Спартак Варна Локомотив София

Спартак (Варна) шокира Локомотив (София) за купата, младок бележи два гола за домакините

Аматьорският Спартак (Варна) поднесе голямата изненада в турнира за Купата на България и в мач от предварителните кръгове на турнира победи у дома Локомотив (София) с 2:1.

По този начин "соколите" си уредиха двубой срещу Арда в първия кръг на надпреварата.

В герой за домакините се превърна роденият през 2001 година бранител Мартин Паскалев, който е юноша на Локомотив (Пловдив).

Именно той вкара и двата гола за варненци, след като първо откри в 32-ата минута, а след това наниза и победния гол в 61-ата.

Локомотивци бяха изравнили чрез Павел Петков в 35-ата минута от дузпа, но след това инкасираха още едно попадение.

Гостите излязоха с доста добър титулярен състав в който личаха имената на звездата на отбора Илиян Стефанов - Нани, Светослав Диков, както и на младия Валентин Николов, който е основна част от тима.

Въпреки това обаче "железничарите" бяха далече от най-доброто си ниво.