Етър-2 Пещера (Галата)

Етър-2 разби с 6:2 Пещера (Галата)

Дублиращият отбор на „Етър” постигна най-убедителната си победа в първенството на Трета лига, като в истински мач-спектакъл удари с 6:2 „Олимпик” (Галата). Възпитаниците на треньора Марин Стефанов изиграха един от най-силните си мачове досега и дори пропуснаха още няколко чисти възможности за гол. Гостите също допринесоха за зрелищния мач, като играха открито и не спряха да атакуват, въпреки негативния резултат. Две дами имаше в съдийската бригада – Кристина Димитрова от София бе главен съдия, а Ренета Димитрова от В. Търново – тъчрефер. Съдийката, която бе специално наблюдавана от БФС, имаше доста работа и потуши с 7 жълти картона искрите в здравия мач.

В 12-ата минута Димитър Байдаков отправи нисък удар, уловен от вратаря, а в ответната атака Альоша Илиев стреля в горния ъгъл, но Иван Георгиев спаси. „Етър” поведе в 15-ата минута с уникално красив гол на Стивън Манолов, който след центриране на Димитър Цонев отдясно с ефектна задна ножица прати топката в мрежата – 1:0. Само след две минути Димитър Байдаков бе изведен и стреля неспасяемо в близкия ъгъл за 2:0.

Тимът от Галата не се предаде и продължи да атакува, като първо Атанас Георгиев излезе сам срещу вратаря, но той спаси, а после Юлиян Младенов отправи силен даречен удар, отново уловен от Иван Георгиев. В 34-ата минута защитникът Димитър Цонев, който направи силен мач, бе изведен от дълбочина и стреля за 3:0. В края на полувремето нов удар на Младенов от гостите от фаул бе изваден от Георгиев в корнер.

С четвърто попадение за „Етър” започна втората част – Кристиян Иванов след грешка в защитата вкара за 4:0. Такава последва и в отбраната на етърци в 60-ата минута и Атанас Георгиев направи 4:1. Преди това обаче Марио Балъков можеше да вкара пети гол, като излезе сам срещу вратаря, но би в аут. Той обаче се реваншира в 62-ата минута, като с добавка след удар на Байдаков покачи на 5:1.

Отново Атанас Георгиев намали на 5:2, а до края бързите контри на етърци можеха да донесат нови три гола. Първо Байдаков изскочи сам срещу вратата в 68-ата минута и падна, като претендираше за дузпа. После Матьо Гагов напредна отляво сам, но скъси ъгъла и ударът му бе спасен. В 81-ата минута силно игралият Димитър Байдаков се откъсна и пусна в чиста позиция на Матьо Гагов, който оформи крайното 6:2.