Академия (Ботев) Спартак (Плевен)

Обзор след 10-ия кръг на Северозападната Трета лига

11.10.2020 ОФК Бдин 1923 (Видин) ОФК Бдин 1923 (Видин)  1 - 0 Академик (Свищов)  Академик (Свищов)

46' Ангел Петков Каишев (7)

Отборът на Бдин се наложи с минималното 1:0 над Академик Свищов в мач от 10-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Ангел Каишев в 47-ата минута.

„Изключително съм доволен съм от всички момчета. Направиха онова, което се пискаше от тях. Победата ни и има и друго измерение – показва, че вървим по правилния път. Не ни отписвайте“, каза наставникът на видинчани Спас Боянов пред колегите от "Конкурент". Той похвали за отсъжданията съдийската тройка от Плевен.

11.10.2020 Първа атомна (Козлодуй) Първа атомна (Козлодуй)  0 - 1 Левски (Лом)  Левски (Лом)

3' Мариян Георгиев Огнянов (21)

Левски (Лом) спечели гостуването си на Първа Атомна в Козлодуй с минималното 1:0.

Единственото попадение падна в 4-ата минута и бе дело на Мариян Огнянов.

Момчетата на Благой Кръстанов можеха да стигнат до много по-убедителен резултат, но в крайна сметка пропиляха няколко чисти положения.

Гостите иначе надиграха по всички параграфи съперника си.

Мачът бе от 10-ия кръг на Северозападната Трета лига и отборът на Левски вече има 21 точки в своя актив и продължава с победния си ход.

Ломчани изостават на 4 точки от лидера Севлиево, който днес победи Дреновец у дома.

Отборът от крайдунавския град обаче има и мач по-малко.

11.10.2020 Левски 2007 (Левски) Левски 2007 (Левски)  1 - 0 Павликени  Павликени

55' Иван Станимиров Филипов (6)

11.10.2020 Трявна Трявна  0 - 2 Партизан (Червен бряг)  Партизан (Червен бряг)

63' Ангел Огнянов Русев (15) Д

89' Цанко Славчев Славов (13) А

11.10.2020 Спартак (Плевен) Спартак (Плевен)  1 - 0 Академия (Ботев)  Академия (Ботев)

54' Иво Красимиров Иванов (18)

Отборът на Спартак Плевен се наложи над втория отбор на Ботев Враца с минималното 1:0 и нанесе първа загуба на лидера в класирането.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Иво Иванов в 52-ата минута.

Стартови състави:

Спартак (Плевен): 30. Борислав Начев, 6. Борислав Иванов, 5. Иво Върбанов, 3. Лъчезар Ковачев, 21. Валентино Макавеев, 8. Ивайло Раденцов, 18. Иво Иванов, 17. Айвън Ангелов, 31. Андриян Димитров, 7. Ивайло Иванов, 10. Стивън Славков

Ботев (Враца) II: 34. Христо Георгиев, 11. Виктор Василев, 14. Ивайло Маринов, 21. Ивайло Кунчев, 16. Камен Каменов, 71. Любослав Младенов, 3. Любослав Петров, 23. Радослав Георгиев, 19. Ремзи Неджип, 4. Цветко Иванов, 30. Мирослав Маринов.

11.10.2020 Севлиево Севлиево   5 - 0 Дреновец (Дреновец)  Дреновец (Дреновец)

25' Тихомир Красимиров Кънев (10)

38' Тихомир Красимиров Кънев (10)

74' Ахмет Хикмет Хасан (37)

87' Павлин Юлиянов Иванов (92)

90 +0' Тихомир Красимиров Кънев (10)

11.10.2020 Етър-2 Етър-2  6 - 2 Пещера (Галата)  Пещера (Галата)

15' Стивън Миленов Манолов (17)

17' Димитър Красимиров Байдаков (7)

34' Димитър Свиленов Цонев (5)

48' Кристиян Иванов Иванов (14)

60' Атанас Юлиянов Георгиев (94)

62' Марио Ивов Балъков (25)

63' Атанас Юлиянов Георгиев (94)

82' Матьо Асенов Гагов (20)

Дублиращият отбор на „Етър” постигна най-убедителната си победа в първенството на Трета лига, като в истински мач-спектакъл удари с 6:2 „Олимпик” (Галата). Възпитаниците на треньора Марин Стефанов изиграха един от най-силните си мачове досега и дори пропуснаха още няколко чисти възможности за гол. Гостите също допринесоха за зрелищния мач, като играха открито и не спряха да атакуват, въпреки негативния резултат. Две дами имаше в съдийската бригада – Кристина Димитрова от София бе главен съдия, а Ренета Димитрова от В. Търново – тъчрефер. Съдийката, която бе специално наблюдавана от БФС, имаше доста работа и потуши с 7 жълти картона искрите в здравия мач.

В 12-ата минута Димитър Байдаков отправи нисък удар, уловен от вратаря, а в ответната атака Альоша Илиев стреля в горния ъгъл, но Иван Георгиев спаси. „Етър” поведе в 15-ата минута с уникално красив гол на Стивън Манолов, който след центриране на Димитър Цонев отдясно с ефектна задна ножица прати топката в мрежата – 1:0. Само след две минути Димитър Байдаков бе изведен и стреля неспасяемо в близкия ъгъл за 2:0.

Тимът от Галата не се предаде и продължи да атакува, като първо Атанас Георгиев излезе сам срещу вратаря, но той спаси, а после Юлиян Младенов отправи силен даречен удар, отново уловен от Иван Георгиев. В 34-ата минута защитникът Димитър Цонев, който направи силен мач, бе изведен от дълбочина и стреля за 3:0. В края на полувремето нов удар на Младенов от гостите от фаул бе изваден от Георгиев в корнер.

С четвърто попадение за „Етър” започна втората част – Кристиян Иванов след грешка в защитата вкара за 4:0. Такава последва и в отбраната на етърци в 60-ата минута и Атанас Георгиев направи 4:1. Преди това обаче Марио Балъков можеше да вкара пети гол, като излезе сам срещу вратаря, но би в аут. Той обаче се реваншира в 62-ата минута, като с добавка след удар на Байдаков покачи на 5:1.

Отново Атанас Георгиев намали на 5:2, а до края бързите контри на етърци можеха да донесат нови три гола. Първо Байдаков изскочи сам срещу вратата в 68-ата минута и падна, като претендираше за дузпа. После Матьо Гагов напредна отляво сам, но скъси ъгъла и ударът му бе спасен. В 81-ата минута силно игралият Димитър Байдаков се откъсна и пусна в чиста позиция на Матьо Гагов, който оформи крайното 6:2.

11.10.2020 Локомотив 1927 (Дряново) Локомотив 1927 (Дряново)  0 - 4 ОФК Локомотив Мездра  ОФК Локомотив Мездра

32' Лионел Лаидо Матадос (11)

65' Лионел Лаидо Матадос (11)

74' Лионел Лаидо Матадос (11)

90' Мохамед Халед Салех Ал-Кармудй (13)

Отборът на Локомотив Мездра се наложи над домакините от Локо Дряново с резултат 4:0 в мач от 10-ия кръг на Северозападната Трета лига.

В 32-ата минута Лионел Матадос откри резултата след самостоятелен рейд, а в 61-ата той се възползва от подаване на Светослав Валериев и удвои. В 72-та мин. Матадос  оформи своя хеттрик, а Секунди преди последния съдийски сигнал дебютантът Мохамед Ал-Кармази оформи крайното - 4:0.

11.10.2020 Вихър (Славяново) Вихър (Славяново)  2 - 0 Янтра (Полски Тръмбеш)  Янтра (Полски Тръмбеш)

56' Светослав Руменов Кръстев (4) Д

59' Йоан Ивалинов Петков (10)

Отборът на Вихър Славяново се наложи над Янтра Полски Тръмбеш с резултат 2:0 в мач от 10-ия кръг на Северозападната Трета лига.

В 50-ата бранител на Янтра докосна топката с ръка и капитана Светослав Кръстев не сгреши от отсъдената дузпа. Малко след това ниският Йоан Петков надскочи стража на гостите и с глава вкара второто попадение за своя тим.

Тимът на Вихър се отличи с още куп пропуски - четири пъти се отличи Иван Иванов, а Станислав Иванов се размина с гола два пъти.

Вихър – 12. Теодор Тодоров, 17. Станислав Иванов, 18. Жюлиен Бенков, 6. Любомир Борисов, 3. Тони Паликрушев, 5. Светлин Златарев, 8. Цветан Петров, 10. Йоан Петков, 7. Милен Тодоров, 4. Светослав Кръстев (капитан), 20. Иван Иванов.