Карнобат Борислав (Първомай)

Гол в последните секунди донесе точка за ОФК Карнобат срещу Борислав

ОФК „Карнобат“ и „Борислав“ /Първомай/ завършиха 2:2 в среща от 10-ти кръг на Югоизточна Трета лига.

Карнобатлии стигнаха до точката след гол в добавеното време към редовните 90 минути, когато Георги Калоянов центрира от корнер, а резервата Даниел Стаматов с глава изпрати топката в мрежата на гостите от Първомай за 2:2.

В 72-ра минута пък тимът на „Борислав“ остана с човек по-малко на терена, след като втори жълт картон получи Васил Василев.

През първата част на мача паднаха останалите 3 гола.

Юношата Ненко Петров реализира в 5-ти, пореден, мач, отбелязвайки за 1:0.

Талантът от школата на ОФК „Карнобат“ откри резултата в 12-та минута. Тогава, след кратко разиграване в пеналта на „Борислав“, с топката игра Антон Атанасов, който стреля, а избитата от вратаря топка попадна в Петров, който не сгреши.

За 6 минути гостите не само изравниха, но и обърнаха резултата.

В 32-ра минута Шабан Османов центрира към Никола Данчев, който с глава вкара за 1:1.

В 39-та минута Ангел Здравчев получи топката в пеналата на ОФК „Карнобат“, където намери пролука сред куп от играчи и вкара за 1:2.

Ненко Петров, който на няколко пъти пропусна отново да се разпише, пробвайки удари от различна дистанция и с различна сила.

Георги Калоянов, Антон Атанасов, Стоян Калев и Георги Тузаков също бяха сред играчите, които пробваха с удари да застрашат вратата на гостите, но без успех в завършваща фаза, особено през втората част.

За отбелязване е и ситуация с удар на Георги Тузаков в 68-ма минута, когато топката буквално „облиза“ страничната греда, но излезе в аут.

Основна заплаха за вратата на ОФК „Карнобат“ бяха ударите на Османов, А.Здравчев и Василев.

След този двубой ОФК „Карнобат“ е на 14-то място с актив от 9 точки.

Следващата среща на отбора е свързана с гостуване на  „Ямбол“, в мач от 11-ти кръг.

„Добре започна мача за нас, вкарахме ранен гол, след това имахме едно-две положения, с които не можахме да затворим мача. След това – стара слабост, от статично положение успяха да ни изравнят, после падна и втори гол.

Хубавото е, че показахме характер. Мисля, че второто полувреме имахме доста ситуации. Играхме през втората част на една врата, но много трудно отбелязваме гол.

Не играем лошо, но малко напрежението ни идва в повече, с оглед на точковия актив.“, сподели Георги Калоянов, старши треньор на ОФК „Карнобат“.

„Добра игра направиха момчетата. Крайно време беше и ние да имаме и шанс, както се е случвало да губим в последните минути. Предстоят ни нови мачове, в които трябва да вземем нови точки, а юношата Ненко Петров ще продължи да бележи голове.“, сподели отпимиситчно един от най-верните фенове на отбора Иван Кенчев.