен, гостите разчитаха на контраатаки, а футболистите на „Първа Атомна“ хвърлиха всички сили в предни позиции, но така и не успяха да отбележат гол. След този кръг отборът заема предпоследното място във временното класиране.

27.09.2020 Левски 2007 (Левски) Левски 2007 (Левски)  1 - 1 Академия (Ботев)  Академия (Ботев)

Отборът на Ботев-2 все още няма загуба в първенството на Северозападната Трета лига. Дебютантът завърши 1:1 като гост на Левски в среща от 8-ия кръг.

Мирослав Маринов-Мишката реализира за тима на Любен Любенов. Над 400 души изгледаха двубоя.

27.09.2020 Трявна Трявна  2 - 1 Дреновец (Дреновец)  Дреновец (Дреновец)

27.09.2020 Спартак (Плевен) Спартак (Плевен)  4 - 2 Пещера (Галата)  Пещера (Галата)

Футболният Спартак записа петата си победа от началото на сезона в Северозападната Трета лига. В среща от 8 кръг на първенството момчетата на Красимир Бислимов записаха домакинска победа над Пещера (Галата) с 4:2. Успехът остави плевенчани на четвъртото място в класирането, което делят със състава на Левски (Лом) - и двата тима са с по 15 точки.

27.09.2020 Севлиево Севлиево   2 - 1 ОФК Локомотив Мездра  ОФК Локомотив Мездра

Отборът на Локомотив Мездра записа втора поредна загуба! Тимът допусна поражение от Севлиево с 1:2. Попадението за "железничарите" отбеляза Мартин Михайлов.

27.09.2020 Етър-2 Етър-2  0 - 2 Янтра (Полски Тръмбеш)  Янтра (Полски Тръмбеш)

Първа домакинска загуба записа дублиращият отбор на „Етър”, като отстъпи с 0:2 на друг новак – „Янтра” (П. Тръмбеш). Победата на гостите бе заслужена в динамичен мач с доста положения и два червени картона.

Началото определено бе за тръмбешчани, в чиито редове са добре познатите Радослав Рашков, завърналият се от Англия Любомир Генчев, Стефан Трайков, Тихомир Антонов и Красен Каравелов. В 18-ата минута Генчев центрира от фаул и Каравелов стреля, но вратарят Георгиев боксира. Атаките на гостите продължиха и в 23-ата минута Ростислав Данчев стреля от воле, но вратарят извади в корнер. Малко след това гол на „Янтра” с глава бе отменен правилно поради засада. Към края на полувремето етърци, в чийто състав дебютира опитният Джихат Кямил, изнесоха играта по-напред и след центриране на Христо Марков отляво Стивън Манолов стреля с глава, но топката бе отбита в корнер. За гостите обаче нов удар на Николай Иванов бе избит от Иван Георгиев.

Важен бе персоналният двубой между двете „седмици” – опитният Стефан Трайков напълно опази Димитър Байдаков и това се оказа решаващо. В един от малкото случаи, в които Байдаков се измъкна, дойде и най-чистото положение за „Етър” – в 51-ата минута той надигра Трайков и прeхвърли топката на Матьо Гагов, който обаче отблизо сам срещу вратаря стреля силно, но право в тялото му.

Тръмбешчани продължиха да бъдат по-активният отбор и нов удар на Каравелов бе уловен от Иван Георгиев, но скоро стигнаха до голове. В 53-ата минута вратарят събори Данчев, отскочилата топка бе пратена от Каравелов в десния стълб, но реферът отсъди дузпата. От бялата точка Любо Генчев прати вратаря в обратния ъгъл за 0:1.

Етърци се втурнаха да изравняват, а мачът се поизнерви и в 60-ата минута Велизар Тонков получи втори жълт и червен картон. В 69-ата минута елегантен пробив на Любо Генчев завърши с техничен удар в ъгъла, който Иван Георгиев изби, но Ростислав Данчев с добавка направи 0:2. До края „виолетовите” наложиха натиск, но хаотичен и без опасности пред Рашков. При една контра Тони Маречков можеше да вкара и трети гол, но Георгиев улови. Данчев от „Янтра” също получи втори жълт и червен картон, но гостите така и не допуснаха промяна в резултата.

„Етър-2”: Иван Георгиев, Велизар Тонков, Димитър Цонев, Десислав Пенев, Джихат Кямил, Теодосий Райков, Кристиян Кънчев, Христо Марков, Димитър Байдаков, Матьо Гагов, Стивън Манолов (Светломир Събев, Кристиян Иванов, Димитър Динев).

„Янтра” (ПТ): Радослав Рашков, Иван Иванов, Исмаил Мастънов, Стефан Трайков, Емилиян Ангелов, Николай Иванов, Красен Каравелов, Тихомир Антонов, Ростислав Данчев, Любомир Генчев, Бранислав Ботев (Тони Маречков, Александър Миланов, Александър Божуранов).

27.09.2020 Локомотив 1927 (Дряново) Локомотив 1927 (Дряново)  2 - 0 Вихър (Славяново)  Вихър (Славяново)

Отборът на Локомотив Дряново се наложи над Вихър Славяново с резултат 2:0 в мач от 8-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Гостите изиграха по-добро първо полувреме и натистнаха съперника си. Те също имаха шанс за гол, но вратарят на гостите спаси опасен удар от фаул на Явор Генчев.

Веднага след почивката  Георги Колев откри резултата. Няколко минути по-късно Йоан Петков се измъкна сам срещу дряновския страж, но реферът отсъди засада, което покачи напрежението.

В 70-ата минута Момчил Савов излезе очи в очи с вратаря на Вихър, гостите бурно протестираха за засада, съдийски сигнал не последва и той не сгреши за 2:0. Таранът му Иван Иванов вкара гол в 75-ата минута, но съдията не го зачете. В 83-ата минута след центриране на Милен Тодоров, бранителят на Локомотив – Денчо Шипкалиев игра с ръка в наказателното поле, но съдията не реагира. В оставащото време удар на Станислав Иванов срещна гредата, а при друг негов шут защитник изби топката от голлинията.

27.09.2020 ОФК Бдин 1923 (Видин) ОФК Бдин 1923 (Видин)  0 - 4 Левски (Лом)  Левски (Лом)

Левски (Лом) постигна разгромна победа над Бдин (Видин) при визитата си от 8-ия кръг на СЗ Трета лига.

В 17-та мин. Цвети Неделчев вкара за 0:1, а в 22-та мин. Йордан Георгиев удвои аванса на ломчани. И двата отбора останаха с по 10 души, след като червени картони получиха Александър Иванов от домакините и Рангел Абушев от гостите.

Гостите вкараха още 2 гола през втората част чрез Мариян Огнянов в 73-та мин. и Ивайло Орлинов в 90-та мин. Домакините доиграха мача с 9 души. За втори жълт картон бе изгонен Стойчо Стойков.

Главен рефер на стадион „Георги Бенковски“  е Никола Петров /Ловеч/, делегат - Милен Бельов /Враца/.