Черноморец Балчик Спартак (Варна)

Черноморец (Бч) спечели Купата на Аматьорската лига в зона "Варна"

Отборът на Черноморец Бч се наложи над Спартак Варна като гост и спечели финала на Североизточната Аматьорска Лига.

Редовното време завърши наравно - 0:0, а при дузпите гостите от Черноморец се оказаха по-точни и спечелиха с 4:2.

В 12-ата минута Янчо Андреев опита красив изстрел от въздуха от 15 метра след изпълнение на корнер, но вратарят на гостите Христо Ковачев бе заел правилна позиция и улови топката. В 38-ата минута спартаковци организираха скоростна атака, завършила с удар от движение на Янаки Смирнов, но отново вратарят на Черноморец бе последната преграда пред гола. В 45-ата минута много активният Мартин Паскалев след изпълнение на корнер с глава насочи топката в горната греда на гостите. В ответната атака Ивайло Русев от Черноморец се озова на стрелкова позиция, но вратарят Християн Славов спаси удара му. В 50-ата минута Гурков стреля опасно с глава, но вратарят Ковачев отново показа рефлекс. В 61-ата минута Венци Гурков изпълни от 20 метра пряк свободен удар за нарушение срещу Янаки Смирнов. След изпълнението Гурков технично прехвърли стената и топката застрашително се насочи в горния ляв ъгъл, но вратарят Ковачев улови с плонж кълбото по впечатляващ начин и спечели аплодисментите на зрителите. В 63-ата минута Паскалев с глава отбеляза гол за Спартак, но съдията Драганов отсъди нарушение в атака срещу вратаря Ковачев. В 88-ата минута вратарят на домакините Славов спаси блестящо удар на Димов от гостите.

Така се стигна до изпълнението на дузпи, при които вратарят на гостите спаси на два пъти и донесе успеха на своя тим.