Лудогорец

Лудогорец се класира за груповата фаза на Лига Европа след победа с 2:0 над Динамо Брест като гост.

Успехът за българския тим дойде след попадения на резервите Елвис Ману и Ихиньо Марин. Като цяло българите бяха по-активният тим и заслужено продължават напред.

В 4-ата минута Пламен Илиев бе принуден да се намесва решително, след като Павел Седко бе изведен зад гърба на защитата. Атакуващият футболист на Динамо стреля по земя, но много слабо и българският страж улови топката.

В 18-ата минута домакините организираха добра атака по десния фланг, след което топката бе центрирана в наказателното поле, но Алекс Сантана се намеси решително срещу Роман Юзепчук. В 31-ата минута Сисиньо проби добре отдясно и подаде към Доминик Янков в наказателното поле. Халфът овладя и продължи към Стефан Баджи, но изстрелът на сенегалеца бе слаб и Сергей Игнатович улови.

Минута преди почивката Лудогорец получи отлична възможност да открие резултата. Бернард Текпетей бе изведен отляво. Крилото напредна и стреля, но Сергей Игнатович се намеси решително, след което Клаудиу Кешеру стигна до отбитата топка, но румънецът се подхлъзна и изпрати топката в аут.

Диномо отговори на предизвикателството в 53-ата минута, когато Артьом Биков получи топката в наказателното поле и нанесе плътен изстрел от въздуха, но кълбото премина над напречната греда.
Две по-късно пред Клаудиу Кешеру се откри нова отлична възможност, когато Доминик Янков си размени подавания отдясно със Сисиньо, след което халфът навлезе навътре и подаде към румънеца в наказателното поле. Нападателят се освободи от съперник и нанесе плътен удар, но Сергей Игнатович се намеси решително и изби.

В 73-ата минута Лудогорец се възползва от шанса си. Разградчани организираха великолепна атака, в която Клаудиу Кешеру изведе със скрит пас зад гърба на защитата Доминик Янков. Халфът не се замисли и продължи към Елвис Ману, за който остана лесната задача да реализира на празна врата.
Само шест минути по-късно разградчани нанесоха и втори удар по противника си. Доминик Янков отново се оказа в ролята на организатор. Халфът продължи в наказателното поле към Елвис Ману. Нидерландецът задържа и подаде към непокрития Ихинио Марин, който отблизо нанесе страовит удар за 2:0.

Така за 5-и път Лудогорец ще играе в групите на Лига Европа.