Локомотив 1927 (Дряново) ОФК Бдин 1923 (Видин)

Локо Дряново разгроми Бдин в мач с 13 гола

Отборът на Локо Дряново се наложи над Бдин с резултат 10:3 в отложен мач от 7-ия кръг на Северозападна Трета лига.

Освен 13-те попадения нападателите уцелиха два пъти гредите и пропиляха поне още дузина възможности за гол.

Таранът на домакините Момчил Савов откри резултата в 10-ата минута, а за по-малко от 15 минути партньорът му в атака Георги Колев записа хеттрик (15, 24, 28). Само след секунди Савов направи 5:0. Видинчани не се предадоха – Александър Соколов уцели гредата, а Ангел Каишев реализира за 5:1. Веднага след почивката Соколов вкара второ попадение за Бдин.

В 51-ата минута Явор Генчев вкара от пряк свободен удар, а малко след това той се разписа от дузпа - 7:2. Скоро Янек Кирилов намали на 7:3. В 68-ата минута обаче Атанас Ингилизов вкара ново попадение за домакините. После Колев заби четвъртия си гол в мача, а малко преди края Рачо Генков оформи окончателното 10:3. Той уцели и гредата.

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: 12. Никола Василев, 13. Денчо Шипкалиев, 15. Илиян Илиев, 7. Йордан Иванов, 2. Тихомир Димитров Трифонов, 8. Константин Йорданов (капитан), 23. Явор Генчев, 14. Тодор Чирпанов, 9. Момчил Савов, 17. Георги Колев, 6. Мартин Иванов
Треньор: Мартин Кръстев

БДИН: 13. Росен Вергилов, 9. Денис Николов (капитан), 15. Борис Нинков, 8.Кристиан Коцов, 17. Милчо Милчев, 16. Деян Захариев, 10. Мартин Михайлов, 11. Ангел Каишев, 19. Янек Кирилов, 4. Александър Соколов, 3. Теодор Тошев

Треньор: Мартин Огнянов