Устрем (Дончево) Черноморец Балчик

Обзор след 9-ия кръг на Североизточната Трета лига

10.10.2020 Доростол 2013 Доростол 2013  2 - 4 Дунав  Дунав

Отборът на Дунав се наложи над Доростол с 4:2 като гост в мач от 9-ия кръг на Североизточната Трета лига.

В 34-ата минута Диян Димов изведе гостите от Дунав напред в резултата, а в 52-ата отново той удвои. Александър Кирилов в 67-ата направи резултата класически.

В рамките на 3 минути обаче Емре Акиф върна домакините в двубоя (72 и 75).

Александър Кирилов в 87-ата оформи крайния резултат в полза на Дунав - 2:4.

10.10.2020 Шумен 2007 Шумен 2007  7 - 1 Кубрат  Кубрат

Отборът на Шумен се наложи над Кубрат с резултат 7:1 в мач от 9-ия кръг на Североизточната Трета лига.

Двубоя се игра на градския стадион „Панайот Волов“ в Шумен пред около 400 зрители.

Шумен поведе още в 14-ата минута чрез Евгени Стоянов. Гостите от Кубрат обаче успяха да изравнят в средата на първата част чрез Емра Недков. Капитанът на Шумен Юлиян Загоров в 32-ата минута с глава  вкара втори гол за домакините.

През втората част Шумен 2007 се настани трайно в игралното поле на гостите и реализира нови пет гола във вратата на Кадир Кьок, реализирани от Дениз Кадир в 54-ата минута, Живко Герчев в 56-ата и 82-ата, Алекс Наков в 74-ата и Румен Николов в 76-ата мин. В края на мача Румен Николов за втори път нацели гредата в мача.

10.10.2020 Спортист (Генерал Тошево) Спортист (Генерал Тошево)  2 - 1 Ботев (Нови Пазар)  Ботев (Нови Пазар)

Отборът на Спортист (Генерал Тошево) се наложи над Ботев (Нови Пазар) с резултат 2:1 в мач от 9-ия кръг на Североизточната Трета лига.

Още в 16-ата минута гостите поведоха в резултата, но домакините веднага изравниха с гол на Петър Радев. В 33-ата минута отново Петър Радев вкара втори гол във вратата на Добромир Дочков.

10.10.2020 Септември 98 (Тервел) Септември 98 (Тервел)  2 - 0 Тополи (Тополи)  Тополи (Тополи)

Отборът на Септември 98 (Тервел) се наложи на Тополи с резултат 2:0 в двубой от 9-ия кръг на Североизточната Трета лига.

Капитанът Стефан Стефанов вкара и двете попадения за своя тим. Той откри резултата в 45-ата минута след центриране от корнер на Кристиян Петков. През втората част той оформи крайното - 2:0.

10.10.2020 Светкавица Светкавица  3 - 1 Черноломец (П)  Черноломец (П)

Отборът на Светкавица се наложи над Черноломец (Попово) с резултат 3:1 в региналното дерби от 9-ия кръг на Североизточната Трета лига.

В 7-ата минута Любомир Михалев (Светкавица) простреля вратата на Радосвет Христов. Топката срещна крака на защитника Галин Цонев и заблуди стража на гостите.

За Черноломец с пропуски се отличиха Мехмед Сабри, Диян Димитров и Галин Цонев. В 31-ата минута Мехмед Сабри от 8-9 метра възстанови равенството след подаване на Беадир Беадиров.

Последваха нови пропуски на Мехмед Сабри, Беадир Беадиров и Диян Димитров.

В продължението на първата част след контраатака на домакините Радосвет Христов вкара за 2:1.

В 80-ата миута. Александър Недев от гостите влезе в доста груб спор с главния съдия Красен Георгиев от Варна и получи жълт картон за неетичното си деяние. Той продължи с ругатните и веднага получи червен картон.

В 85-ата минута след грубо нарушение се стигна до масови сблъсъци на терена. Наложи се намесата на треньорите на двата отбора и охраната на мача, да укротят страстите на футболния терен. Най-дейни бяха Станислав Иванов (Светкавица) и капитанът на гостите Невен Венков също бяха изгонени.

В 87-ата минута Беадиров оформи крайното - 3:1.

11.10.2020 Устрем (Дончево) Устрем (Дончево)  1 - 4 Черноморец Балчик  Черноморец Балчик

Отборът на Черноморец Балчик се наложи над Устрем Дончево като гост с резултат 1:4 в мач от 9-ия кръг на Североизточната Трета лига.

Гостите от Балчик още в първата част на мача поведоха с два гола на Ивайло Русев и Даниел Георгиев. През втората част надмощието на гостите беше материализирано с нови два гола на Ивайло Русев и Владислав Георгиев.

За Устрем Дончево се разписа Ивайло Минчев.

"Доволен съм от представянето на момчетата, тотално ги надиграхме и съвсем заслужено победихме в мача. Поздравявам домакините за коректната игра. За първи път гостуване на Дончево и сме приятно изненадани от коректното гостоприемство. За първи път гостуваме тук и нямаше нищо нередно, каквото е при другите гостувания. Доволен съм от представянето на момчетата, от това че влизат в ритъм и резултатите ни тепървапрестоят. Те влизат в ритъм, а успехите ни няма как да станат за месец – два, да изградиш изцяло нов отбор, стремим се да надграждаме и радваме верните си фенове", коментира треньорът на Черноморец Бойко Каменов.

11.10.2020 Спартак (Варна) Спартак (Варна)  отложен Лудогорец |||  Лудогорец |||

Дербито на 9-ия кръг в Североизточната Трета лига между лидера Спартак Варна и Лудогорец III бе отложено заради участието на петима играчи от тима на Разград в юношеските национални отбори.